Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 29.09.2010, 23:49:49
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bast-et Vezi mesajul
In Italia este actele biometrice sunt optional.
Nu pentru mult timp...
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
  #22  
Vechi 30.09.2010, 18:38:07
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Uite aici că începe teroarea și controlul robotizat, că se dau rovinete electronice...

Apoi cu CI și apoi te ștampilează cu timbru RFDI sau îți bagă cipul ca la balene și la rechini... caziere, bani, istoric, anamneze, asiogurări, vot, tototot... să vezi ce ''mișto''...

Deci iată iese și apare din poft, soft, moft... așa ne trebe dacă suntem mereu primii la a ne autodistruge și batjocurii... control total din satelit și cu camerele video și prin unde, control laser de peste tot...
ori plătim dările și ne închinăm la gLume ori boschetar și la șatră...
dar și pe țigani îi obligă mâine poimîine...

Păi are voie să te urmărească ei, poliția de la schengheena dacă nu ești sub urmărire penală? De ce mă consideră infractor polițistul turmentat? De ce nu respectă constituția și dreptul la a nu fi urmărit fără probe? Nu se mai respectă nimic... și iată că eu cică am pretenții... prea mari... păi nu e obligator să respectăm cu toții constituția? Că de Dumnezeu nici că poate fi vorba sățL respecte cineva... că dacă L-am respecta cu adevărat ne-am feri de minciună și păcate și mândrie... dar la noi ca la nimenea, e plin de artă, ceartă, ce artă? Păi e artă marțială, aia e o... aia e. Slugărnicie și întietățuri în cinsim și sadism... iar noi, cobaii satanei. Jucăria lui preferată... urmărire generală.

Last edited by vsovivi; 30.09.2010 at 18:48:55.
  #23  
Vechi 30.09.2010, 19:43:33
floricica floricica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2010
Locație: Intr-o tara binecuvantata de Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 234
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
În cel mai bun caz putem să îi întârziem. Dar actele biometrice negreșit vor fi făcute obligatorii mai devreme sau mai târziu.

Asa cred si eu. Dar nu ti se pare ca Dumnezeu se grabeste sa implineasca cele scrise?
__________________
Cu siguranta traim vremurile de pe urma, cand inselaciunea este atat de subtila incat amageste, de este cu putinta, si pe cei alesi
  #24  
Vechi 30.09.2010, 21:43:45
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Astazi m-am dus sa-mi fac pasaport. Aveam de ales intre biometric si normal. Evident,l-am ales pe cel normatl,tip "carte". A costat si mai putin cu vreo 50 ron si in maxim o ora a fost gata. Pentru cel biometric trebuia sa astept 14 zile. Avantajul biometricului era valabilitatea de 5 ani in loc de 1. Oricum sunt multumit.
  #25  
Vechi 30.09.2010, 21:53:58
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Astazi m-am dus sa-mi fac pasaport. Aveam de ales intre biometric si normal. Evident,l-am ales pe cel normatl,tip "carte". A costat si mai putin cu vreo 50 ron si in maxim o ora a fost gata. Pentru cel biometric trebuia sa astept 14 zile. Avantajul biometricului era valabilitatea de 5 ani in loc de 1. Oricum sunt multumit.
Să ne bucurăm cât le mai avem pe astea.

De mâine (Vineri - 1 Octombrie) se impune rovinieta biometrică! Șoferii care nu au sunt amendați sau mai rău... http://saccsiv.wordpress.com/2010/09...u-1-octombrie/
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
  #26  
Vechi 30.09.2010, 22:52:11
daniil96 daniil96 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 376
Implicit

in ce conditii pot fi schimbate CI actuale, daca nu au expirat?

stiu ca sunt valabile 10 ani, daca le schimbam acum ... sunt valabile 10 ani; sa traim atat
  #27  
Vechi 30.09.2010, 22:57:46
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de daniil96 Vezi mesajul
in ce conditii pot fi schimbate CI actuale, daca nu au expirat?

stiu ca sunt valabile 10 ani, daca le schimbam acum ... sunt valabile 10 ani; sa traim atat
Cea mai bună tactică este să-l „pierzi”. Cam așa cu o lună înainte de 1 Ianuarie.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
  #28  
Vechi 01.10.2010, 01:57:40
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Cea mai bună tactică este să-l „pierzi”. Cam așa cu o lună înainte de 1 Ianuarie.
Nu-i rea ideea,insa nu-l prostim de dracu' chiar asa usor. Ar fi fost prea simplu... In 2011 se vor inlocui TOATE cartile de identitate,indiferent ca sunt din 2010,2009,2005 etc. Asta e,diavolu e viclean...
  #29  
Vechi 01.10.2010, 11:40:56
Eugen7's Avatar
Eugen7 Eugen7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.580
Implicit IBM RFID Commercial - The Future Market

Iata doar o "minunatie" a acestei tehnologii RFID (radio-frequency identification) care va fi folosita curand in magazine (sunt eliminate atat scanarea cu laser a ficarui cod de barea EAN13 de pe fiecare produs in parte precum si scanarea cardului cumparatorului. Tot acest proces se face prin tehnologia RFID in mai putin de o secunda SI FARA CONSIMTAMANTUL CUMPARATORULUI! el primeste doar chitanta!... se elimina astfel furturile, erorile de gestiune etc... dar adio LIBERTATE umana).

IBM RFID Commercial - The Future Market
http://www.youtube.com/watch?v=eob53...ext=1&index=41


nu trebuie sa uitam ca stramosul RFID, anume codul de bare EAN 13 folosit pe mai toate produsele din comert contine in algoritmul sau 666 (repet doar codul de bare EAN13 contine in algoritmul sau 666, fiind conceput special in acest sens. Ceilalti algoritmi pentru celelate coduri de bare care sunt zeci, sute nu contin 666. http://en.wikipedia.org/wiki/European_Article_Number
nu trebuie cunostinte avansate de matematica si informatica pentru a vedea acest lucru. dati un simplu search pe google si va veti convinge).


NU DOAR CARTILE DE CREDIT CI SI BULETINELE, PASAPOARTELE ETC. VOR AVEA ACEASTA TEHNOLOGIE IMPLEMENTATA IN CURAND...
  #30  
Vechi 01.10.2010, 11:52:47
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Eugen7 Vezi mesajul
Iata doar o "minunatie" a acestei tehnologii RFID (radio-frequency identification) care va fi folosita curand in magazine (sunt eliminate atat scanarea cu laser a ficarui cod de barea EAN13 de pe fiecare produs in parte precum si scanarea cardului cumparatorului. Tot acest proces se face prin tehnologia RFID in mai putin de o secunda SI FARA CONSIMTAMANTUL CUMPARATORULUI! el primeste doar chitanta!... se elimina astfel furturile, erorile de gestiune etc... dar adio LIBERTATE umana).

IBM RFID Commercial - The Future Market
http://www.youtube.com/watch?v=eob53...ext=1&index=41


nu trebuie sa uitam ca stramosul RFID, anume codul de bare EAN 13 folosit pe mai toate produsele din comert contine in algoritmul sau 666 (repet doar codul de bare EAN13 contine in algoritmul sau 666, fiind conceput special in acest sens. Ceilalti algoritmi pentru celelate coduri de bare care sunt zeci, sute nu contin 666. http://en.wikipedia.org/wiki/European_Article_Number
nu trebuie cunostinte avansate de matematica si informatica pentru a vedea acest lucru. dati un simplu search pe google si va veti convinge).


NU DOAR CARTILE DE CREDIT CI SI BULETINELE, PASAPOARTELE ETC. VOR AVEA ACEASTA TEHNOLOGIE IMPLEMENTATA IN CURAND...
Precum spuneau și marii duhovnici ai Ortodoxiei, nu contează dacă 666 se află pe un produs sau obiect. Dacă iei făină și pe ambalaj are 666 nu-i o problemă căci faci un semnul Crucii înainte de a o folosi și te-ai descotorosit de orice influență.

Dar noi vorbim despre Identitatea noastră. Buletinele, pașapoartele, cardurile, ăstea ce conțin? Ele nu sunt folosite pentru a identifica niște produse amărâte, ci sunt folosite pentru a ne identifica pe noi oamenii.

Noi suntem făcuți după chipul și asemănarea lui Dumnezeu, suntem un templu a lui Dumnezeu. Libertatea și identitatea noastră sunt cele mai de preț daruri lăsate nouă. Este o cădere să îl lași pe 666 să te reprezinte.

Spunea și Cuviosul Paisie Aghioritul că unii oameni mai pun o cruce lângă pecete sau că se însemnează cu semnul Crucii înainte. Nu ajută la nimic, odată pusă pecetea, ți-ai întinat identitatea.

Păi noi facem ruleta rusească cu buletinele biometrice știind că ele conțin 666 și mai ales știind că exact despre acest număr se vorbește negru pe alb în Apocalipsă?
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Iarasi cipuri si biometrice BogdanF2 Generalitati 71 24.02.2017 08:53:45
Buletine electronice in Germania bmd Stiri, actualitati, anunturi 73 27.07.2011 19:22:23
noile buletine cu nr 666 varia Generalitati 34 24.01.2011 14:59:46
Arme biometrice antoniap Generalitati 20 23.01.2011 20:44:46
Ce spuneti de actele biometrice? Daniel777 Stiri, actualitati, anunturi 107 12.10.2010 00:02:47