Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 17.12.2011, 20:48:08
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de steliana-steli Vezi mesajul
nu era asa la inceput pt ca astfel m-as fi gandit de 2 ori inainte sa decid sa na impartim viata impreuna,,,,,,,,,,,sa schimbat de cand a a flat ca am cancer ovarian si a vazut ca nimeni nu ne ajuta cu nimic,tot greul a ramas in mainile lui..........dar ce sa facem?nu ii putem obliga pe cei din jur sa ne ajute daca nu au buna placere,,,,,,,,,,,
Inteleg! In primul rand, imi pare rau sa aud de boala ta. Si eu am cazuri in familie, stiu cat e de greu. Sper sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere sa treci cu bine peste aceasta incercare.

Cat despre sotul tau... il inteleg, sincer! S-a trezit intr-o situatie grea, disperata chiar, nu stia ce sa faca si cum sa faca, a apelat la altii pt ajutor si ei l-au respins. Iar acum el, la randul lui, ii respinge si e plin de resentimente fata de ei. Sotul tau are nevoie sa invete sa ierte. Il va ajuta, in primul rand, pe el. Se va simti usurat si impacat cu sine cand va scapa de toate sentimentele negative ce ii umbresc judecata. Poate e asa si pentru a ascunde teama de a te pierde din cauza bolii.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 17.12.2011, 20:49:38
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de steliana-steli Vezi mesajul
offfffffff.........nici macar nu stiu ce inseamna troll....nu va obliga nimeni sa imi raspundeti............o fac doar cei ce au placere
imi cer scuze..... numai ca am avut incidente neplacute sapatamana asta, cu un presupus avort..... Doamne ajuta.....
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 17.12.2011, 20:50:55
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de steliana-steli Vezi mesajul
nu era asa la inceput pt ca astfel m-as fi gandit de 2 ori inainte sa decid sa na impartim viata impreuna,,,,,,,,,,,sa schimbat de cand a a flat ca am cancer ovarian si a vazut ca nimeni nu ne ajuta cu nimic,tot greul a ramas in mainile lui..........dar ce sa facem?nu ii putem obliga pe cei din jur sa ne ajute daca nu au buna placere,,,,,,,,,,,
doamne, si eu ma gandeam ca eu am probleme..... acum ma bucur pentru problemele mele,,,,
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 17.12.2011, 20:54:27
steliana-steli steliana-steli is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.08.2011
Mesaje: 37
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AnnaKarenina90 Vezi mesajul
Inteleg! In primul rand, imi pare rau sa aud de boala ta. Si eu am cazuri in familie, stiu cat e de greu. Sper sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere sa treci cu bine peste aceasta incercare.

Cat despre sotul tau... il inteleg, sincer! S-a trezit intr-o situatie grea, disperata chiar, nu stia ce sa faca si cum sa faca, a apelat la altii pt ajutor si ei l-au respins. Iar acum el, la randul lui, ii respinge si e plin de resentimente fata de ei. Sotul tau are nevoie sa invete sa ierte. Il va ajuta, in primul rand, pe el. Se va simti usurat si impacat cu sine cand va scapa de toate sentimentele negative ce ii umbresc judecata. Poate e asa si pentru a ascunde teama de a te pierde din cauza bolii.
iti multumesc frumos pentru sfaturi.sincer tu ma intelegi cel mai bine
Reply With Quote
  #25  
Vechi 17.12.2011, 20:55:14
steliana-steli steliana-steli is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.08.2011
Mesaje: 37
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
imi cer scuze..... numai ca am avut incidente neplacute sapatamana asta, cu un presupus avort..... Doamne ajuta.....
acum macar ma lamuresti si pe mine ce inseamna trool?sa stiu pe viitor
Reply With Quote
  #26  
Vechi 17.12.2011, 20:58:11
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de steliana-steli Vezi mesajul
iti multumesc frumos pentru sfaturi.sincer tu ma intelegi cel mai bine
Nu e nevoie sa imi multumesti. Sincer, iti doresc din tot sufletul sa reusesti sa rezonezi cu sotul tau, sa comunicati, sa il eliberezi de ura pe care o simte. Vei avea nevoie de multa rabdare, dar cand vei reusi, va fi inaltator. Pentru amandoi! Sa iti dea Dumnezeu putere si intelepciune sa reusesti sa iti ajuti sotul!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 17.12.2011, 20:59:38
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AnnaKarenina90 Vezi mesajul
Cat despre sotul tau... il inteleg, sincer! S-a trezit intr-o situatie grea, disperata chiar, nu stia ce sa faca si cum sa faca, a apelat la altii pt ajutor si ei l-au respins. Iar acum el, la randul lui, ii respinge si e plin de resentimente fata de ei. Sotul tau are nevoie sa invete sa ierte. Il va ajuta, in primul rand, pe el. Se va simti usurat si impacat cu sine cand va scapa de toate sentimentele negative ce ii umbresc judecata. Poate e asa si pentru a ascunde teama de a te pierde din cauza bolii.
da poate fi doar speriat fiindca va iubeste.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 17.12.2011, 21:00:13
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de steliana-steli Vezi mesajul
acum macar ma lamuresti si pe mine ce inseamna trool?sa stiu pe viitor
http://ro.wikipedia.org/wiki/Troll
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.

Last edited by Patrie si Credinta; 17.12.2011 at 21:02:35.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 17.12.2011, 21:01:43
steliana-steli steliana-steli is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.08.2011
Mesaje: 37
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AnnaKarenina90 Vezi mesajul
Nu e nevoie sa imi multumesti. Sincer, iti doresc din tot sufletul sa reusesti sa rezonezi cu sotul tau, sa comunicati, sa il eliberezi de ura pe care o simte. Vei avea nevoie de multa rabdare, dar cand vei reusi, va fi inaltator. Pentru amandoi! Sa iti dea Dumnezeu putere si intelepciune sa reusesti sa iti ajuti sotul!
inca odata multumesc din suflet,meriti pt vorbele bune
Reply With Quote
  #30  
Vechi 17.12.2011, 21:03:11
steliana-steli steliana-steli is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.08.2011
Mesaje: 37
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
am inteles.....te asigur ca nu fac parte din acei trool
Reply With Quote
Răspunde