Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 19.07.2006, 18:14:58
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Catre Deliapantelimon inteleg ca te-ai rugat la Dumnezeu sa-ti de-a un suflet pereche si a iesit altceva
DAR ASTA NU INSEAMNA CA NEAPARAT A FOST SUFLETUL TAU PERECHE PE CARE LA TRIMIS DUMNEZEU
StII MAI EXISTA SI INCERCARI
IA-ADEVARAT VIN SI DE LA DUMNEZEU DAR CELE MAI MULTE VIN DE LA DIAVOL
Reply With Quote
  #32  
Vechi 19.07.2006, 18:36:37
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu
Catre Deliapantelimon inteleg ca te-ai rugat la Dumnezeu sa-ti de-a un suflet pereche si a iesit altceva
DAR ASTA NU INSEAMNA CA NEAPARAT A FOST SUFLETUL TAU PERECHE PE CARE LA TRIMIS DUMNEZEU
StII MAI EXISTA SI INCERCARI
IA-ADEVARAT VIN SI DE LA DUMNEZEU DAR CELE MAI MULTE VIN DE LA DIAVOL
Am observat ca esti o fata deosebita si atenta la toate asa ca nu cred ca Dumnezeu sa nu tina seama de asta dar cred ca inca nu a venit acel moment cand sa-ti gasesti perechea pe care tu zicI
L-AM CERUT O DATA SI CAND AM VAZUT CE AM CERUT, M-AM SMERIT SI NU MAI CER.
sigur nu a fost perechea ta randuita de la Dumnezeu pentru ca
NIMIC NU ESTE INTAMPLATOR
Reply With Quote
  #33  
Vechi 19.07.2006, 18:36:52
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu
Catre Deliapantelimon inteleg ca te-ai rugat la Dumnezeu sa-ti de-a un suflet pereche si a iesit altceva
DAR ASTA NU INSEAMNA CA NEAPARAT A FOST SUFLETUL TAU PERECHE PE CARE LA TRIMIS DUMNEZEU
StII MAI EXISTA SI INCERCARI
IA-ADEVARAT VIN SI DE LA DUMNEZEU DAR CELE MAI MULTE VIN DE LA DIAVOL
Am observat ca esti o fata deosebita si atenta la toate asa ca nu cred ca Dumnezeu sa nu tina seama de asta dar cred ca inca nu a venit acel moment cand sa-ti gasesti perechea pe care tu zicI
L-AM CERUT O DATA SI CAND AM VAZUT CE AM CERUT, M-AM SMERIT SI NU MAI CER.
sigur nu a fost perechea ta randuita de la Dumnezeu pentru ca
NIMIC NU ESTE INTAMPLATOR
Reply With Quote
  #34  
Vechi 19.07.2006, 18:37:02
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu
Catre Deliapantelimon inteleg ca te-ai rugat la Dumnezeu sa-ti de-a un suflet pereche si a iesit altceva
DAR ASTA NU INSEAMNA CA NEAPARAT A FOST SUFLETUL TAU PERECHE PE CARE LA TRIMIS DUMNEZEU
StII MAI EXISTA SI INCERCARI
IA-ADEVARAT VIN SI DE LA DUMNEZEU DAR CELE MAI MULTE VIN DE LA DIAVOL
Am observat ca esti o fata deosebita si atenta la toate asa ca nu cred ca Dumnezeu sa nu tina seama de asta dar cred ca inca nu a venit acel moment cand sa-ti gasesti perechea pe care tu zicI
L-AM CERUT O DATA SI CAND AM VAZUT CE AM CERUT, M-AM SMERIT SI NU MAI CER.
sigur nu a fost perechea ta randuita de la Dumnezeu pentru ca
NIMIC NU ESTE INTAMPLATOR
Reply With Quote
  #35  
Vechi 19.07.2006, 18:53:14
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu
Catre Deliapantelimon inteleg ca te-ai rugat la Dumnezeu sa-ti de-a un suflet pereche si a iesit altceva
DAR ASTA NU INSEAMNA CA NEAPARAT A FOST SUFLETUL TAU PERECHE PE CARE LA TRIMIS DUMNEZEU
StII MAI EXISTA SI INCERCARI
IA-ADEVARAT VIN SI DE LA DUMNEZEU DAR CELE MAI MULTE VIN DE LA DIAVOL
ADICA DIAVOLUL SE DUCE LA DUMNEZEU SI-I CERE SA NE PUNA LA INCERCARE
CACI NUMAI DIAVOLUL ADUCE ISPITELE ASUPRA NOASTRA IN DIFERITE CHIPURI DAR ASTA SE INTAMPLA NUMAI DACA DUMNEZEU II INGADUIE:
DAR DUMNEZEU II CUNOASTE VICLENIA DIAVOLULUI SI NU VA INGADUI CA UN SUFLET SA FIE ISPITIT DE DIAVOL MAI MULT DECAT TREBUIE
PENTRU CA DUMNEZEU STIE CREDINTA FIECARUIA

DUMNEZEU NE CUNOASTE MAI BINE DECAT NE CUNOASTEM NOI INSINE SPUNEA PARINTELE ARSENIE BICA DUHOVNIC DIN SEC. 20
Reply With Quote
  #36  
Vechi 19.07.2006, 19:11:14
T-Bone T-Bone is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.05.2006
Mesaje: 40
Implicit

ADICA DIAVOLUL SE DUCE LA DUMNEZEU SI-I CERE SA NE PUNA LA INCERCARE
CACI NUMAI DIAVOLUL ADUCE ISPITELE ASUPRA NOASTRA IN DIFERITE CHIPURI DAR ASTA SE INTAMPLA NUMAI DACA DUMNEZEU II INGADUIE:
DAR DUMNEZEU II CUNOASTE VICLENIA DIAVOLULUI SI NU VA INGADUI CA UN SUFLET SA FIE ISPITIT DE DIAVOL MAI MULT DECAT TREBUIE
PENTRU CA DUMNEZEU STIE CREDINTA FIECARUIA

DUMNEZEU NE CUNOASTE MAI BINE DECAT NE CUNOASTEM NOI INSINE SPUNEA PARINTELE ARSENIE BICA DUHOVNIC DIN SEC. 20


Adevarat iti zic Laurentiu, m-ai facut fericit cu ceea ce ai zis.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 20.07.2006, 05:08:19
theodor theodor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.06.2006
Mesaje: 128
Implicit

Citat:
În prealabil postat de daliapantelimon
BINE DRAGA,CUM ZICI TU...:), VOM TRAI SI VOM VEDEA!;)ALTCEVA?:sleep:MAI AI VREO NELAMURURE?NU E VORBA DE NICI O EXPERIENTA RECENTA NICI DE CEEA CE CREZI TU CA AR PUTEA FI.:hmmm:
Nu am zis, "mai draga" :p, ca ar fi vorba de o experienta recenta, chiar nici nu am zis ce ar putea fi. Alta nelamurire, daca tot ne-am abatut de la subiect, de ce scrii intotdeauna cu litere mari????
Reply With Quote
  #38  
Vechi 21.07.2006, 14:30:33
daliapantelimon daliapantelimon is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.10.2005
Mesaje: 124
Implicit

Citat:
În prealabil postat de theodor
Citat:
În prealabil postat de daliapantelimon
BINE DRAGA,CUM ZICI TU...:), VOM TRAI SI VOM VEDEA!;)ALTCEVA?:sleep:MAI AI VREO NELAMURURE?NU E VORBA DE NICI O EXPERIENTA RECENTA NICI DE CEEA CE CREZI TU CA AR PUTEA FI.:hmmm:
Nu am zis, "mai draga" :p, ca ar fi vorba de o experienta recenta, chiar nici nu am zis ce ar putea fi. Alta nelamurire, daca tot ne-am abatut de la subiect, de ce scrii intotdeauna cu litere mari????
Imi e mai usor sa scriu cu litere mari, pentru ca am de raspuns la multe mesaje si nu am timp sa verific daca am pus punct, daca am inceput cu litera mare etc. Daca te deranjeaza...uite ca TIE o sa-ti scriu normal. Multumit????:)???
Reply With Quote
  #39  
Vechi 26.07.2007, 15:22:37
ilma ilma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2007
Mesaje: 121
Implicit

Sotul perfect pentru mine?Cred ca este acela cu FRICA DE DUMNEZEU...Daca are aceasta,atunci le are pe toate.:)
Reply With Quote
  #40  
Vechi 26.07.2007, 22:27:24
calator calator is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2007
Mesaje: 533
Implicit

asteapta sa o ceara...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este pozitia BOR fata de persoanele care fac doar cununuia civila? elom Nunta 38 16.08.2011 23:45:58
Cum sa aduci un om la biserica care nici nu vrea sa auda de ea? cornel cornel Intrebari utilizatori 3 18.01.2011 14:29:02
Fetita de a 10 ani care nu vrea sa se spele andreicozia Tinuta in Biserica 12 22.10.2010 20:14:45
Rugaciunea tinerilor care vor sa se casatoreasca Popescu Tamara Intrebari utilizatori 0 23.03.2010 03:03:09