Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Muzica Bisericeasca
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.03.2010, 14:40:37
ady_neagu21 ady_neagu21 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2010
Mesaje: 1
Implicit Corul Predania

Salut!

Stiu ca nu e tocmai momentul acela din an, dar am o problema care ma macina inca de la Craciun.

In perioada postului Craciunului am ajuns pe urmatorul link:
http://www.crestinortodox.ro/colinde-audio-colinde-craciun/colinde-corul-predania/
unde am avut placerea sa ascult un cor numit Predania, pe voci egale barbatesti absolut SUPERB! Am ramas marcat, intrucat si eu fac parte dintr-un asemenea cor si stiu ce greu este sa realizezi asemenea subtilitati corale ca in setul de cantari (colinde) din linkul de mai sus.

Problema mea este ca as vrea sa ajung sa ii vad pe viu sau sa le cumpar un CD sau orice alt fel de inregistrari, dar nu stiu de unde sa incep.
Din ce am gasit pe google, mi se pare ca acest cor e ori din Cluj, ori din Constanta... ceea ce m-a cam dezarmat.

Probabil cineva dintre voi stie sa ma ajute. Vreau sa stiu de unde este grupul si daca se poate (as fi profund recunoscator), o persoana de contact (telefon, adresa, email... orice).

Cu respect,
Neagu Tiberiu Adrian
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.07.2011, 20:25:17
Mihanta Bogdan-Marcel Mihanta Bogdan-Marcel is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2011
Mesaje: 1
Implicit

dupa cate stiu eu, este vorba de corul fostului Seminar din zalau, actualmente Liceul Ortodox sfantul nicolaem Zalau, sunt un absolvent al acestui liceu, http:www.credintasiviata.info, asta parca e siteul liceului, acolo puteti gasi mai multe informatii
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
concert corul SYMBOL doinitaneamtu Stiri, actualitati, anunturi 0 23.05.2009 00:03:29
corul seminariilor padrevicentiu Generalitati 6 18.11.2008 05:32:05
Corul Biserici sunt oameni BogdanBogdan Generalitati 1 19.03.2008 13:16:49
Corul in biserica dmb Sfanta Liturghie 69 23.02.2008 14:51:20