Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #23  
Vechi 06.03.2012, 14:01:24
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caryna Vezi mesajul
Iata efectul rugaciunii TATAL NOSTRU asupra chakrelor în opinia lui EDGAR CAYCE:
TATAL NOSTRU CARE ESTI IN CERURI actioneaza asupra glandei pituitare, cu rol de declansator al procesului
SFINTEASCA-SE NUMELE TAU actioneaza asupra glandei pineale
VIE IMPARATIA TA deschide tiroida si regleaza functia acesteia
FACA-SE VOIA TA PRECUM IN CER deschide tiroida
ASA SI PE PAMANT actioneaza asupra timusului
PAINEA NOASTRA CEA SPRE FIINTA DA-NE-O NOUA ASTAZI deschide gonadele, glandele sexuale masculine si feminine
SI NE IARTA NOUA GRESELILE DUPA CUM SI NOI IERTAM celor ce ne-au gresit, actioneaza asupra glandelor suprarenale
SI NU NE DUCE PE NOI IN ISPITA actioneaza asupra celulelor Lyden, celule secretoare de hormoni
SI NE FERESTE DE CEL RAU actioneaza din noi asupra timusului
CA A TA ESTE IMPARATIA actioneaza din nou asupra tiroidei
SI PUTEREA actioneaza asupra glandei pineale
SI MARIREA redeschide pituitara
AMIN formula de inchidere a acestor centri energetici si de reconectare la planul terestru.
Edgar Cayce era un medium, adica intra in transa si afla raspunsuri de la spirtie, de fapt erau ingeri cazuti. A spus multe prostii, printre altele spunea persoanelor si ce au facut in viata trecuta. Era exponetul tipic al new-age si societatii teozofice.
Si eu am citit o carte despre acest medium cand nu eram credincios si am citit si acest lucru despre rugaciune. Asa m-am apucat sa reinvat Tatal nostru, pe care nu il mai stiam.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cele 10 porunci Evreulcelales Iudaismul 100 27.08.2015 11:41:41
Cele sapte laude claudelina Rugaciuni 4 27.09.2012 17:25:10
cele 10 porunci luminita- Generalitati 31 23.11.2010 12:03:41
Cele mai sarace tari din Europa sunt cele crestine(ortodoxe) cocacoc Generalitati 70 15.10.2010 12:10:26
Cele 7 Biserici.ce reprezinta ele? tigerAvalo9 Despre Sfanta Scriptura 2 13.11.2008 22:09:57