Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.05.2009, 16:31:45
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eea Vezi mesajul
Fie asa cum spui tu bmd....cred ca forumul se numeste crestinortodox.ro si nu clevetitorii.ro.....oricum tu ai dreptate...
Clevetire inseamna sa denigrezi un om, sa-l ponegresti...
Toate astea le-a facut el insusi.
Pe noi (unii) ne doare consecitele a ce a facut. Daca ar fi doar un necunoscut ca mine, n-ar interesa pe nimeni. In momentul cind esti cine esti arunci murdaria pe tot "subalternii" si pe "institutia" din care faci parte. Acum cam cum crezi ca o sa ma simt eu intre colegii mei de servici carora le-am impuiat capul cu superioritatea ortodoxa cind o sa ajunga la urechile lor? Cind locuiesti in Romania nu prea priveste pe nimeni, nu afecteaza imediat fapte ca acestea dar in diaspora tot ce se intimpla in Romania se rasfringe asupra ta, tot ce faci tu se rasfringe asupra tarii. Asta-i realitatea.
Mie personal imi este egal cum se va termina tot bilciu. Oricum se va termina tot prost o sa fie! Dar ca omul sper si eu ca poate apuc ziua in care fiu mindru ca-s ortodox, sa ma mindresc cu ierarhii mei, cu biserica mea, cu fratii mei.
Pentru voi toti IPS este un ierarh siii datoram respect si ascultare. Pentru mine relatia cu el (chit ca nu-l cunosc) este alta: imi este frate!
Sa va iubiti unul pe altul! Pai iubire nu inseamna in nici un caz sa inchizi ochii cind celalalt greseste!
In privinta faptului ca-mi dai tu dreptate sau nu, IMI ESTE PERPENDICULAR!
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A plecat la Dumnezeu Arhiepiscopul Buzaului si Vrancei maria-15 Generalitati 7 09.01.2013 14:38:47
Cum isi vinde cineva sufletul diavolului? elom Generalitati 40 18.07.2012 13:10:38
Daca vinde cineva unele carti sunsray Stiri, actualitati, anunturi 4 20.03.2012 22:34:34
IPS Teodosie padrevicentiu Generalitati 1 12.09.2009 21:08:35