Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.01.2013, 20:15:36
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Implicit Implementarea si pericolele implanturilor CIP RFID 666 in SUA

http://blog-crestin-ortodox.blogspot...ericolele.html
  #2  
Vechi 03.01.2013, 20:59:15
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Asta nu mai este de pe TNR?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #3  
Vechi 03.01.2013, 21:02:07
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Anul 2012 a trecut. Febra conspiraționisto-apocaliptico-cipistă, se pare, nu.

Popcorn și cola, și un loc în rândul din față, vă rog.
  #4  
Vechi 03.01.2013, 21:05:38
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
Anul 2012 a trecut. Febra conspiraționisto-apocaliptico-cipistă, se pare, nu.

Popcorn și cola, și un loc în rândul din față, vă rog.
Ar fi un spectacol interesant daca ar fi urmat de un exod masiv a cipo-propovaduitorilor spre viata la tara, la plug si opaitz, abandonand tentatiile vietii moderne, electrocip dependente.

Dar nu cred ca o sa vedem asa ceva, marea majoritate a lor sunt doar gura sparta si minte putina, cu calculator, televizor, telefon si internet - toate colcaind de cipuri.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #5  
Vechi 03.01.2013, 21:07:20
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Dar pe aia cu cardurile de sănătate n-ati văzut-o?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #6  
Vechi 03.01.2013, 22:46:17
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Adeptii implantarii cipurilor, fiti treji! Ca iar se vorbeste despre cipuri!

De, maica! Nu intelege toata lumea progresul si grija pentru sanatatea cetateanului...
  #7  
Vechi 03.01.2013, 23:05:23
celestial_pottery
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ar fi un spectacol interesant daca ar fi urmat de un exod masiv a cipo-propovaduitorilor spre viata la tara, la plug si opaitz, abandonand tentatiile vietii moderne, electrocip dependente.

Dar nu cred ca o sa vedem asa ceva, marea majoritate a lor sunt doar gura sparta si minte putina, cu calculator, televizor, telefon si internet - toate colcaind de cipuri.
Evident, nu. Sa dam slava lui Dumnezeu si Maicii Sale Preacurate ca aceste generatii de speriati demagogi nu s-au nascut, trait si avut pondere numerica pe vremea catacombelor.
Antonia, zi public: ai telefon mobil? Nu, nu intreb din ratiuni de-Doamne-fereste-ce, ci doar ca pura informatie. Vreau sa vad cit de cosmic-grotesti sint dimensiunile demagogiei.

Last edited by celestial_pottery; 03.01.2013 at 23:24:30.
  #8  
Vechi 03.01.2013, 23:38:22
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de celestial_pottery Vezi mesajul
Evident, nu. Sa dam slava lui Dumnezeu si Maicii Sale Preacurate ca aceste generatii de speriati demagogi nu s-au nascut, trait si avut pondere numerica pe vremea catacombelor.
Antonia, zi public: ai telefon mobil? Nu, nu intreb din ratiuni de-Doamne-fereste-ce, ci doar ca pura informatie. Vreau sa vad cit de cosmic-grotesti sint dimensiunile demagogiei.
Telefonul e n-are treaba cu numele meu de botez. Il folosesc si atat. Nu prea vrei sa intelegi ca s-au creat conditii tehnologice pentru ca previziunile din Apocalipsa sa se implineasca. Ia mai citeste si vezi daca e bine sa porti un numar al carui semn este 666 in locul numelui de botez. (Apocalipsa 13, 14, 15). Daca acolo scrie ca e bine, inseamna ca e bine si gata!

Nu cipul in sine ii deranjeaza pe crestini, ci reaua lui intrebuintare.
  #9  
Vechi 13.01.2013, 15:31:28
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ar fi un spectacol interesant daca ar fi urmat de un exod masiv a cipo-propovaduitorilor spre viata la tara, la plug si opaitz, abandonand tentatiile vietii moderne, electrocip dependente.

Dar nu cred ca o sa vedem asa ceva, marea majoritate a lor sunt doar gura sparta si minte putina, cu calculator, televizor, telefon si internet - toate colcaind de cipuri.
"Dintre care cel dintâi sunt eu" sunt convinsă că doar din grabă ai omis să scrii asta, ca un bun creștin ce ești.
  #10  
Vechi 13.01.2013, 18:09:50
eliza-georgiana eliza-georgiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
"Dintre care cel dintâi sunt eu" sunt convinsă că doar din grabă ai omis să scrii asta, ca un bun creștin ce ești.
e foarte trist Dorina sa vezi cum baiatul asta ia pe toata lumea la misto! eu am crezut ca are ceva cu Antonia de-o ridiculizeaza in fel si chip, dar se pare ca si-a facut un tel din a-si bate joc de oamenii care sesizeaza guvernarea electronica, semnalata de preoti si monahi rautatea lui e de neinteles.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cipurile RFID supuse atentiei publice Iustin44 Generalitati 162 15.12.2013 21:55:02
Cardul De Sanatate Cu CIP RFID 666 Devine Obligatoriu De La 1 Ianuarie 2013 myself00 Generalitati 1 03.01.2013 21:37:21
Inca un thread despre cipurile RFID implantate Delirul Generalitati 19 13.10.2010 17:37:53
Noile permise au cip RFID ? axios Generalitati 9 12.09.2010 02:13:34