Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.09.2008, 16:08:52
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Ma simt foarte stingherita sa indraznesc a cere un gand bun si o ruga scurta din partea voastra in rascrucea in care ma aflu...
In momentul in care tocmai ma intrebam cata povara mi se va mai da ca sa o sa si pot duce, iata ca azi vine si vestea ca traznetul.. mama mea(VANDA-BRIGHETTE) s-a internat de urgenta in spital.. are probleme de multa vreme dar ca fiecare, de frica a amanat prea mult... doctorii au fost f directi si se pare ca s-a dus prea tarziu....eu ma aflu departe de tara, biserica ortodoxa nu am aici, maine dimineata mama va fi operata de urgenta.... inutil a mai descrie ce e in sufletul meu... exact acum cand ar trebui sa ma rog mai mult ca oricand, sunt blocata si socata... chiar si un simplu dar atat de pretios "Doamne ajuta!!! ar putea fi de urias ajutor din partea voastra in situatia mea limita.... va multumesc din suflet si imi iertati indrazneala.. stiu ca toti aveti grijile si problemele voastre...Marina
Reply With Quote
  #2  
Vechi 18.09.2008, 16:42:25
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Draga Marina-ce bine imi pare ca am ajuns mai devreme acasa si am dat drumul la calc.!
Ma voi ruga pentru mama ta.Daca ar fi fost vorba de bani nu stiu daca as fi putut fi de mare ajutor.Mine este sf Maslu si voi merge la mai multe biserici pt. a ma ruga.Sunt alaturi de tine.Si sora mea a trecut printr-o operatie la creer acum citeva luni si acum este bine.
Maica Domnului sa te acopere.Curaj si mai ales gindeste pozitiv.Voi ruga toate cunostintele mele sa se roage pentru ea.:):):):):):):)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 18.09.2008, 16:47:52
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Marina, sunt si eu aproape de tine. O voi pomeni in rugaciunile mele. Sa dea Dumnezeu sa ne daruiesti numai vesti bune.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 18.09.2008, 17:18:00
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Va multumesc dragii mei.. eu sunt ca si "teleghidata" la ora asta.. nici nu mai vorbesc coerent... am vorbit la telefon cu doctorul care i-a facut investigatiile si mi-a spus ca e cancer...tumora e mare si f agresiva din cauza asta au decis sa o opereze de urgenta maine... Dumnezeu e mare... macar sa scape cu bine peste operatia de maine ptr ca are o sanatate precara si multe alte operatii de-a lungul anilor.. corpul e slabit si impovarat de dureri....va doresc si voua sanatate multa si nadejde de mantuire sa avem cu totii!!!AMIN
Reply With Quote
  #5  
Vechi 18.09.2008, 17:21:18
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Draga Marina asa cum si pe privat si aici continui sa te incurajez neancetat. Esti o finta deosebita, tu insati in suferint, acum ,ea, suferinta este mult amplificata de durerea departarii de casa si bola mamei tale. S-au adunat Marina, stiu si simt asta , iar cuvintele nu pot alina singuratatea, departarea si durerea. Asa cum ti-am promis si alta data, te voi trece in fiece Duminica pe Pomelnicul dat la inceputul Sf.Liturghii. Te voi pomeni seara in rugaciune . Prea Sfanta Fecioara Nascatoare de Dumnezeu, Fecioara MARIA, sa-ti fie alaturea si sa -ti aline durerea, sa te-ntareasca pe tine si pe cei dragi tie . Fie ca aceste clipe grele sa se transforme cat mai repede, in liniste si bucurie. O sa ma rog si Sfantului Pantelimon, doctor fara de arginti, care multe trupuri si suflete a tamaduit. Sa dea Bunul Dumnezeu sa auzim vesti bune , draga Marina. DOMNUL SA FIE CU TINE . Amin ! +
Reply With Quote
  #6  
Vechi 18.09.2008, 18:01:50
NiCcoleta NiCcoleta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2006
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Marina si eu,cu toata nevrednicia mea,va voi pomeni in rugaciunile mele...datori suntem sa ne rugam unii pentru altii!

Doamne ajuta!Maicuta Domnului sa ne mangaie!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 18.09.2008, 19:56:19
alynnna alynnna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2007
Mesaje: 385
Implicit

Sfantul Nectarie sa stea de-a dreapta ( maine in sala de operatie) mamei tale Marina. Sa poarte mainile doctorului si sa reuseasca operatia. Am incredere in Sfantul. Va veni acasa sanatoasa Marina, nu te teme!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.09.2008, 20:44:36
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Bunul Dumnezeu sa-i ajute mamei tale, dar si tie, Marina!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 18.09.2008, 20:47:06
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca
... Dumnezeu e mare...
asa e. Doamne ajuta! sa treaca si mama ta cu bine peste aceasta operatie.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 18.09.2008, 23:26:02
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne ajuta sa auzim vesti bune! Incredere multa in Dumnezeu, ca sa-i poti transmite o stare de spirit pozitiva. Dupa operatie - sa nu consume dulciuri, sucuri din comert,iar carne cat mai putina. Poate consuma in schimb sucuri din legume. Argila si aloea ajuta la detoxifiere.

Un ceai anticancerigen: trei parti galbenele, o parte coada soricelului si o parte urzica. Din acest amestec se fac zilnic intr-un ibric trei cani de ceai, iar la intreaga cantitate necesara pentru o zi se adauga o jumatate de lingurita de rostopasca. Ajuta si la cicatrizarea rapida a inciziei. Este foarte eficient acest ceai, dar sa nu se depaseasca doza de rostopasca. Sanatate!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
iertare de indrazneala masha Stiri, actualitati, anunturi 7 13.09.2006 09:52:29