Subiect: Omul din luna
View Single Post
  #2  
Vechi 05.04.2016, 13:16:59
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.025
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Trimisul Vezi mesajul
Nu au ajuns americanii pe Lună și nu au pus pe ea niciun steag pentru că Luna e o semisferă de ghiață!
In schimb ai fost tu acolo si ai vazut ca e o semisfera de ghiata.
Sau cu telescopul. Cine ti l-a facut?

Citat:
Nu merge cu fîs, fîs în teoria lor fiindcă ei susțin că nu e imponderabilitate ci atracție și nici atmosferă pe care să se sprijine ca avioanele sau ca rachetele.


Vsosososvivvi, credeam ca ai mai pus mana pe un manual de fizica de ultima data cand ai facut aceeasi afirmatie ridicola (ma refer la partea cu rachetele).
Daca nu stii nici macar cun functioneaza o racheta, restul e poveste.
Nu ca nu s-ar fi vazut deja..

Citat:
În realitate pe Luna semisferică se poate ajunge, doar că e foarte frig acolo, Luna e sursa nopții bune și a frigului bun din creație și ea este din ghiață.
Are un frigider inauntru cumva?

Citat:
Tristețea nu este că ei au mințit o lume întragă căci mincinoși sunt destui ci că lumea creștină este foarte naivă și credulă preferînd să creadă mai degrabă în minciuni decît în Dumnezeu, în Hristos și în scripturi... unde vor găsi sigur Adevărul și numai Adevărul.
Cu siguranta scrie in Scripturi despre luna semisfera de gheata care raceste tot mini Universul tau inchipuit
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote