Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.01.2010, 16:44:35
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

pentru zoridezi
eu prefer sa ma rog pentru toti cei pe care ii iubesc oameni si animalutze ,si pentru ceilalti oameni si animalutze ,decat sa ma rog pentru mine .Acum doua seri l-am intrebat pe sotul meu daca s-a rugat oentru mine ,caci am niste pb e sanatate ,si mi-a zis : pai tu nu te rogi pt tine ? i-am raspuns : eu ma rog pentru cei pe care ii iubesc si nu numai ,pentru mine te las pe tine sa te rogi ! ma rog pentru toate animalutzele amarate din lume ,pentru catelusii de la firma,pentru chucho(un catelus caruia ii facusem cotet la bloc,ii pusesem funditza rosie ,si intr-o zi a disparut nu mai stiu de el ....),pentru piticot (un catelus ce sufera de nanism si l-am salvat de la moarte) ,pentru negrutza (pe care nu am putut sa o salvez ...si mi-a ramas ultima imagine a ei in cap ...dureros) si lista poate continua... cred ca asta e scopul meu in viata sa ajut animalutzele si sa ma rog pentru ele ,si bineinteles pentru oameni
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sufletele dupa moarte silverstar Generalitati 112 24.03.2012 09:47:27
Ce intalnim dupa moarte costel Generalitati 86 20.02.2011 09:38:22
Ce se intampla cu sufletul dupa moarte heorhe Generalitati 85 02.08.2010 16:09:02
ceva totusi se intampla dupa moarte remember Generalitati 5 20.09.2009 21:50:26