View Single Post
  #10  
Vechi 08.01.2014, 15:39:35
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Alin.D.Zaharia Vezi mesajul
Îl respect foarte mult pe Lawrence Krauss, vezi tu, dacă ai fi citit cartea lui, „A universe from nothing” ai înțelege exact ce vrea să zică despre partea cu centru universului, și nu este în nici un caz ce crezi tu.
El demonstrează cum orice sistem care se extinde unde creșterea distanței dintre particule este proporțională în raport cu acea distanță face ca orice loc din acel sistem să pară a fi la centru.
Pai citeste articolul ala si spune-mi ce a vrut sa spuna Krauss acolo. Ca m-am saturat sa tot aud cum se umfla balonul. Fa si tu diferenta dintre propaganda ateista si ( discutia despre nimic ) si ceea ce se observa cand studiem universul.
Concret, ce a vrut sa spuna Krauss in articolul respectiv si ce vor sa spuna si altii cand se refera la axa raului ?
Ca sa intelegi, asta e "axa raului "