![]() |
![]() |
|
|
|
|||||||
| Înregistrare | Autentificare | Întrebări frecvente | Mesaje Private | Căutare | Mesajele zilei | Marchează forumurile citite |
|
|
Thread Tools | Moduri de afișare |
|
#20
|
||||
|
||||
|
Iaca , ca-l terminam curand pe cel de bucate , dar cu restul multi mai avem in a lucra , in a slefui cate ceva ! Sfintii Parinti in mai toate scrierile lor , ne invata :
-sa posteasca mintea de gandurile desarte -sa posteasca mintea de tinerea de minte a raului -sa posteasca voia noastra de dorirea cea rea -sa posteasca ochii de vederea cea rea -sa posteasca urechea de cantece spurcate si de soapte clevetitoare -sa posteasca limba de clevetire , de osandire , de vorbe spurcate si de orice cuvant desert si vatamator -sa posteasca picioarele de a umbla intru rautate Cate din toate acestea am reusit , Dumnezeu stie , caci de Postul de Bucate majoritatea suntem vrednici , in rest . . . !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie. (Părintele Alexander Schmemann) |
| Thread Tools | |
| Moduri de afișare | |
|
Subiecte asemănătoare
|
||||
| Subiect | Subiect început de | Forum | Răspunsuri | Ultimele Postari |
| Bucate de Post | sadiye | Generalitati | 291 | 27.11.2016 01:34:56 |
| Postul de pacate vs postul de bucate | tigerAvalo9 | Generalitati | 21 | 29.02.2012 00:29:05 |
| Post | Bogdan N | Generalitati | 5 | 18.06.2011 23:06:08 |
| * post * | Jamaica | Postul | 63 | 15.02.2011 21:56:37 |
| post sau nu ? | andrei91 | Generalitati | 13 | 17.02.2009 20:07:46 |
|
|