Citat:
În prealabil postat de Delirul
Acuma nu cred ca virginitatea este chiar asa o virtute de capatai sau definitorie pentru o anumita persoana, iar chestiunea aceasta este valabila si pentru barbati, chiar daca este mai putin evidenta. Problema este ca pierderea virginitatii sa nu fie o indeletnicire "cotidiana" deoarece atunci desigur ca cinstea domnisoarei/domnisorului respectiv(e) sta sub un mare semn al intrebarii si astfel de persoane, parerea mea este ca ar cam trebui ocolite, caci li se da prea multa atentie.
|
"Acuma nu cred ca virginitatea este chiar asa o virtute de capatai"- Dar nici o povara, cum o considera majoritatea tinerilor...mai tarziu apar si consecintele- nu tocmai benefice pentru un cuplu.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
|