Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 17.03.2010, 20:54:15
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jane Says Vezi mesajul
Nu ai pe cine sa pui pe ganduri. Ba chiar ar fi bine daca toti astia care sunt incantati de "energii" si alte aiureli si-ar gandi barem gandurile lor proprii pana la capat, s-ar scuti pe ei insisi si pe ceilalti de multe aiureli, ca sa nu zic mai rau.

Energia asta cu care lucrezi, ce este? Dpdv medical nu e acceptata, nu se poate cuantifica, nu se poate masura, ca e de aici pana aici si se masoara cu aceasta unitate de masura. Nici macar nu puteti spune ca lucrati cu potentialul electric al celulelor, desi pana si alora care au facut Matrixul le-a venit o asemenea idee, de faceau baterii din oameni.

Bun, deci n-are legatura cu medicina, nu mai tot puneti placa cu medicina traditionala. Si acupunctura, si homeopatia, pe care le tot vanturati pe-aici, in aceasta companie selecta, au macar calitatea ca presupun un contact fizic cu ceva concret: ace sau concentratii de substante. Dar energia asta cu ce o fi avand legatura?

Nu e nici energie calorica, daca era asa, toti care avem extremitatile calde ar fi trebuit sa fim super terapeuti si sa vindecam si prin punerea picioarelor, nu doar a mainilor.

Daca ziceti ca e dar de la Dumnezeu, dobandit dupa multe suferinte, atunci de ce in discursul vostru, il puneti pe aceeasi treapta cu medicina traditionala, dovedind confuzia din mintile voastre? PAI E DAR DE LA DUMNEZEU DOBANDIT DUPA MULTA RUGACIUNE, SAU E MEDICINA TRADITIONALA, adica de o pot invata toti, la o adica? Si breaking news, chiar o invata, ca sunt scoli pentru asa ceva, trepte de initiere, grade si tot restul.

Daca e Duhul Sfant care se manifesta prin palmele voastre, de ce singuri va dati de gol, luand apararea practicilor orientale care repet, se invata? La ce bun sa mai suferi si sa te mai dai cu capul de podea, daca oricum exista scoli de Reiki, si orice terapeut care curveste si fumeaza (de unde stiu, uite ca stiu din surse mult mai apropiate decat mi-as dori) vindeca prin punerea palmelor?

Daca e de la Duhul Sfant, cum de cutezati sa va puneti mai presus decat Parintii de la Athos, si sa va vina idei sa le dati alora lectii si sa reformati indreptarul de spovedanie, ba sa mai ziceti si ca Parintele Cleopa si Ilarion Argatul vorbesc dupa ureche?

Daca e dar de la Duhul Sfant, cum de cutezati sa spuneti ca "vi se pare firesc", dupa atatia ani?

Si daca darul vostru e acelasi care lucreaza prin orient, cum va explicati ca de mii de ani exista practicile astea pe acolo, cand Iisus Hristos a spus clar ca va trimite in lume pe Mangaietorul, deci pana la El Duhul Sfant nu a prea fost in lume, cu exceptia proorocilor?

Deci intrebati-va CE este energia asta, ca nici macar atata lucru nu va e clar voua (nu mai zic de altii), alora de o folositi, chipurile, daca e de la Duhul sau daca e vreo energie oculta care ar putea fi la o adica, manipulata in urma unor cursuri.

Si ce e aia ca "mai am de lucrat la un om"? Ce sa lucrezi, dom'le? Ce clarviziune? Kiralina, tu citesti ce scrii? Ai curaj sa te duci la vreun mare duhovnic sa ii spui lucrurile astea, sa ai o discutie cu el pe tema asta, sau toti astia batrani de prin manastiri sunt prea prosti si sub nivelul tau intelectual si mai ales, duhovnicesc?

In primul rand, si nu o sa imi cer scuze pentru asta, varza cea mare e in propria voastra minte, ca nu intelegeti cu ce va jucati. Faceti ordine pe-acolo inainte sa veniti sa prezentati altora inselarile astea.

Si toata telenovelimea din Romania zice ca wow ce misto, ce noutate, ce deschidere la nou si la alternative. PAI E DAR DE LA DUMNEZEU SAU E NOUTATE ALTERNATIVA, de tre' sa fii destupat la minte sa o accepti? Dar e asa frumos, picior peste picior, cu un horoscop intr-o mana si un articol de bioterapie in cealalta, sa zicem ca is prosti si incuiati la minte marii duhovnici, noi, astea mai destupate la mansarda stim mai multe, intelegem mai multe, nu suntem legate cu grelele lanturi ale dogmelor invechite si facute de oameni. Mama Doamne ce frumoase si destepte mai suntem. (Cine se da lovita in aripa pentru faza asta, aia e).
ACum ca m-am intors de la cabinet dupa o zi intreaga de administrat ''draci'' la vreo 20 de ''fraieri'',dupa ce mi-au multumit intai ca nu mai urlau din pricina metastazelor,sa trecem la raspunsurile cuvenite.dieci:e bai ptr tine ca aceasta energie nu e recunoscuta medical.who cares?multi medici nu recunosc efectul slujbelor si totusi,au efect!spui ca nu e masurabila,dar asta nu e argument cata vreme nici energia Duhului Sfant nu se poate masura si lucreaza extrem de bine.nici curentul nu se vede si uite ca mi-s pe net!menune!mai departe:referitor la medicina traditionala-nu a pomenit nimeni de ea,ci de cea complementara!bioterapia e ramura a medicinii complementare,deci unde e problema?continuam:de ce ptr tine a avea in palme o energie divina e incompatibila cu a apara terapii orientale ce dau rod,acupunctura de pilda sau medicina energetica?esti lipsita de logica.cat despre capacitatile obtinute prin suferinta si cele obtinute prin studiu,gen reiki,diferenta e uriasa:in terapia reiki,nu stii ce fel de energii preiei,or cand darul e de la Dumnezeu,stii sigur ca ce curge prin palmele tale e de unde trebuie!deci,e de preferat sa suferi pentru a merita un dar decat sa incerci sa il obtii studiind diverse metode de accesare de energii cosmice,divine etc!cat despre parintii de la athos,afla ca atat ei,cat si parintele cleopa,cat si eu,cat si tu,cat si oricine,suntem oameni cu pareri si experiente!ce experienta personala au parintii de la athos cand afirma ca homeopatia e lucru dracesc?l-au testat?lucrul dracesc e ca ei cred acest lucru,e ispita lor!or fi ei pe athos,dar nu sunt sfinti pogorati din cer!sunt oameni cu ceva in plus,dar nu detin adevarul absolut!.....mi se pare firesc sa ai niste capacitati in plus cand ai suferit mult,Dumnezeu nu ramane dator nimanui,mi se pare firesc sa mi se para firesc ca le am si sa nu mai fac caz de ele.cu siguranta ca de spuneam ca mi se par extraordinare ai fi spus ca ma mandresc!cat despre presupusa nelamurire a noastra daca lucram cu energie de la Duhul Sfant sau cu energie obtinuta in urma unor cursuri,precizez ca nu am facut nici un curs ,nici ca sa pot accesa vreo energie,nici ca sa pot folosi aceasta energie.mi-am demonstrat capacitatile doar ca sa pot obtine autorizatie de libera practica.atat!ce e aia:''mai am de lucrat la un om?''.o constatare obtinuta in urma altei capacitati,numita clarviziune,ce imi ingaduie sa vad in corpul omului.obtinuta la o mare sarbatoare!si cu ajutorul caruia vad in ce masura am ajutat un om si cat mai trebuie sa tin palmele pe el!e atat de greu de inteles?cat despre duhovnic,sa fii tu sanatoasa,problema asta am discutat-o acum muuuuuuuuuuuuulti ani,intr-o discutie de 7 ore!el a fost cel care m-a lamurit ca Dumnezeu mi-a dat un dar sa il dau oamenilor,nu sa il tin ptr mine!eu voiam sa ma fac ca ploua si sa imi vad de ale mele!el mi-a aratat ce am de facut de fapt!lamorita amu?acum te las,ca ma pregatesc ptr ziua de maine cand am alta tura de oameni dornici de primit inalte energii "dracesti".gratis!te las cu tarzan!
Reply With Quote
 

Tags
bioterapie, înșelare demonică



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 13:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 15:37:16
Despre pacate si despre Canoanele duhovnicilor gheorghecoser23 Preotul 5 25.06.2008 17:01:23