Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.01.2015, 11:20:49
Marimira's Avatar
Marimira Marimira is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 574
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai indosariata esti deja.

Cardul e doar un sistem de identificare, este oarecum un mijloc prin care se asigura ca medicul de familie nu o sa abuzeze de datele tale, in sensul de a emite retete pe numele tau fara ca tu sa stii.
Insa nu sunt 100% sigur ca are macar utilitatea asta.

Deci te opui la ce, pana la urma? Ca de indentificat tot te indentifici pana la urma, cu "numar in loc de nume" (cum zic deraiatii nostri) adica CNP.

Si las-o mai moale cu lozincile, ca daca ar fi intr-adevar o chestiune de viata si de moarte si nu un moft ridicol fara nici o consecinta, nu ai mai avea elanul asta.
Ai chef de sacrificii? Fa unele reale, nu gura mare pe Internet.
Pentru ca am posibilitatea si dreptul acesta.

Neincalcand nici o lege, dvs de ce sunteti atat de deranjat ca pot sa aleg ceea ce cred eu de cuviinta ca este mai bine?

V-am suparat personal cu ceva?
Daca am facut-i si nu-mi dau seama , va rog iertati deranjul.

Ceea ce am spus mai sus nu sunt lozinci sunt lucruri reale, este istoria noastra scrisa cu sange....pentru credinta au murit oamenii pururea in primele veacuri si nu numai!
Anul trecut a fost an omagial Constantin Brancoveanu! Nu va impresioneaza sacrificul acestei familii?

Si daca eu am dreptul legal sa aleg altceva decat d-voastra de ce sariti asa in sus?

Si ce inseamna aceste cuvinte:"Si las-o mai moale cu lozincile, ca daca ar fi intr-adevar o chestiune de viata si de moarte si nu un moft ridicol fara nici o consecinta, nu ai mai avea elanul asta.
Ai chef de sacrificii? Fa unele reale, nu gura mare pe Internet.[/QUOT


Ca daca nu ce se intampla? Ce veti face?

Si in rest de unde stiti ca nu fac sacrificii si in viata reala?!

Asa cum dvs aveti dreptul la o opinie, asa am si eu dreptul la una...
__________________
1.Toate respira prin darul lui Dumnezeu!
2. Oricat ai fi de bun, nu esti suficient de bun!
3. Omul smerit poate sa miste astrele!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sanatate Mosh-Neagu Postul 255 30.07.2017 13:46:00
o rugaciune pentru sanatate maria32 Umanitare 34 09.07.2015 16:05:09
Crestinul ortodox si cardurile de sanatate dorinastoica14 Despre Biserica Ortodoxa in general 134 26.11.2012 01:34:06
Religie alternativa CristanN29 Despre Biserica Ortodoxa in general 8 25.11.2010 12:05:42
Rugaciune pentru Sanatate t_a_pirvu Umanitare 4 15.09.2010 12:58:53