Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #25  
Vechi 16.01.2022, 06:46:24
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Aceasta este intrebarea adresata unui om de stiinta dar si crestin (cred nu stiu detalii despre omul acela). Uitati ce i-a raspuns, si in legatura cu crearea Universului. E interesant.

https://vm.tiktok.com/ZMLJbtUfY/

"Dumnezeu nu e afectat de materie, timp si spatiu.....ci e in afara Universului creat" si mai multe detalii acolo

"La inceput (Timpul), Dumnezeu a creat cerul (Spatiul) si pamantul (materia)..." (trinitate = timpul, spatiul si materia)
Oare ce vrei sa spui despre trinitate(cu t mic, am remarcat)? Ca ar fi ca Alfa - Omega in plan material, adica toata creatia?

Mai demult am aflat ca acestea 3(timpul,spatiul si materia) ar fi simbolurile pentru 6,6 si 6.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Edit: Se pare ca filmarea a fost scoasa de pe tiktok, nu mai incercati sa intrati. Doar rog adminului sa stearga postarea asta (pt ca linku nu mai e valabil). Ca eu nu pot sa sterg replyul.
Ba poti sa stergi, daca vrei.
In dreapta, sus, este un numar de post(mesaj) cu # inainte; daca apesi pe el se va deschide o noua fereastra care are si un buton de Edit, iar pe Edit poti modifica mesajul si sterge ce vrei tu din mesaj, insa trebuie sa lasi macar10 semne digitale(litere).
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 16.01.2022 at 19:38:57.
Reply With Quote