Subiect: Oastea Domnului
View Single Post
  #36  
Vechi 22.02.2010, 11:28:27
amarius
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu, doar organizatiile ortodoxe, asa cum am spus, inclusiv OD care la acea ora era totusi o organizatie ortodoxa in ciuda framantarilor..
OD era singura organizatie ortodoxa, pusa in fata faptului de a se denumi, redenumi,...
Citat:
Īn prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Care este neadevarul?
Am scris ca:
,,2. Sectele religioase nu vorbeau la predica politica sau de alte biserici. Poate dupa revolutie, dar si atunci prea putin sau erau exeptii. Este un neadevar de a crede asa ceva, de fapt ai libertatea de a te informa personal.,,
Inainte de revolutie nu se vorbea de politica, alte biserici, culte,... mai ales urat.
Eventual dupa revolutie prin exceptii sau doar puncte teologice care se discuta in unele poate si astazi.
Citat:
Īn prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
De unde esti? Ce nationalitate?
Roman din Oradea.

Citat:
Īn prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Preoti ortodocsi buni sunt multi, chestia e ca voi ii vedeti doar pe cei care o apuca pe caile voastre, si va dau nas, asta e baiul.
Si eu cunosc destui dar nu seamana cu unele trimiteri la site-uri, chestii ortodoxe pe care le vad aici.
Si nu am nevoie de a-mi da nas cineva deoarece legatura mea este in primul rand cu D-zeu si oamenii, nu cu religii (de orice fel).
Reply With Quote