![]() |
![]() |
|
|
|
|||||||
| Înregistrare | Autentificare | Întrebări frecvente | Mesaje Private | Căutare | Mesajele zilei | Marchează forumurile citite |
![]() |
|
|
Thread Tools | Moduri de afișare |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Citat:
stii vorba :sunt timid, dar ma tratez daca Ateul cel rautacios ti-a dat sfaturi bune...... te-as intreba care-s alea, dar n-are rost. ps. incearca sa-ti gasesti si un prieten care este ortodox, ca tot stand printre atei te departezi de Dumnezeu, si ar fi pacat.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Pe vremea mea erau aceste jocuri: "Ratele si vanatorii", "Baba oarba", "De-a v-ati ascunselea", "Fazan", "TOMANAP", "Imparate, imparate, cat e ceasul la cetate?", "Podul de piatra“, "Tara, tara vrem ostasi!", "Sotronul", "Tarile", "Leapsa", "Flori, fete si baieti", "Ata" (elasticul), "Hotii si vardistii", "Lapte gros", ... si am o multime de amintiri de la ele. Pacat ca cei de astazi nu mai au parte si de bucuriile pe care le aduceau aceste jocuri. Nu sunt impotriva progresului, insa, nu-mi place izolarea, faptul ca unui copil ii este de ajuns un calculator, ca nu mai simte nevoia reala de alti copii pentru a se juca.
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Citat:
Am atins shi eu vremurile astea... Nu m-am jucat la calculator toata viata mea |
![]() |
| Thread Tools | |
| Moduri de afișare | |
|
Subiecte asemănătoare
|
||||
| Subiect | Subiect început de | Forum | Răspunsuri | Ultimele Postari |
| Internetul / jocurile pe calculator | mekahekaleka | Generalitati | 2 | 13.01.2013 13:47:02 |
| problemele noastre + problemele altora = un ocean de probleme | VladCat | Spiritualitatea ortodoxa | 11 | 07.06.2012 09:49:48 |
| Problemele si coruptia Bisericii | Odinsson | Morala Crestina | 73 | 08.02.2012 08:05:20 |
| Despre problemele tinerilor | Laura19 | Generalitati | 1 | 21.07.2011 12:43:15 |
|
|