Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 05.05.2007, 17:21:43
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arifa
Este posibil ca printr-o vraja sa fie transformata o persoana foarte mult, apropae sa nu o mai recunosti/?
Sa reactioneze urat, si sa aiba un comportamnet desfranat.Daca au fost date acatise si s-au facut masluri ptr persoana respectiva, dar inca nu se vad imbunatatiri ce se mai poate face?
Rugaciuni, post si participarea frecventa la Sf.Maslu. Acatistul SF.Ciprian citit inainte de culcare, sau ori de cite ori este posibil. Ungerea cu mir inainte de culcare si dimineata, tamiierea casei, iata citeva elemente .
Reply With Quote
  #52  
Vechi 11.05.2007, 00:52:17
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

:dozingoff:Cat de puternica este o vraja?depinde de noi,de cat credem in ea,si de cata atentie ii acordam.NU TREBUIE SA CREDEM DECAT IN BINE,sa ignoram raul,contracarand raul prin bine,prin rugaciune,smerenie sincera,nefatarnica,cainta,fapte bune,post,spovedanie si impartasanie,etc.,ca sa nu se prinda toate relele de noi.Amin si Doamne ajuta!:rolleyes:
Reply With Quote
  #53  
Vechi 04.07.2007, 16:39:18
arle arle is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.05.2007
Mesaje: 8
Implicit

acum cativa ani mi-am luat o carte de vraji blesteme si dezlegari.stiu ca nu era chiar cel mai bun lucru de facut dar nu eram cu capu pe umeri.Si facusem blesteme de dragoste si vraji pe oameni dupa le-am dezlegat deoarece m-a socat sa vad ca merge.A mers de fiecare data.Detineam o putere extrem de mare.Prea mare.M-am lasat repede deoarece era o putere prea mare adevarata....am dezlegat fiecare vraja si am ars cartea aqm imi pare rau pt atunci dar m-am convins ca vrajitoria exista
Reply With Quote
  #54  
Vechi 05.07.2007, 10:39:36
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arifa
Este posibil ca printr-o vraja sa fie transformata o persoana foarte mult, apropae sa nu o mai recunosti/?
Sa reactioneze urat, si sa aiba un comportamnet desfranat.Daca au fost date acatise si s-au facut masluri ptr persoana respectiva, dar inca nu se vad imbunatatiri ce se mai poate face?
Efectul este mult mai evident,la persoanele slabe de fire, necredincioase si care ele insasi au crezut sau au practicat, vrajitoria, deochiul, tarotul etc. Unde miroase a putregai, putregaiul se dezvolta cel mai repede, sau atentie ce cultivam ca sa nu avem probleme la recolta.
Reply With Quote
  #55  
Vechi 06.07.2007, 13:20:20
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

:)Cristi,se prinde de cine crede in ele ca are sau nu asupra lui/ei,chiar daca acestea din pacate exista,de cine le acorda cea mai mare atentie si importanta si,in loc sa fie cu mintea indreptata spre Dumnezeu,Maicuta Domnului,ingerul ocrotitor si Sfintii Lui Dumnezeu,sta cu gandul numai la acele practici oculte,necurate,devine obsedat de ele,si atunci acestea capata mai multa putere si isi fac efectul scontat daca este slab/a de inger persoana respectiva,si daca ii este frica de ele,in loc sa se teama mai bine de Dumnezeu cel mai mult si mai mult.Aceste vraji,fie ca sunt asupra cuiva fie ca nu,trebuie sa fie mereu contracarate cu tot ceea ce tine de Dumnezeu si deci de notiunea bine:credinta,fapte bune spre mantuire,rugaciune,sinceritate mai ales cu ele insele si cu Dumnezeu dar si cu cei din jur,smerenie nefatarnica,insa acea persoana nu trebuie sa umble cu falsitate,viclenii,amagire,inselatorii,minciuni,et c.,etc.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #56  
Vechi 07.07.2007, 14:00:00
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Intradevar, vrajile se prind cel mai repede la cei ce cred in ele si chiar ii obsedeaza facerea de rau, vad totul in negru sint de un pesimism iesit din comun si nu in ultimul rand s-au indepartat de adevarata credinta.
Reply With Quote
  #57  
Vechi 07.07.2007, 14:01:14
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Intradevar, vrajile se prind cel mai repede la cei ce cred in ele si chiar ii obsedeaza facerea de rau, vad totul in negru sint de un pesimism iesit din comun si nu in ultimul rand s-au indepartat de adevarata credinta.
Reply With Quote
  #58  
Vechi 18.09.2007, 17:00:49
kammy kammy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.09.2007
Mesaje: 8
Implicit

La cine ar trebui sa apelez daca s-au facut vraji asupra mea? Sunt preoti care pot sa ma ajute? Ce rugaciuni se citesc?
Reply With Quote
  #59  
Vechi 19.09.2007, 00:46:03
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

In primul rand ar trebui sa vorbesti cu preotul duhovnic, sau preotul de la parohia de unde apartii. Dansul iti va da cu siguranta niste sfaturi. Sa porti cruce asupra ta, sa citesti Acatistul Sfantului Ciprian, Acatistul Sfantului Grigorie Decapolitul si nu in ultimul rand Acatistul Sfantului Nicolae, grabnic ajutator in necazuri. Sa mergi regulat la biserica, sa ti post peste saptamana: luni, miercuri si vineri, precum si posturile de peste an. Sa citesti Paraclisul Maicii Domnului, sa trimiti pomelnice la cel putin 3 manastiri pentru cei vii precum si pomenirea celor morti. Tamaiaza in casa, stropeste cu apa sfintita prin casa, spune neincetat rugaciunea inimii, Tatal nostru, Psalmul 50. Incetul cu incetul viata ta va revenii la normal, insa trebuie sa crezi ca bunul Dumnezeu te ajuta, daca-l rogi din tot sufletul. Sa-ti ajute bunul Dumnezeu sa scapi de cele rele si cand ai scapat sa nu renunti niciodata la aceste rugaciuni. DOAMNE AJUTA-TI ! cu mult drag, icamilin
Reply With Quote
  #60  
Vechi 19.09.2007, 09:15:12
kammy kammy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.09.2007
Mesaje: 8
Implicit

Multumesc din suflet icamilin
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Imparatia Cerurilor este Raiul? Care este Pamantul celor blanzi? Florin-Ionut Din Noul Testament 279 11.07.2014 17:23:24
Rugaciune puternica andrei_im Rugaciuni 29 26.01.2012 19:51:14
Este Este permisa slujba logodnei pe perioada postului? pompi Preotul 16 21.03.2011 20:32:41
Ce este deschiderea cartii si daca este justificata? LETYTIA Intrebari utilizatori 12 06.01.2011 22:00:25
Este nevoie de intermediari intre noi si Hristos sau este suficienta credinta in El? maria-luisa Generalitati 41 05.01.2010 21:35:11