Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #471  
Vechi 11.09.2010, 15:45:30
cristian67
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit piei satana

din soaptele diavolilor:cititi Biblia cum va taie capul ca si noi o stim pe dinafara si ,,sfinti'' in fantezie va vom face!,nu va mai trebuie minte,va teleghidan noi la toate nebuniile,veniti la noi,ca va dam asa o libertate incat va puteti si sinucide!Nu este diavol,nu este suflet,nu este Dzeu,totul este biochimie(zice satana cu gheara pe cap:Asa,manca-l-ar tata!Asa a zis ereticul Arie:Hristos este faptura.Renan si Niettzsche:oamenii L-au creat pe Dzeu.Iar eu L-am omorat.Aici pe pamant e ,,raiul'' si iadul.Dracul deschide usile ,,raiului''.....si portile balamucului.De fricosi ce sunteti va rugati si lui Dzeu,dar stiti ca in inima smeritului sade dracu' greceste,asa ca nu va stricati nici cu noi!Vindem yoga,teozofie,spiritism,magie,cultul lui satan.Totul e minciuna si minciuna este adevarul(pt. cei ce merg in iad)Stafia filozofilor:adevarul!(in vino veritas-in vin este adevarul)Onirismul(visele),artele absurdului,cu frumusetea luati-o dupa noi....uratelor(femeile frumoase slujbase desfranarii contra banilor).Eului,care-i,,dumnezeul'' omului,numai lui sa i te-nchini.Stiinta are ultimul cuvant(si nu numai pt. atei)----Talantii Imparatiei(din inv.Parintelui Arsenie Boca).
Reply With Quote
  #472  
Vechi 05.10.2010, 23:54:21
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Miting Anti-cip. DATI MAI DEPARTE !
Reply With Quote
  #473  
Vechi 06.10.2010, 00:11:14
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristian67 Vezi mesajul
din soaptele diavolilor:cititi Biblia cum va taie capul ca si noi o stim pe dinafara si ,,sfinti'' in fantezie va vom face!,nu va mai trebuie minte,va teleghidan noi la toate nebuniile,veniti la noi,ca va dam asa o libertate incat va puteti si sinucide!Nu este diavol,nu este suflet,nu este Dzeu,totul este biochimie(zice satana cu gheara pe cap:Asa,manca-l-ar tata!Asa a zis ereticul Arie:Hristos este faptura.Renan si Niettzsche:oamenii L-au creat pe Dzeu.Iar eu L-am omorat.Aici pe pamant e ,,raiul'' si iadul.Dracul deschide usile ,,raiului''.....si portile balamucului.De fricosi ce sunteti va rugati si lui Dzeu,dar stiti ca in inima smeritului sade dracu' greceste,asa ca nu va stricati nici cu noi!Vindem yoga,teozofie,spiritism,magie,cultul lui satan.Totul e minciuna si minciuna este adevarul(pt. cei ce merg in iad)Stafia filozofilor:adevarul!(in vino veritas-in vin este adevarul)Onirismul(visele),artele absurdului,cu frumusetea luati-o dupa noi....uratelor(femeile frumoase slujbase desfranarii contra banilor).Eului,care-i,,dumnezeul'' omului,numai lui sa i te-nchini.Stiinta are ultimul cuvant(si nu numai pt. atei)----Talantii Imparatiei(din inv.Parintelui Arsenie Boca).
Gata, te-ai linistit cu "invataturile" astea de "mare" valoare ale "sfintilor" PREA-odihniti?
Cineva are mintea odihnita de ne serveste cu darnicie aceasta morisca de sfaturi.
Nu crezi ca ar fi mai bine ca acei cineva sa puna mina la treaba, si sa indrepte gardul care da sa cada pe ei, sau sa construiasca digul ca sa nu va mai ia apa la primavara?

Cred ca ar fi mai necesar decit sa tot aberezi...dupa care sa te plingi ca dracu a trimis ploile si nenorocirile peste tine
Reply With Quote
  #474  
Vechi 06.10.2010, 00:35:10
ionut12 ionut12 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2010
Locație: IASI
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Implicit buletinele biometrice

Vai de noi ce am ajuns
pacat ca conducatorii nostri crestini sunt de acord cu asa ceva
va spun sincer ca am vazut un filmulet cu un pr despre acest subiect
acest parinte zice clar ca nimeni sa nu accepte asa ceva
eu recomand la fel
Reply With Quote
  #475  
Vechi 06.10.2010, 00:50:04
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Domnul Adrian ! ! !

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Ne-a umplut forumul cu anunțul ăsta ! Și aici , și la Generalități , peste tot ! Jos cipiștii și anticipiștii, și manipulaționiștii și anunționiștii pisălogi și ultra stresanți ! Na !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #476  
Vechi 06.10.2010, 22:51:40
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Ne-a umplut forumul cu anunțul ăsta ! Și aici , și la Generalități , peste tot ! Jos cipiștii și anticipiștii, și manipulaționiștii și anunționiștii pisălogi și ultra stresanți ! Na !
Eu sunt deja jos. Nu pot sa cad decat in pacate. Iar aici, iaca, fac ascultare de Dumnezeu, in masura in care pot, desigur. Daca tu ramai sus, dar cu cip, nu te invidiez, Cristi. O seara buna.
Reply With Quote
  #477  
Vechi 11.10.2010, 12:00:29
cristian67
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Andrei,Domnul sa te ierte ca nu stii ce spui,in cele peste 4000 de mesaje nu ai spus nimic,ai semanat vrajba,ai nascut contradictii si continui in acest fel,nu uita,gardul e cazut peste tine frate,foloseste-te de Sf.Manastire Cozia daca e in preajma ta,ce pot sa fac eu pt. tine e sa ma rog Bunului Dzeu sa te lumineze.Slava tie frate!
Reply With Quote
  #478  
Vechi 11.10.2010, 13:09:52
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Și totuși . . .

Citat:
În prealabil postat de cristian67 Vezi mesajul
Andrei,Domnul sa te ierte ca nu stii ce spui,in cele peste 4000 de mesaje nu ai spus nimic,ai semanat vrajba,ai nascut contradictii si continui in acest fel,nu uita,gardul e cazut peste tine frate,foloseste-te de Sf.Manastire Cozia daca e in preajma ta,ce pot sa fac eu pt. tine e sa ma rog Bunului Dzeu sa te lumineze.Slava tie frate!
Sper în revenirea lui Andrei ! S-a schimbat mult în ultima vreme , dar cred într o revenire a lui ! Doamne ajută !+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre absurditatea cu pasapoartele biometrice mihailt Generalitati 50 30.09.2009 19:22:02
Pasapoartele biometrice nu vor fi obligatorii mihailt Stiri, actualitati, anunturi 2 27.06.2009 03:43:09
Hotararea Sinodului Bisericii Ortodoxe de Stil Vechi referitor la actele biometrice bunicu Stiri, actualitati, anunturi 2 24.03.2009 12:20:37
Sunt pasapoartele biometrice o lucrare diabolica? moro.d Stiri, actualitati, anunturi 6 06.02.2009 00:45:44