Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #10  
Vechi 30.04.2012, 20:41:04
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Statistica aceea nu spune nimic despre “staruinta”, ci doar despre cei care cred ca vorbesc in limbi.


Păi și eu nu asta am spus ?


Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Date despre practica penticostala din Romania se cunosc, cat priveste penticostalismul la nivel mondial, e greu de obtinut, tinand cont ca exista sute de denominatiuni penticostale.
Corect, dar iată, când mai apare câte un studiu statistic, făcut de unii care au avut curiozitatea să meargă și să strângă date, avem tendința să nu-i dăm crezare dacă nu se potrivește prejudecăților noastre.

Realitatea este că mișcarea harismatică este una foarte nouă, foarte dinamică și foarte diversă; față de această situație, este periculos să punem etichete.

Pe de altă parte, cred că Doriana a sesizat mai bine care era interesul primar al inițiatorului topicului.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
penticostalii sunt sectari? ingerul_pazitor Generalitati 51 16.05.2018 17:43:56
Penticostalii si botezul Templier Knight Secte si culte 363 24.07.2013 17:36:08
Cum sa vorbim cu penticostalii ? IonutS Secte si culte 282 28.03.2012 20:48:00