Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #8  
Vechi 26.07.2011, 00:41:33
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Perele - favorizeaza piatra la rinichi. Ceea ce doresc sa va impartasesc am dobandit de la un om in varsta de 63 de ani (...)a stat pe langa alti mari naturisti (Popa Valeriu), a stat pe langa calugari...deci este crede-ma un om cu experinta si credinta in Dumnezeu.
Scuza-ma dar un discipol de-a lui Valeriu Popa care a fost un bioterapeut "aparte" si credea ca Dumnezeu a creat un organism care se poate vindeca prin el insusi, mie nu-mi spune nimic BUN. Valeriu Popa,"total inexplicabil" diagnostica mai corect decat orice aparat medical, facand multe "minuni" in cazurile grave, abandonate de medicina alopata.

"Valeriu Popa n-a fost numai un vindecator al corpului, ci si unul al sufletului
si al spiritului. Patrundea cu exactitate uluitoare in trecutul, prezentul si
viitorul omului atingand cele mai ascunse unghere ale sufletului, facandu-l
pe om sa-si constientizeze problemele si cauzele lor, declansand astfel, in
el, vindecarile sufletesti." - fragment introductiv din cartea "Daruim lumina si iubire pentru vindecarea mentala si spirituala" unde co-autor este si el.

Asadar sper ca ne-am lamurit..Daca mai ai dubii, intereseaza-te cum a murit Valeriu Popa si in ce stadiu de putrefactie i-a fost gasit trupul dupa cateva ore de la deces.."Lumina" cu care lucra, si-a luat tributul!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
alimentatie bio myself00 Generalitati 20 01.10.2012 09:24:46
care varianta e corecta? victortiti89 Generalitati 76 16.06.2011 17:14:43
Septuaginta este cea corecta Ioana-Andreea Secte si culte 14 18.02.2011 03:45:08
Cu ce criterii se determina care este credinta corecta si ceea falsa? Bast-et Generalitati 14 30.09.2010 16:26:07
Pentru o intelegere corecta a ortodoxiei bogdan268 Despre Biserica Ortodoxa in general 133 30.06.2009 02:40:42