Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 27.04.2016, 11:01:33
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Romowe Vezi mesajul
Taie-ți-o. Atracția, adică.
Asta cu taiatul, zice undeva ca unul si-a taiat-o pentru ca nu mai rezista.
Si dupa aia a fost la fel ...

Cazi, te ridici, cazi, te ridici, cazi, te ridici, pana o sa fii in stare sa stai pe picioarele tale.
Reply With Quote
  #112  
Vechi 27.04.2016, 11:08:09
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Asta cu taiatul, zice undeva ca unul si-a taiat-o pentru ca nu mai rezista.
Si dupa aia a fost la fel ...

Cazi, te ridici, cazi, te ridici, cazi, te ridici, pana o sa fii in stare sa stai pe picioarele tale.
Bine, eu am zis-o în glumă, deoarece postările sale sînt sufocante, deși ceva îmi spune că în viața privată poate e simpatic de original. Adevărul e că nimeni nu trebuie să repete nebunia (atribuită) lui Origen, cu automutilarea evlavioasă (se știe că s-a scris că marele dascăl al Bisericii și-o rezectat ouăle). Cum foarte corect spui, sexualitatea trebuie îmblînzită, nu distrusă. Este exact ca și un mustang.
Reply With Quote
  #113  
Vechi 27.04.2016, 15:13:05
Trimisul Trimisul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.03.2016
Mesaje: 296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de browneyedvoice Vezi mesajul
Nu l-a trimis nimeni la plimbare?
Buei nenică... du-te tu la plimbare dacă ai nevoie de aer! Cine te crezi... miliția sau Bahumed?
Ia-l și pe AlinB cu tine că prea sunteți superficiali. Poate vă vine mintea la cap.

Last edited by Trimisul; 27.04.2016 at 15:15:44.
Reply With Quote
  #114  
Vechi 27.04.2016, 15:18:08
Trimisul Trimisul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.03.2016
Mesaje: 296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RedRose Vezi mesajul
Doamne, Trimisule, ce-i la gura ta...talmes- balmes, zau asa...Scuza-ma ca-ti spun dar la capitolul oratorie fluenta si convingatoare nu stai prea bine...Nu-ti cere nimeni sa faci pe Cicero, dar mai putine idei si cuvinte sunt de preferat..Less is more..stii tu..:)
Cum să nu pricepi niște propoziții simple?

E chiar așa de greu să citești o frază, două, sau nouă?

Voi vreți să vă traduc din românește în românește?

Mereu mereu altu-i de vină
cînd avem ochii ținuți și mintea puțină.

Și cum ai vrea tu să scriu? Less is more se referă la altceva... la Eccleziastrul!
Reply With Quote
  #115  
Vechi 27.04.2016, 15:25:58
Trimisul Trimisul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.03.2016
Mesaje: 296
Implicit

Foarte bine spus Romowe, să-mi tai atracția. Da-da asta încerc să fac. Asta ne-a cerut Domnul, să tăiem, să slăbim, să înmuiem și în organe să n-aibă putere... răul care vrea să împlinească ispita rîzbunîndu-se ca prostul prin a face exact ceea ce te îndeamnă și te programează ispita.

Problema apare la fete, atît de tare te atrag încît ai impresia că le vezi goale și apoi gata... trosc și pliosc. Din lac în puț și din puț în iad și acolo disperare și panică și tristețe multă... asta dacă nu ai îngîmfare și trufie că dacă ai atunci nici nu recunoști, nici ție nici altora, că de Dumnezeu, să-i ceri mila, ce să mai vorbim.

Orice ridicare de privire și privire marginală către fete sau fecioare sau sfinte te poate răni din pricina poftei tale spurcăcioase devenită reflex și cazi brusc direct în păcatul cel mai înșelător și abuziv... pur și simplu o violezi în ascuns și în visul scornicit așa ca lumea ''bună'' a malahiștilor care fac un ban ''cinstit'' din meseria asta.

Ai reușit să pricepi ce scriu dragă RedRose?

Nu te atrage altceva decît iubirea egoistă de sine!

Last edited by Trimisul; 27.04.2016 at 15:38:25.
Reply With Quote
  #116  
Vechi 27.04.2016, 15:39:25
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

"Trosc si pliosc", Trimisule? Yeah, da' sint tare placute trosc si pliosc aiestea.
Pe mine ma amuza ce zici. Cumpatarea e de Sus, o simti ca normalitate, dupa cum tot normalitate este sexualitatea dezlatuita cu fiinta iubita in cadru legitim. Adica, scuza-ma, copiii nu se fac prin discursuri de ideologi sau predici de preoti.
Femeia este un diamant viu si sentient, din coroana barbatului, o entitate facuta din poezie a imprevizibilului, cu matase in vorbire. E foarte greu si extrem de aiurea sa urasti propria ta coasta (folosesc ca metafora povestea din biblie, in care majoritatea pe aici credeti).
Reply With Quote
  #117  
Vechi 27.04.2016, 15:41:18
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit P. S.

Trimisule, zi-le la alienii puciosi care te-or trimis sa te educe mai bine. Incearca, totusi, sa vorbesti mai frumos cu o doamna. Ok? Tonul face muzica, bihorene.
Reply With Quote
  #118  
Vechi 27.04.2016, 15:50:54
Trimisul Trimisul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.03.2016
Mesaje: 296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Romowe Vezi mesajul
"Trosc si pliosc", Trimisule? Yeah, da' sint tare placute trosc si pliosc aiestea.
Pe mine ma amuza ce zici. Cumpatarea e de Sus, o simti ca normalitate, dupa cum tot normalitate este sexualitatea dezlatuita cu fiinta iubita in cadru legitim. Adica, scuza-ma, copiii nu se fac prin discursuri de ideologi sau predici de preoti.
Femeia este un diamant viu si sentient, din coroana barbatului, o entitate facuta din poezie a imprevizibilului, cu matase in vorbire. E foarte greu si extrem de aiurea sa urasti propria ta coasta (folosesc ca metafora povestea din biblie, in care majoritatea pe aici credeti).
Adică tu susți aici, pe firul ăsta că dacă ai un cadru legitim, atunci s-a dat liber la malahie și perversiuni?.. pentru că cică o să iasă copii din malahie sau din poziții inversate? Ce înțelegi tu prin sexualitate dezlănțuită?

Păi acolo unde predomină sexualitatea nu mai predomină dragostea, deci acolo trupescul, pleava și neghina se ridică deasupra sufeltelor celor doi îndrăgostiți de Dumnezeu și practic le distruge relația... o pervertește și o pierde.

Copiii vin pe calea cea bună dacă între cei doi îndrăgostiți există multă iubire curată și adevărată și multă fidelitate față de Dumnezeu.

Cadrul legislativ nu cred că oferă cuiva dreptul la malahie și perversiuni cu propria iubită și soție. Pentru așa ceva există bordeluri și dacă vrei să te sinucizi atunci du-te și omoară-te singur cu o versată și lasă iubita sau nevasta în pace.

O iubire adevărată, un cuplu de îndrăgostiți se feresc să dorească să facă sex. Ei întotdeauna vor să se iubească și să nu supere pe Dumnezeu.
Reply With Quote
  #119  
Vechi 27.04.2016, 15:53:21
Trimisul Trimisul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.03.2016
Mesaje: 296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Romowe Vezi mesajul
Trimisule, zi-le la alienii puciosi care te-or trimis sa te educe mai bine. Incearca, totusi, sa vorbesti mai frumos cu o doamna. Ok? Tonul face muzica, bihorene.
Să înțeleg că tu aperi o doamnă? Ce frumos!

Dacă s-a supărat îmi cer scuze ei că despre tine e valabilă vorba aia: cine zice ăla e... adică tu ești alienat și bihorean. OK?
Reply With Quote
  #120  
Vechi 28.04.2016, 13:13:34
RedRose's Avatar
RedRose RedRose is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 247
Implicit

Nu m-am suparat,Trimisule..stai linistit....Cum sa ma supar eu pe tine?:) Ma amuz citind si eu ce se scrie pe aici...
Am inteles ce vrei sa spui,e ok..O singura nedumerire as mai avea:
Citat:
În prealabil postat de Trimisul Vezi mesajul
Foarte bine spus Romowe, să-mi tai atracția. Da-da asta încerc să fac. Asta ne-a cerut Domnul, să tăiem, să slăbim, să înmuiem și în organe să n-aibă putere... răul care vrea să împlinească ispita rîzbunîndu-se ca prostul prin a face exact ceea ce te îndeamnă și te programează ispita.

Problema apare la fete, atît de tare te atrag încît ai impresia că le vezi goale și apoi gata... trosc și pliosc. Din lac în puț și din puț în iad și acolo disperare și panică și tristețe multă... asta dacă nu ai îngîmfare și trufie că dacă ai atunci nici nu recunoști, nici ție nici altora, că de Dumnezeu, să-i ceri mila, ce să mai vorbim.

Orice ridicare de privire și privire marginală către fete sau fecioare sau sfinte te poate răni din pricina poftei tale spurcăcioase devenită reflex și cazi brusc direct în păcatul cel mai înșelător și abuziv... pur și simplu o violezi în ascuns și în visul scornicit așa ca lumea ''bună'' a malahiștilor care fac un ban ''cinstit'' din meseria asta.

Ai reușit să pricepi ce scriu dragă RedRose?

Nu te atrage altceva decît iubirea egoistă de sine!


Banuiesc ca doar ultimile doua fraze imi sunt adresate....:)Sa inteleg ca pe mine nu ma atrage decat iubirea egoista de mine sau cum? :)
Ai fi primul care face pe Freud cu mine si ajunge la concluzia asta, trust me....:)
__________________
Pentru un om cu picioarele goale, fericirea e o pereche de pantofi.Pentru un om care poarta pantofi vechi,fericirea este o pereche de pantofi noi,iar pentru omul care nu are picioare,fericirea este sa mearga descult.
Masoara fericirea cu ceea ce ai,nu cu ceea ce-ti lipseste!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare