View Single Post
  #38  
Vechi 17.12.2010, 12:38:51
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hosarsif Vezi mesajul
Vreau sa va mai intreb ceva, pe voi cei care luati apararea preotilor :
- unde ati mai auzit voi de un preot care sa "faca rost" in cateva zile de UN MILION DE EURO in cateva zile? ma refer aici la P. teodosie (parca) de la Constanta. Au disparut banii, apoi, hocus pocus, iar au aparut. Si a cerut inapoi Manastirea care a ridicat-o in Bucovina, pe pamanturile sale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- ati vazut voi, in vreo Sfanta Icoana, Sfinti cu burdihane cum au astia de acum?
Pardon........................
Tare as vrea sa-i aud cand VOR DA SOCOTEALA, dar nu aici pe pamant, ca aici nu au frica, ci la bunul Dumnezeu.

Iarasi....
Aceasi poveste.... Oameni buni v-a plecat mintea cu sorcova?? (mai e ceva vreme pana in ziua sorcovei :) )
NU MAI POSTATI AIURELI DACA NU DUCETI PANA LA FINAL EXPLICATIILE!!!
te-ai informat despre subiectul asta? Ti-a povestit cineva? Ai auzit la stiri? Ti-a trecut prin minte tie povestea asta? Cine a investigat cazul si care sunt dovezile? Care este numele complet al preotului?
Nu spun ca nu exista asa ceva dar vino cu amanunte. Apoi mai si generalizezi cum ca "toti preotii ar fi asa".
__________________
"În zadar se numește creștin acela, care nu are dovadă sensibilă că Harul lui Dumnezeu sălășluiește în el" - Sf. Simeon Noul Teolog

Last edited by FiulRisipitor; 17.12.2010 at 12:41:03.
Reply With Quote