View Single Post
  #7  
Vechi 20.08.2010, 22:20:51
Enlightened Enlightened is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Locație: Da hood
Religia: Ortodox
Mesaje: 11
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zambaretul Vezi mesajul
Dumnezeu nu este responsabil nici pentru iadul acesta (pe care noi ni l-am "creat", indepartandu-ne de El) si nici pentru iadul "adevarat", pe care noi il alegem.
Nu exista alegere intr-un lucru aleator. Nasterea este aleatoare, viata este aleatoare. Poti sa-mi zici ca sunt cinic, dar asta e adevarul. Vreau argumente solide care sa contrazica ce am spus eu.

Citat:
În prealabil postat de zambaretul Vezi mesajul
1. Te contrazici singur. Cum poti sa spui ca visezi la o lume cu oameni educati si buni, pentru ca, mai apoi, sa-ti bati joc de partenerii de discutie, insultandu-le credinta in mod grosolan, needucat.
Dar nu am mentionat niciodata ca asta o sa se intample in curand. O sa fie un lucru incet si dureros, dar sigur.

Citat:
În prealabil postat de zambaretul Vezi mesajul
2. Ia-ti gandul de la visul tau. Fara Dumnezeu, nu se va realiza. Priveste in istoria acestei omeniri. "Tendintele" sunt aceleasi de mii de ani. Pacatul si natura noastra pacatoasa a facut si va face ravagii, in continuare.
Ma indoiesc. Tot mai multi oameni isi pierd credinta intr-un lucru fara dovada.

Citat:
În prealabil postat de zambaretul Vezi mesajul
3. Daca tu ai ceva bun in tine (si, sigur ai) nu simti nevoia sa-I multumesti cuiva? Sau, crezi ca ai vre-un merit?
Nu. Eu nu simt nevoia de a ii multumi nimanui. Parintii m-au facut fiindca au vrut ei, nu fiindca am vrut eu. In plus, chiar daca as vrea sa ii multumesc cuiva pentru existenta mea, nu ar fi cineva din cer.
__________________
Isus s-a intors si e negru!
Reply With Quote