Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Romano-Catolica
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 05.05.2011, 01:52:31
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
O spui in calitate de clarvazator sau totusi te-ai obosit sa citesti ce a scris pe aici?

Nu, dar ar putea sa reproseze mai tarziu ca intr-un fel la cerut totusi, dar nu l-a primit, ca s-a aruncat cu capul inainte si noi am tratat-o cu indiferenta si i-am aprobat prin tacere miscarea.


Deloc. Oamenii vor sa inteleaga iar ea este foarte draguta sa explice ce si cum, fiind o mare usurare zic eu.

Multi aveau impresia ca un ortodox trece la romano-catolicism cand de fapt un filo-romano-catolic trece de facto la catolicism :)
De fapt, asa cum zice si titlul topicului, o membra a forumului trece la catolicism :D

Poate ca dorinta de a comunica decizia este o cerere de ajutor sau a fost perceputa ca atare. Poftim.. :)

Dupa cum vezi in postarea ei de mai sus, e cu zambetul pe buze deci perceptia ta asupra chestiunii este total subiectiva.

Exagerezi de dragul argumentarii.
Nu o uraste nimeni pe Noessia.
Mie asa imi place sa cred.
:-))) Mi-ar place sa-ti raspunda Noessisa la mesajul acesta!! Poate pe ea o crezi mai bine..Desi ma indoiesc..

Imi mentin afirmatile pe care desigur le-am facut in cunostinta de cauza.( clarvazatoare nu-s...deci ghici? Am citit mesajele ei sau am ochelari cu raze gamma??)

Si sa-ti mai spun ceva :dezvata-te sa faci bine cu forta (binele care crezi tu ca-i bine!!!- vorbesc in general), pentru ca incalci liberul arbitru al celuilalt! Fiecare are dreptul sa aleaga binele sau raul! Tu fi pregatit sa ajuti in caz de nevoie.Atat.Nu te simti tu obligat sa intrii cu forta in viata(deciziile) cuiva, doar ca ti se pare(sau nu) tie ca nu-i bine..Pentru ca e gresit.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cardul De Sanatate Cu CIP RFID 666 Devine Obligatoriu De La 1 Ianuarie 2013 myself00 Generalitati 1 03.01.2013 21:37:21
Teoria Big-Bang-ului il exclude pe Dumnezeu din Creatie neica_nimeni_altul Teologie si Stiinta 59 27.11.2012 12:25:23
Viteza forumului sophia Reguli generale de utilizare a forumului 4 02.08.2012 14:03:02
Papa: Dumnezeu s-a aflat in spain spatele Big Bang. Universul n-a aparut intamplator. Eugen7 Teologie si Stiinta 15 09.01.2011 17:42:36
Trapeza - locul unde hrana devine rugaciune adrian35 Intrebari utilizatori 8 07.05.2010 18:36:35