Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.01.2013, 22:15:38
Flory86. Flory86. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2013
Mesaje: 9
Unhappy Daca ma puteti ajuta!

BUNA SEARA.Am vazut ca faceti grupuri de rugaciune pentru bonavi,de aceea inraznesc si eu sa va rog daca puteti sa va rugati si pentru fratele meu PETRE in varsta de 41 ani,cu cancer la esofag,va rog din suflet.Eu ma rog la Sf. NECTARIE ,Maicii DOMNULUI si "Pravila de rugaciune Bogorodicinaia",doar ca despre aceasta rugaciune am gasit putine marturii,va rog daca ati putea sa ma indrumati ce sa mai citesc sau ce sa mai fac,eu locuiesc in italia(momentan si fara serviciu),deci nu pot merge la biserici in romania(nu momentan),mama este prea batrana,nu stiu incotro sa o mai iau si ce sa mai fac,deja mi-am pierdut tatal la 13 ani,nu as vrea sa imi pierd si fratele,de aceea am scris aici,poate va fi mai bine,poate ma invatati ce sa fac ca sa fie bine...Daca am gresit cu ceva,va rog sa ma iertati!Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.01.2013, 04:17:51
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Flory, avem un topic, care se numeste: Grup de rugaciune. Este tot aici la Umanitare. Acolo poti scrie, ca sa fie trecut pe pomelnic. In felul acesta fratele tau Petre va fi pomenit la rugaciune.

Il rog pe bunul Dumnezeu sa ii dea sanatate lui Petre. Amin!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.01.2013, 15:02:57
maria-15
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

incearca totusi sa gasesti acolo o biserica ortodoxa si fratele tau sa fie pomenit la Sf.Maslu.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.01.2013, 21:24:15
Flory86. Flory86. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2013
Mesaje: 9
Thumbs up

Va multumesc din suflet de sfaturi...Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.05.2013, 14:28:52
Flory86. Flory86. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2013
Mesaje: 9
Thumbs up Rețeta naturistă pentru tratamentul cancerului

Sunt foarte fericita pentru ca am gasit o reteta naturista pentru cancer care sper sa fie buna pentru fratele meu,poate se indura Dumnezeu si de noi.
Cum stiu ca sunt foarte multi care sufera de cancer m-am gandit sa o scriu aici:
Mod de preparare:

Extrasul de lămâie cu bicarbonat, alternativa naturală la chimioterapie se prepară astfel:

- într-un litru de apă, se fierbe timp de un minut, coaja unei lămâi,apoi se lasă la macerat, de seara până dimineața.

- în dimineața zilei următoare, lichidul se filtrează.

În acest macerat se stoarce sucul lămâii, se adaugă miere (după gust) și olinguriță de bicarbonat.

Bolnavii trebuie să consume zilnic un litru de limonadă preparată în acest mod. De asemenea, leacul miraculos se poate administra
preventiv, fiind un tonic pentru întregul organism !!!
Sau puteti citi intregul articol aici:
http://www.schituldarvari.ro/blog/?page_id=897
Domnul sa ne ajute!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.05.2013, 15:10:46
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Flory86. Vezi mesajul
Sunt foarte fericita pentru ca am gasit o reteta naturista pentru cancer care sper sa fie buna pentru fratele meu,poate se indura Dumnezeu si de noi.
Cum stiu ca sunt foarte multi care sufera de cancer m-am gandit sa o scriu aici:
Mod de preparare:

Extrasul de lămâie cu bicarbonat, alternativa naturală la chimioterapie se prepară astfel:

- într-un litru de apă, se fierbe timp de un minut, coaja unei lămâi,apoi se lasă la macerat, de seara până dimineața.

- în dimineața zilei următoare, lichidul se filtrează.

În acest macerat se stoarce sucul lămâii, se adaugă miere (după gust) și olinguriță de bicarbonat.

Bolnavii trebuie să consume zilnic un litru de limonadă preparată în acest mod. De asemenea, leacul miraculos se poate administra
preventiv, fiind un tonic pentru întregul organism !!!
Sau puteti citi intregul articol aici:
http://www.schituldarvari.ro/blog/?page_id=897
Domnul sa ne ajute!
Hristos a inviat !
Pentru cancer la esofag este bun ceaiul de dragaica(sanzine) cu care se face gargara profunda
Si este necesar un regim alimentar fara carne si mai putine lactate ,eventual lapte nefiert dar multe legume si cereale
Sanatate fratelui !
Reply With Quote
  #7  
Vechi 15.05.2013, 15:17:37
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Rețeta aceasta așa-zis miraculoasă, cu lămâie, circulă de ani buni pe internet, și pare a fi cu totul neserioasă. Probabil face parte din spamurile menite să treacă prin cât mai multe căsuțe de e-mail pentru a colecta adrese.
Pe de o parte coaja lămâilor din comerț este plină de pesticide, iar în privința bicarbonatului de sodiu aș fi rezervat.

Există rețete (mai degrabă regimuri) naturiste care ajută în lupta contra cancerului, însă trebuie aplicate sub supravegherea doctorului.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 15.05.2013, 15:39:26
Flory86. Flory86. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2013
Mesaje: 9
Implicit

Nu stiu ce sa zic,automat ca eu de abia am vazut reteta aceasta m-am bucurat.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.05.2013, 16:10:42
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Mai știi la al câtelea cont ești? Sau le-ai pierdut șirul?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #10  
Vechi 15.05.2013, 17:07:03
Flory86. Flory86. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2013
Mesaje: 9
Implicit

Adica???imi cer scuze daca te-am deranjat cu ceva dar nu cred ca am facut nimic rau!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
am patito acum o luna si nu stiu ce inseamna daca ma puteti ajuta istina Intamplari adevarate 31 04.03.2011 22:35:29
Ma puteti ajuta? mirela1990 Generalitati 10 13.09.2010 00:40:20
Ma puteti ajuta? truthtostone Generalitati 1 26.10.2009 08:39:34
Daca puteti ajuta...un om care are nevoie de ajutor... pacatoasa Umanitare 0 13.10.2009 21:01:26
Ma puteti ajuta ioanhodean Preotia (Hirotonia) 3 27.03.2008 01:14:44