Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 09.09.2010, 20:02:41
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Ce repede merg toate in defavoarea noastra! Sa ne dea Dumnezeu tarie!
Multumim pentru video Windorin!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 09.09.2010, 22:02:12
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Citez din http://apologeticum.wordpress.com/20...ianuarie-2011/

Ministrul Sanatatii, Cseke Attila, a declarat, dupa sedinta de Guvern de astazi, ca de la 1 ianuarie 2011 romanii vor avea carduri de sanatate cu cip, pe care vor fi inregistrate informatii privind valoarea contributiilor la sistemul de asigurari de sanatate, vizitele medicale efectuate si diagnosticele puse.


Romanii vor primi cardurile acasa, gratuit, prin intermediul Postei Romane.
Seful de la Sanatate nu a vrut sa dea informatii referitoare firma care va produce aceste carduri de sanatate, daca se va organiza o licitatie pentru selectarea producatorului sau cat vor costa aceste carduri.
Totusi, cel mai ieftin card destinat sistemului bancar si care are cip incorporat se vinde la preturi incepand de la 2 euro/bucata. Pretul final variaza si in functie de gradul de personalizare, numarul de carduri comandate sau de capacitatea de stocare de date a cipului.

>> Așadar, acum pe lângă buletine îndrăcite vom avea și carduri de sănătate îndrăcite !
>> Postez și un comentariu care mi-a plăcut îndeosebi:

Vedem ca ne baga pe gat cu forta aceste carduri, acasa, prin posta. Inainte era vorba ca le ridicam de la Casa de Sanatate. Acum slujitorii satanei au pofta draceasca sa le atingem efectiv cu mana, inainte sa le dam foc. Macar sa le atingem … Dar daca Dumnezeu e cu noi, cine e impotriva noastra … (Epistola către Romani a Sfântului Apostol Pavel, cap. 8, versetul 31)
Ce ma sperie pe mine este ca pe un fundal politic instabil, cand pe posturile TV toti se cearta de parca sunt cu totii actori intr-o piesa de-a lui Caragiale, tocmai aceste lucruri trec neobservate, iar cand ne-om trezi ca prin spate ni s-au luat toate libertatile religioase, democratice si de orice natura ma gandesc ca o fi prea tarziu.

Cati cunosc aceste lucruri care se fac in intuneric, departe de vazul lumii dar care mai devreme sau mai tarziu ni se impun tuturor.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 09.09.2010, 22:17:07
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Frati crestini, Parintele Arsenie Papcioc ne-a sugerat o rezistenta pasiva, nu una isterica. Refuzarea actului trebuie facuta individual...Le refuzam, statul se va afla in fata unui esec.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 09.09.2010, 22:52:33
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

acest card cu cip e pt sistemul public de sanatate doar, nu? Adica mai e o mica sansa macar... dam putin mai mult (ei, poate nu mai mult, daca scadem spagile din sist. public) la cabinete particulare si scapam de cardul asta.


Persoanele care nu lucreaza la stat presupun ca nu primesc asa ceva, nu?
Reply With Quote
  #15  
Vechi 09.09.2010, 22:59:10
cristian67
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit nu vei intra in imparatia in care nu ai trait pe pamant

vreau sa va intreb si pe voi,de care sanatate e vorba?
Reply With Quote
  #16  
Vechi 09.09.2010, 23:03:53
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristian67 Vezi mesajul
vreau sa va intreb si pe voi,de care sanatate e vorba?
Punct ochit, punct lovit!
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 10.09.2010, 00:11:59
ciprian22 ciprian22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Nu stiu ce sa spun..ma gandesc doar ca poate am cazut pe strada.am cardul la mine..eu sunt inconstient..iar medicul de la salvare..citeste cardul si afla tot ce am facut pana atunci din punct de vedere medical.Pare o idee buna..cel putin in teorie..Nu stiu cat se va aplica.Si in nici un caz cu forta.Trebuie sa ai dreptul de a decide.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 10.09.2010, 02:14:38
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Frati crestini, Parintele Arsenie Papcioc ne-a sugerat o rezistenta pasiva, nu una isterica. Refuzarea actului trebuie facuta individual...Le refuzam, statul se va afla in fata unui esec.
Bravo! Asa va vreau! Nu va lasati prostiti, fratilor! Ascultati la mine care le stiu pe toate!...
Ionel, Ionelule... daca stai prea aproape de strana, s-ar putea sa nu intelegi Sf. Liturghie in toata esenta ei, ci doar partea cantaretilor... Iarta-ma ca imi permit sa glumesc astfel, dar un asa sfat nu-l poti afla la tot pasul.
Am mai spus-o si pe alt topic: oare e cineva care nu are un telefon mobil? Nu cred. Si tu ai unul, Ionele, dar nu inteleg de ce l-ai acceptat, fiindca este dotat cu CIP si vine de la Satana! Calculatorul de pe care iti scrii mesajul de impotrivire, are in burtika lui mai multe astfel de CIP-uri, dar vad ca nu te simti deranjat de ele. Actele cu CIP exact asa arata si nu ne sunt bagate sub piele, iar ele reprezinta o modalitate mult mai simpla de a ne identifica intr-un fisier de date. Daca acceptam ca suntem intr-o vreme in care timpul in sine se masoara altfel (avand in vedere telefonul, avionul, automobilul, etc), trebuie sa acceptam si faptul ca vanzatorul de la colt nu mai trebuie sa socoteasca cu creionul pe hartie pretul pe care sa-l achiti pentru produse si nici granicerul sa nu invarteasca la manivela ca sa vorbeasca cu seful de post daca in comuna X este unu Ionel a lui Cutare si Cutare si daca a furat vreo gaina de prin vecini sau nu!... Deocamdata, toata aceasta munca este pentru evitarea formalitatilor, ceea ce - sa recunoastem - la noi in tara e cam pe dos, nu fiindca ne e teama de Antihrist, ci fiindca asa suntem noi: asezam caruta inaintea boilor!
Atasez mai jos doua variante de carduri bancare (cele de credit mai periculoase daca sunt folosite fara ratiune) o legitimatie prototip din Marea Britanie si un buletin de identitate din Statele Unite, fata si verso. Toate cu CIP. Concret, nu cred ca e cineva in masura sa refuze B.I.-ul fara a incalca legea statului. Sigur, il poti arunca la cos imediat dupa primire, dar asta nu ti-L aduce pe Mantuitor in suflet si nici nu-ti da libera trecere in Imparatia lui Dumnezeu!
Attached Images
File Type: jpg card de banca -debit, credit.jpg (22,6 KB, 11 views)
File Type: jpg Prototip legitimatie - Anglia.jpg (24,5 KB, 12 views)
File Type: jpg Buletin de Identitate - USA.jpg (27,1 KB, 9 views)

Last edited by OmuBun; 10.09.2010 at 02:18:10.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 10.09.2010, 12:31:57
emanouela emanouela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 214
Implicit

acest card "dracesc" cum ii zic unii va scuteste de umblat inutil ...in caz de internare in spital unde se cere de a locul de munca hartie de la servici cu toate datele, de la med de familie, etc se scaneaza cardul...e simplu si nu e "dracesc"
Reply With Quote
  #20  
Vechi 10.09.2010, 13:07:27
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanouela Vezi mesajul
acest card "dracesc" cum ii zic unii va scuteste de umblat inutil ...in caz de internare in spital unde se cere de a locul de munca hartie de la servici cu toate datele, de la med de familie, etc se scaneaza cardul...e simplu si nu e "dracesc"
Bigotii care crezi ca suntem noi au si studii, au si cultura, nu numai religioasa, si se gandesc si la pielea celorlalti crestini romani, fie si crestini doar cu numele !
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cardul De Sanatate Cu CIP RFID 666 Devine Obligatoriu De La 1 Ianuarie 2013 myself00 Generalitati 1 03.01.2013 22:37:21
Numarul fiarei : 666 petrut-angel Secte si culte 126 15.02.2012 09:21:01
Pelerinaj in israel ianuarie 2011 agriniotour Pelerinaje la locuri Sfinte 0 04.11.2010 10:54:44
Sanatatea cu cardul cu cip Mihailescu-Marin Daniel Generalitati 1 20.07.2010 13:15:17