Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.09.2009, 13:35:24
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit Doamne Doamne ajuta-ne !

Doamne Doamne

iarta-mi pacatele ,

lumineaza-i sotului meu mintea ,ajuta-l sa inteleaga ortodoxia ,si in acest fel sa se boteze ...

Doamne stiu ca traim in pacat din 2003,desi in 2006 ne-am casatorit civil,Tu stii Doamne cat de importanta e casatoria religioasa pentru mine ...

Maica Domnului ajuta-ne sa facem bebelushul dorit ,cea mai mare dorinta a mea este sa fiu MAMA ! nu ma mai intereseaza cariera ...

Doamne m-am rugat pentru sotul meu ,si la 2 saptamani mi-ai dat raspunsul ...sotul meu a vrut din propie initiativa sa vb cu protopopul M. si desi stiu ca ii este greu sa asculte ce zice parintele ,el provenind din familie adventista ,a aratat ca are bunavointa ! Doamne ma las in mainile Tale ! mai stii Doamne cand atunci la necaz am zis : Eli Eli Lama Sabactani ? si Tu Doamne mi-ai aratat inca o data ca sunt o pacatoasa si ca m-am indoit de Tine !

Doamne ma incred in Tine ! stiu ca ne vei ajuta sa nu mai traim in pacat ,si stiu ca abia apoi ne vei dai copilasul ! Doamne iarta-ne pacatele si fa-ne mai buni ! Doamne ai grija de sotul meu ,iarta-i pacatele si ajuta-l sa te primeasca in inima lui prin sfantul botez Amin

Doamne ajuta !
va rog pe cei care aveti timp si vreti sa va rugati si pentru noi ...caci mare e durerea mea traind in pacat ...
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Doamne ajuta-ma ! elenavioletacocos Secte si culte 17 29.03.2012 01:27:38
Doamne ajuta! Eufrosina Generalitati 18 06.03.2011 22:08:40
Doamne ajuta ionut stefan Generalitati 0 07.08.2010 23:44:32
doamne ajuta simi Generalitati 13 23.07.2008 16:47:37
Doamne ajuta serb_crina Generalitati 1 06.12.2007 13:30:18