Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.08.2009, 21:22:04
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit ajutati-ne suntem saraci

daca nu se poate cu un carut ajutatine cu orice un ajutor cat de mic near fi de mare folos suntem 5 suflete si traim dintrun salariu de mizerie , avem o fetitasi doi baietei traim greu sta in chirie abia ne ramane sa ne intreetinem cartofi,faina ,ulei de jucarii sau haine copii mei nu stiu fetita la toamnna o dam la scoala nici rechizite nu am indurativa de noi va rugam un ajutor cat de mic conteaza si este bine venit va multumim din suflet, Dumnezeu sa va ajute
  #2  
Vechi 03.08.2009, 22:37:31
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit sarut mainile

Avem o fata de 6 ani un baietel de 2ani si 6 luni si un bebe de 5 luni
  #3  
Vechi 04.08.2009, 09:03:34
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Red face sarut mainile

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
...chiar trei topice. Incercati sa scrieti pe acelasi topic, nu e nevoie sa deschideti mai multe.
va scriu pe acest topic tot despre familia mea eu sunt iuliana pe sotul meu dumitrescu dumitru emil avem trei copilasi o fetita de 6 ani un baiat de 2 ani si jumatate si o cocuta de 5 luni ne descurcam foarte greu avem 12 milioane salarul sotului stam in chirie intro garsoniera platim 2 milioane chirie ,lumina,apa,intretinere si cablul internetul unde vb de la o vecina de palier platesc cu ea sa ma folosesc de el apeland la oameni cu credinta in dumnezeu si care doreste sa ne intinda o mana de ajutor ne este foarte greu ne mai ramane cateva milioane din care luam de mancare .cartofi,ceapa,verdeata,faina alba si doua trei tacamuri altceva nu ne permitem sa ne luam cu copilasi cand merg sa ma plimb cu ei vad cum alti au si mananca dar nu zic nimic mie tare mila de ei sau obisnuit daca avem le luam daca nu inteleg ca nu este este greu foarte greu de aceea am apelat la dumneavoastra noi nu avem cont in banca nu am avut daca doriti sa ne ajutati adresa noastra unde ne puteti trimite orice este bine venit dumitrescu dumitru emil strada alunisului nr 9 bloc e1 scara a apartament 19 nu sunteti obligati doar daca vreti sa ne ajutati va multumim din suflet ca ajutati niste oameni care chiar nu au si dumnezeu va va da inmiit in numele tuturor va multumesc din suflet dumnezeu sa va ajute in urma ultimei sarcini eu am ramas cu urmari dureri mari hemoragii sa merg la spital trebuie bani nimeni nu se uita la tine te lasa sa mori eu ma rog la Dumnezeu si la Maicuta Domnului sa ne ajutati cum puteti va multumim din inima daca vreti si alte detalii sau vreti sa ma mai intrebati ceva id de mes unde ma puteti gasi este dumi_emil sau imail dumi_emil@yahoo.com va multumim din suflet dumnezeu sa va ajute pe toti sa ne ajute si pe noi
  #4  
Vechi 04.08.2009, 17:57:06
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Emile,
Asa ca o sugestie , rugaciunile continue si sfaturile duhovnicesti sunt importante insa la fel de important este sa va miscati si voi... nu ezita sa mergeti la primarie si sa cereti ceea ce vi se cuvine ca familie integrata in UE si participanta activa in misculatiile NATO-istilor, cu fonduri mari pentru intrajutorarea familiilor numeroase.
Vezi ca astia de la primarie au tot felul de fonduri puse deoparte pe care conform romanismului din ei ezita sa-l puna la bataie si il folosesc pentru alte smecherii de-ale lor.
Nu va lasti dusi de nas, cereti in mod ACTIV si MILITANT ceea ce va revine ca familie saracita si nenorocita din cauza abuzului si imbogatirii peste noapte a unor nemernici pe seama misculatiilor politice si economice de care numai ei au beneficiat
Du-te poate cu mai multe familii amarite( si sunt sigur ca sunt zeci, sute) si bateti cu pumnul in masa ca sa primiti ajutorul alocat de UE saraciei din Romania!
NU UITA CA AVETI DREPTURI MULTE!
  #5  
Vechi 04.08.2009, 18:04:15
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

In ultima instanta, daca sunteti chiar complet ignorati de catre edilii locali, fugiti cu totii undeva intr-o tara unde guvernantii nu au cum sa fure fondurile alocate familiilor sarace, asa cum vedeti ca o fac multi cu mic cu mare si muncesc in strainatate, sunt sate si localitati intregi plecate la munca. Iar in privinta transportului se pot evita cheltuielile mari...sunt convins ca stiti cum!
Hai la treaba!
Doamne Ajuta!
  #6  
Vechi 04.08.2009, 20:51:31
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Din ce oras sunteti?
  #7  
Vechi 04.08.2009, 20:52:05
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

au scris pe alt topic ca sunt din Tulcea
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
  #8  
Vechi 04.08.2009, 21:00:25
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dumi_emil Vezi mesajul
daca nu se poate cu un carut ajutatine cu orice un ajutor cat de mic near fi de mare folos suntem 5 suflete si traim dintrun salariu de mizerie , avem o fetitasi doi baietei traim greu sta in chirie abia ne ramane sa ne intreetinem cartofi,faina ,ulei de jucarii sau haine copii mei nu stiu fetita la toamnna o dam la scoala nici rechizite nu am indurativa de noi va rugam un ajutor cat de mic conteaza si este bine venit va multumim din suflet, Dumnezeu sa va ajute
Pai dati un nr. de cont ceva, cum sa va ajute lumea daca nu poate da de voi? Deschideti-va un cont in lei la o banca, la BRD de exemplu, si dati un nr. de cont pe site, poate se gaseste vreun binevoitor si din afara orasului vostru.

Bogdan.
  #9  
Vechi 04.08.2009, 21:13:31
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit sarut mana

suntem din tulcea degeaba umblam dupa drepturi toti din guvern sunt pentru ei nu pentru noi de asta multi ajung sa faca lucruri urate noi am cerut si ni sa aratat usa as merge la munca dar am copii statul nu ne ofera nimic inafara de firmiturile care le raman lor unde sa mergem murim pe strazi si lumea se uita si nu ne intreaba ce avem asta este bromania nai drepturi daca nu esti un om important in societate nu are cine sa ne ajute de asta am apelat aici va multumim
  #10  
Vechi 04.08.2009, 21:57:09
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit sarut mainile

suntem din tulcea
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fericiti cei saraci cu duhul! patinina34 Generalitati 31 27.04.2012 01:00:27
Este imposibil sa facem bine celorlalti daca suntem saraci? Florin-Ionut Umanitare 60 09.02.2011 19:58:11
Saraci si cu datorii! rusumadena Umanitare 0 16.12.2010 18:59:04
Salarului preotilor saraci Indraznetul Generalitati 13 04.02.2008 20:55:48