Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 19.01.2010, 21:47:37
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Asculta, draga baiete, putin respect si nitel calm, te rog.
Ce stii tu despre st Serge, ca nici n-ai terminat scoala si abia esti ortodox de cateva luni? Ai citit poate niste fituici de propaganda pe undeva.

Uite-te in dictionar si vezi ce inseamna propaganda. Eu nu fac propaganda, ci discut.

Sunt si sfinti care au recunoscut botezul si alte taine savarsite de altii decat de ortodocsi, deci nu neaga prezenta harului la ei.
Sincer mi-ar fi rusine sa termin o facultate de teologie si sa nu stiu ca Biserica poate aplica iconomia pentru a reprimi ereticii, acceptand botezul lor! Dar asta nu inseamna ca au HAR! Ti-am aratat prin scrierile Sfintilor dar observ o anumita obraznicie, o negare in duh ecumenist, o manipulare! Nu e frumos, nu e ortodox!
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Comentariu rugaciune "Cuvine-se cu adevarat" Ludescu Despre Biserica Ortodoxa in general 17 26.05.2011 04:17:42
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42