Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 19.08.2019, 18:52:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.263
Implicit

E foarte greu de biruit duhul rău al lumii satanizate care aduce în sufletul și în gura omului credincios multe hule pe care le pune pe limbă sau le împlinește în imaginația sa fără voia credinciosului, abuzându-l, violându-l sau îl târăște în implinirea hulei ca să se manifeste în trup sau să fie comunicată prin limbajul trupului și în gesticulație. Eu mă lupt cu acest duh rău de mic copil și mereu mă biruiește și n-am ce face după ce cad în recidive decât să cer iertare Domnului și eventual victimelor. M-a iertat și m-a curățit întotdeauna. Pot să sper liniștit că dacă iar voi cădea în hulire și iar voi cere iertare Domnul iarăși mă va ierta și curăța de urâciune și-mi va liniști sălbăticia patimilor.

E păcat și dacă hulești cu voia ta dar și dacă o faci fără voia ta lăsându-te târât ca iar să hulești: blestemînd, umilind, invocând acte sexuale perverse, incesturi, felații, spurcări, ejaculări, crime, răutăți, batjocuri, răpiri, denigrări, încercând să-ți recapeți prejudiciul de imagine sau de demnitate, răzbunându-te cu ură și violență pe aceleași victime nevinovate.

E nevoie de multă răbdare divină ca împărtășindu-te prin Har de răbdarea Domnului să ajungi să te liniștești și să poți să nu mai hulești ascultând.

Lupta e grea și dureroasă cu duhurile rele din interiorul omului interior, din mintea, inima și sufletul său, dar te ajută Dumnezeu iar cine are parte de biruință de la Dumnezeu va fi foarte fericit căci pe limba lui nu se va mai găsi minciuna și hula, răutatea și blestemul.

Așa cum au putut și încă mai pot sfinții și drept credincioșii să asculte de Dumnezeu, așa fiecare om poate avea parte de o șansă la tămăduire de la Hristos... dacă nu chiar la victorie!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.08.2019 at 19:07:03.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare