Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.07.2011, 20:29:12
larisa maria's Avatar
larisa maria larisa maria is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2010
Locație: M-Ciuc, Targu Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 32
Smile Intrebare...

Azi, dupa ce am venit de la biserica, mi-a zis mami ca duminica trecuta, in timp ce corul canta "Cuvine-se cu adevarat" a simtit un miros puternic, de floare. Nu a bagat de seama deoarece s-a gandit ca poate a trecut cineva pe langa ea care miroasea asa. Astazi, s-a intamplat acelasi lucru, acelasi parfum puternic de floare, tot in timp ce se canta "Cuvine-se cu adevarat". S-ar putea sa fie o simpla coincidenta, sau ceva mai mult de atat?
__________________
Răbdare, răbdare, răbdare, răbdare, răbdare...! Și când simți că s-a gătat, iar: răbdare, răbdare, răbdare, răbdare! Și iar: răbdare, răbdare, răbdare, răbdare!...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 03.07.2011, 20:38:04
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Mai bine intrebi preotul ce slujeste acolo. In orice caz, slava Domnului si Maicii Lui!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.07.2011, 20:41:10
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Taine, taine, draga mea! Dumnezeu lucreaza prin taine !!! Slava Lui pentru toate!

PS: "corola de minuni a lumii"
Reply With Quote
  #4  
Vechi 03.07.2011, 20:45:27
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

De multe ori Sfânta Fecioară și-a făcut cunoscută prezența prin mirosul de flori: cel mai frecvent de trandafiri, uneori de crini sau de dafin (laur).
Desigur, poate exista și o explicație naturală, așa cum ar fi un anumit parfum al unei credincioase prezente sau în tămâia folosită (când se cântă Axion-ul, preotul cădește). De semnalat preotului, eventual de vorbit și cu alți credincioși, dacă au simțit ceva, fără a sugera un răspuns.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #5  
Vechi 03.07.2011, 20:48:57
larisa maria's Avatar
larisa maria larisa maria is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2010
Locație: M-Ciuc, Targu Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
De multe ori Sfânta Fecioară și-a făcut cunoscută prezența prin mirosul de flori: cel mai frecvent de trandafiri, uneori de crini sau de dafin (laur).
Desigur, poate exista și o explicație naturală, așa cum ar fi un anumit parfum al unei credincioase prezente sau în tămâia folosită (când se cântă Axion-ul, preotul cădește). De semnalat preotului, eventual de vorbit și cu alți credincioși, dacă au simțit ceva, fără a sugera un răspuns.
Da, este posibil. Dar ce e curios, e ca pana acum nu a mai simtit acest miros. In orice caz o sa intrebam si preotul. Multumesc pentru raspunsuri!
__________________
Răbdare, răbdare, răbdare, răbdare, răbdare...! Și când simți că s-a gătat, iar: răbdare, răbdare, răbdare, răbdare! Și iar: răbdare, răbdare, răbdare, răbdare!...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 03.07.2011, 22:30:19
tara tara vrem ostas tara tara vrem ostas is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.07.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Si eu l-am vazut pe Iisus rugandu-se in Biserica... Era unul in Biserica care arata exact ca Iisus din filme.Inalt, slab , cu parul lung si cu barba.Leit, dar leit cu asta : http://www.google.ro/imgres?imgurl=h...w=1014&bih=570

:)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 04.07.2011, 19:07:11
larisa maria's Avatar
larisa maria larisa maria is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2010
Locație: M-Ciuc, Targu Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tara tara vrem ostas Vezi mesajul
Si eu l-am vazut pe Iisus rugandu-se in Biserica... Era unul in Biserica care arata exact ca Iisus din filme.Inalt, slab , cu parul lung si cu barba.Leit, dar leit cu asta : http://www.google.ro/imgres?imgurl=h...w=1014&bih=570

:)
Eh..pai atunci semana cu actorul nu cu Mantuitorul..:X
__________________
Răbdare, răbdare, răbdare, răbdare, răbdare...! Și când simți că s-a gătat, iar: răbdare, răbdare, răbdare, răbdare! Și iar: răbdare, răbdare, răbdare, răbdare!...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare