View Single Post
  #11  
Vechi 08.12.2009, 06:47:23
tricesimusquintus tricesimusquintus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.05.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
Ce pot sa-ti spun , cum putea ceva spurcat cum sunt "cadavrele" sau ramasitele unui mort sa invie pe altcineva din morti?Nu vezi ilogica si irationalul.
Minunile lui Dumnezeu nu se supun logicii și rațiunii omenești. Cum putea un animal spurcat și necurat (cum era privit măgarul de către evrei) să transmită solia sfântă a lui Dumnezeu?

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
Toti dreptii VT tindeau spre o lume mai buna, spre o nadejde si isi cautau lor patrie, erau calatori pe pamant,dupa cum spune si Pavel.Iar la patria aceasta au fost adusi prin Hristos-ca sa nu ia ei fagaduintele fara noi- de Cel ce a venit la vreme , nascut din femeie sa le implineasca nadejdile.
Patria aceasta de care vorbești n-au primit-o încă, deocamdată dorm în țărâna pământului:
"Toți aceștia au murit întru credință, fără să primească făgăduințele, ci văzându-le de departe și iubindu-le cu dor și mărturisind că pe pământ ei sunt străini și călători." (Evrei 11,13)