Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.10.2011, 10:57:58
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
pe mine nu m-ar mira asa tare.daca ati vedea cati bebelusi sanatosi sunt abandonati lunar la maternitatea din Timisoara.
. Numai in Timisoara se abandoneaza in jur de 50 de bebelusi pe an.In medie 4 bebelusi pe luna. sunt suficiente 60 de maternitati in tara.ca sa atinga cifra de 3000 de bebelusi abandonati pe an, cifra care reiese din studiu.
credeti-ma asistentii sociali din tm duc o lupta acerba ptr convingerea mamelor minore sa nu-si abandoneze copiii.

Si decat un copil chinuit intr-un orfelinat, mai bine unul plasat intr-o familie crestina.
Ce legatura au copiii abandonati, cu cei traficati...dar ai caror parinti sunt mintiti cum ca ai lor bebelusi au murit la nastere?

Familiile din Spania, din cate am inteles au suferit de pe urma acestei practici...si nu au incetat sa afirme ca au fost mintiti, iar acum unele dintre ele se bucura pentru faptul ca si-au gasit copiii, si ca lupta lor a dat rezultate...chiar si dupa atatia ani.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 18.10.2011, 11:07:03
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nutucutu Vezi mesajul
Da... 300.000 de parinti au avut creierele spalate. Nu au spus nimic, nu le-a pasat de copiii lor, nu sentiment matern, patern, nimic. 50 ani si 300.000 parinti/copii implicati intr-o asemenea poveste, nimeni nu aude/nu vede nimic si deoadata BBC-ul a descoperit grozavia. Dumneavoastra chiar credeti in elucubratiile din link-ul pe care ni l-ati dat?
Pai cum sa nu le pese...doar de asta s-a si aflat, chiar daca atat de tarziu despre acest fenomen, dar parintii nu au incetat sa spere ca ai lor copii sunt in viata, iar acum multi dintre ei se bucura de aflarea lor.

In articol se mentioneaza de altfel faptul ca multi parinti au fost considerati isterici in cautarea copiilor lor.

Mai sunt articole in care parintii povestesc chiar cum s-a intamplat...si cum au fost mintiti la nastere ca bebelusul s-a nascut mort...si erau trimisi acasa fara prea multe explicatii.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 03.02.2012, 13:47:14
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Ce legatura au copiii abandonati, cu cei traficati...dar ai caror parinti sunt mintiti cum ca ai lor bebelusi au murit la nastere?
Cum sa iti spuna ca a murit la nastere si sa nu iti dea dreptul vezi si sa-l iei si sa-l ingropi crestineste?
E o absurditate.Cati oameni nu mor in spitale, si toti care au apartinator ajung acasa(ma rog, la capela) si sunt ingropati crestineste.

E ceva putred in reportajul asta.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 03.02.2012, 13:55:22
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Se pare ca abia acum am citit tot reportajul si am vazut sadismul unora, de a arata un cadavru de copil unei proaspete mamici care isi dorea din tot sufletul sa isi stranga pruncul in brate.
Groaznica crima, strasnic vor plati ptr ea cei care au comis-o!(crima de a ucide bucuria unei mame care s-a nevoit 9 luni cu pruncul in pantece).
Domnul sa ne ierte pe toti si sa ne ajute sa ii urmam exemplu Lui, nepoticnindu-ne in oamenii cazuti in straie monahale care slujesc bisericii.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!

Last edited by lore86; 03.02.2012 at 14:03:48.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Biserica catolica ca si cladire elcipo Biserica Romano-Catolica 153 12.08.2015 15:07:40
Papa - Biserica Catolica - Singura Biserica legionar Biserica Romano-Catolica 133 16.07.2013 12:22:01
biserica catolica versus biserica ortodoxa sovidiu Biserica Romano-Catolica 36 09.06.2013 00:58:51
Dialog BOR - Biserica Catolica Ducutu Biserica Romano-Catolica 70 08.05.2013 01:19:29