View Single Post
  #9  
Vechi 11.04.2011, 16:16:06
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotland The Brave Vezi mesajul
Am venit special pentru dvs,ca sa aveti parte de un dialog si nu de un monolog.Desi,in mod normal,nu as accepta acest gen de sfaturi,pe acest ton usor ultimativ, cu privire la mantuirea mea de la cineva care inca se lupta pentru propria mantuire,fara sa stie daca propria lui viata il indreptateste sau nu sa se considere bun de a predica altora mantuirea pe care el inca nu a atins-o,chiar si in cadrul propriei sale confesiuni,am zis fiu politicos si sa va ascult punctul de vedere.Dupa aceea veti avea si raspunsul meu.

Mi-as fi dorit ca acesta discutie sa fi avut loc dupa Pasti,gandindu-ma ca in acesta perioada sunteti mai dedicat analizei starii propriului dvs suflet in vederea mantuirii decat substituirii Celui de Sus si judecarii altora,dar o putem avea si acum.Nu pot spune ca in acest moment exemplul dvs personal,in totala contradictie cu apelul ca in post omul sa se elibereze de patimi si sa se uite mai atent la el,ma convinge.Totusi consider ca oricine are dreptul sa-si spuna opinia si prin urmare va ascult cu ceea mai mare atentie.Va stau la dispozitie dupa ce va postati opinia.
Bine-ai revenit ... sub ghilotina, Scoty! Iarta-mi, te rog, sinceritatea. Vei fi scurtat de-un cap ca sa te poti mantui mai usor!
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
Reply With Quote