Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Despre Sfanta Scriptura
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 29.05.2009, 18:14:01
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Pentru mai multe informatii despre semnele sfarsitului citit cartea lui Alejandro Bullon,Omenirea incotro?
Lumea noastra incotro?


Scuze de greaseala
Reply With Quote
  #62  
Vechi 30.05.2009, 11:47:00
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
nu cred ca are legatura cu statul Israel ci cu Israelul din poporul roaman... adica cu drept slavitorii, creshtinii ortodocshi ai lui Hristos de pretutindenea, statul lor are legatura mai degraba cu intronarea lui antihrist... nu cu sfarshitul care este prevazut de Apocalipsa...

nu ascultatzi predicatorii... "pashtetzi iarba pe care o cunoashtetzi" ne indeamna CLD

caci sfarshitul a inceput de ceva ani, iar noi suntem generatzia aia ce a prins inceputul sfarshitului... noi. vai de noi.

nu ashteptatzi domnule nici un sfarshit ca a inceput de ceva vreme sfarshitul... sau voi vretzi sa ashteptatzi pana o sa auzitzi din gura Domnului: "Sfarshitu-sa", asta ashteptatzi? poi atunci cand vetzi auzi asha nu mai e nimic de facut... atunci gata.
Cărțile Vechiului Testament conțin învățături cu caracter apocaliptic și eshatologic, în special în cartea proorocului David. Iisus Hristos ne-a lăsat însă cea mai bună și cea mai adâncă învățătură despre sfârșitul lumii și a doua venire a Sa pe pământ, despre învierea morților și judecata obștească universală. Sfânta Scriptură cuprinde cuvintele lui Hristos sau, mai bine zis, Hristos Însuși Se acunde sub ( in ) cuvintele Scripturii șh le tălmăcește făcându-se cunoscut pe Sine Însuși și voia Sa. Căci " sunt unele lucruri cu anevoie de înțeles, pe care cei neștiutori și neintăriți le răstălmăcesc, ca și pe celelalte Scripturi, spre a lor pierzare " ( II Petru 3 , 16 ) .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #63  
Vechi 01.06.2009, 16:08:07
eulaura eulaura is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.04.2009
Mesaje: 52
Implicit ?!

am citit cateva fragmente din cartea aceea postata aici , a lui john coleman.... si sunt in ceata! eu nu pot sa cred asa ceva ... imi explica si mie cineva cine este john coleman si de unde a scos chestiile alea???va rog. pag 166-167 m-au socat.....
Reply With Quote
  #64  
Vechi 01.06.2009, 17:32:39
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eulaura Vezi mesajul
am citit cateva fragmente din cartea aceea postata aici , a lui john coleman.... si sunt in ceata! eu nu pot sa cred asa ceva ... imi explica si mie cineva cine este john coleman si de unde a scos chestiile alea???va rog. pag 166-167 m-au socat.....
Da si tu citate nu cred ca are toata lumea cartea..
Reply With Quote
  #65  
Vechi 01.06.2009, 17:36:13
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

http://en.wikipedia.org/wiki/John_Co...(meteorologist)

cred ca asta e..
Reply With Quote
  #66  
Vechi 01.06.2009, 17:57:31
anakatoh's Avatar
anakatoh anakatoh is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.06.2009
Locație: japonia
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit buna tuturor!

sunt noua pe acest forum,l-am mai rasfoit si inainte fara sa fiu inregistrata ,discutiile voastre sunt foarte interesante si de luat aminte,nu toate bineinteles.sunt crestina ortodoxa si ma revolta foarte mult postarile celor care nu au habar de adevarata credinta dar se dau "invatati" in alei credintei.nu rastalmaciti adevarata credinta domnule "M" prin cuvintele dvs.care sincer nu au logica.am o intrebare catre dvs cel care spuneti de "diversitate"
-credeti in PREASFANTA NASCATOARE DE DUMNEZEU?mai pe limba ta FECIOARA MARIA?
eu cred cu toata fiinta mea si cu tot sufletul.iar DUMNEZEU m-a intors inapoi spre credinta de unde ratacisem,adica eram mult mai grijulie de treburile lumesti iar saracul sufletul meu era mereu in intuneric.v-am gasit pe voi si datorita voua imi voi reaminti ceea ce uitase "CA DUMNEZEU NE IUBESTE PE TOTI IN EGALA MASURA SI ASTEAPTA MANTUIREA NOASTRA!
va doresc tuturor pace in suflete si catre DUMNEZEU sa avem inimiile!



DOAMNE AJUTA!
Reply With Quote
  #67  
Vechi 02.06.2009, 16:08:23
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Te-am intrebat ce intelegi prin secta.
Nu mi-ai raspuns.

Te-am intrebat daca stii la care cult este pastor individul a carui carte o recomanzi cu o insistenta suspecta.
Te faci ca nu vezi..

Eu inca mai astept raspunsuri.


Exact ceea ce intelegi si tu.
Nu nu stiu a carui cult este pastor Alejandro dar stiu ca acele 2 carti nu relateaza nimic din acuzele pe care i le-ai adus.Si mai stiu ceva,ca trebuie sa-ti controlezi mesajele si acuzele.
Reply With Quote
  #68  
Vechi 17.06.2009, 22:59:07
Michel Michel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 22.04.2009
Mesaje: 2
Exclamation ohhh....

sunt uimit.daca ce se spune e adevarat.....e chiar sinistru
Reply With Quote
  #69  
Vechi 18.06.2009, 03:48:11
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Uitati si va minunati. Antihrist (cica) s-a nascut:

http://www.youtube.com/watch?v=twikkyr-wPI
Reply With Quote
  #70  
Vechi 23.06.2009, 00:59:31
zoridezi zoridezi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 729
Implicit

V-am zis de o stea neobisnuita cu cateva postari in urma, pe care o vad aproape in fiecare dimineata, si acum am gasit ceva pe net care m-a socat
http://www.youtube.com/watch?v=yuuMOvy1KNE

Maitreya este presupusul antihrist... se inmultesc semnele
Doamne pazeste-ne!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Semnele mortii Ionut27 Generalitati 9 14.10.2013 18:34:53
Stiinta si razboiul sfarsitului lumii JustNicol Generalitati 3 29.07.2012 22:04:18
Semnele propovaduirii. ClaudiuT Din Noul Testament 3 09.09.2009 14:01:43
Apropierea sfarsitului ? Matei21 Generalitati 102 07.02.2008 13:27:59
SEMNELE TIMPULUI Laurentiu Generalitati 47 16.12.2006 21:20:15