Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.09.2012, 01:49:53
AGabriela AGabriela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2011
Locație: Ploiesti/Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 253
Implicit De ce barbatii vor doar aspectul fizic?

Nu inteleg! Dupa spusele unor barbati urata fizic nu sunt, nici nu ma imbrac foarte urat nici frumos. Pe scurt incerc sa fiu o persoana normala, care prefera sa-si piarda timpul cu altceva decat cu studiul "despre cat de bine arati". Dar nu inteleg barbatii. Cauta femei care sa le fie sotie, dar totusi vor topmodele sau partenere de pat. Una spun si alta fac. Ma simt atat de deznadajduita. Si in biserica daca mai caut intampin fraze de genul: "imi place ca femeia de langa mine sa arate bine, sa fie bine imbracata etc." si totusi mai spun "vreau o sotie credincioasa". CUM SA SE COMPLETEZE UNA PE ALTA. Incep sa cred din nou ca toti barbatii sunt la fel, indiferent daca sunt sau nu credinciosi. Doamne ajuta si miluieste!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.09.2012, 07:11:11
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

De superficiali ce sunt!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.09.2012, 08:50:45
lorena29 lorena29 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.06.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Smile

Pai, a arata bine, nu inseamna neaparat sa te imbraci si sa te porti vulgar! Este o arta si asta, sa fii credincioasa, dar in acelasi timp sa-ti impaci si barbatul. Pentru ca da, barbatul, indiferent daca este crestin sau nu, este tot barbat.. SI toate au rostul lor.. Cu rugaciune, si post (cu sufletul mai ales) daca poti, Dumnezeu ni le descopera pe toate, ne invata si ne ajuta!
__________________
Lorena Savin
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.09.2012, 09:25:38
Christian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

De ce generalizezi si ne bagi pe toti in aceeasi oala? Nu cred ca e corect....Cei care spun ca vor doar aspect fizic nu realizeaza inca ce e important in viata. Prin urmare trebuie sa insisti si sa mai cauti.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.09.2012, 09:29:40
Suzana's Avatar
Suzana Suzana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.07.2012
Mesaje: 123
Implicit

un barbat mai uratel nu pretinde sa se casatoreasca cu o femeie top-model, deci poate ca tu iei in calcul numai barbatii foarte aratosi...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.09.2012, 10:04:29
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Suzana Vezi mesajul
un barbat mai uratel nu pretinde sa se casatoreasca cu o femeie top-model, deci poate ca tu iei in calcul numai barbatii foarte aratosi...
Ei nu, ai fi surprinsa! Oricum, poate tu il vezi uratel, dar el in oglinda se vede un Fat-Frumos si atunci..vrea si el o fata top-model, sa ii completeze imaginea.
Acum nu sunt sigura, dar parca barbatii cand se uita in oglinda nu zic "vai ce urat sunt" "vai ce nas mare am" "vai, spranceana nu este aranjata cum trebuie" "vai am umerii prea lati" etc. Asta parca e mai mult la fete (doar sa nu fie metrosexuali) Posibil sa gresesc.

Last edited by Laura19; 10.09.2012 at 10:08:11.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.09.2012, 21:13:51
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Suzana Vezi mesajul
un barbat mai uratel nu pretinde sa se casatoreasca cu o femeie top-model, deci poate ca tu iei in calcul numai barbatii foarte aratosi...
Ba,ai sa fi surprinsa sa vezi barbati cu burta si chelie,neinsurati pe la vreo 40 de ani,care isi cauta partenere cel putin cu 15 ani mai tinere decat ei(ideal 20 de ani diferenta),suple,cu masa musculara daca se poate si cu toate accesoriile din dotare.Ba nici acestea nu-s de ajuns,pt ca pe langa acest menu mai vor ca fetele respective sa fie si inteligente,sa aibe o cariera,sa fie niste iubite excelente,cu atat mai bine si gospodine.

Totusi,nu poti afirma ca toti sunt croiti asa,numai ca cei mai buni sunt deja luati
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 10.09.2012, 21:07:40
oana_g78's Avatar
oana_g78 oana_g78 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.07.2009
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru oana_g78
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Christian Vezi mesajul
De ce generalizezi si ne bagi pe toti in aceeasi oala? Nu cred ca e corect....Cei care spun ca vor doar aspect fizic nu realizeaza inca ce e important in viata. Prin urmare trebuie sa insisti si sa mai cauti.
Doamne ajuta!
Din pacate, majoritatea ...asta cauta.Si ma refer la o plaja de pana la 35 de ani, dupa aia apare maturitatea afectiva.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 10.09.2012, 21:09:50
Tartaruga Tartaruga is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2012
Mesaje: 709
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oana_g78 Vezi mesajul
Din pacate, majoritatea ...asta cauta.Si ma refer la o plaja de pana la 35 de ani, dupa aia apare maturitatea afectiva.
Asa tarziu? Cred ca depinde totusi de persoane, unii sunt maturi mult mai repede in timp ce altii poate niciodata...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 09.11.2012, 09:24:09
davidescu davidescu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2012
Mesaje: 6
Implicit

Uite cum vad eu treaba. Tu ai fost atrasa de barbatii extrovertiti, dominanti si superficiali. In baza a catorva experiente neplacute, generalizezi si ii bagi pe toti barbatii in aceiasi oala.
Vezi ca problema s-ar putea sa fie la tine in primul rand.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sufletul exista in cer independent de corpul fizic inainte de a cobori in fizic? gavriil Din Vechiul Testament 63 22.01.2016 22:43:56
Barbatii Anna Nunta 268 30.05.2013 18:22:26
De ce nu (prea) merg barbatii la biserica? N.Priceputu Reguli in Biserica 113 19.11.2012 13:12:39
aspectul fizic influenteaza sansele de casatorie simona_fidela Nunta 52 23.01.2012 16:56:47
aspectul fizic romandragut Generalitati 42 28.07.2009 12:00:44