Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 23.06.2009, 09:59:46
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mai mult timp de rugaciune si mai mult timp alaturi de noi (forum) ..pentru asta trebuie sa iti MULTUMIM!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 23.06.2009, 10:20:33
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Doamne ajuta si insanatosire grabnica!!
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 23.06.2009, 10:35:35
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Am avut o zi grea astazi mi-am rupt piciorul, am cazut pe ultima scasa la servici de la ora 1 si pina la sase seara am stat la spital. acum nu stiu cite saptamini o sa stau acasa, va rog sa cititi o rugaciune si pentru mine.

Vasi ,tare rau imi pare de ce ti s-a intamplat si sper ca deja ai trecut de starea de ,,soc,, si ca multumesti Domnului ca nu a fost mai rau de-atat. Domnul sa te ocroteasca si sa-ti faca suferinta cat mai usoara.
De la Dumnezeu putere si vindecare si din partea mea sincere urari de sanatate.

[COLOR=#711204][SIZE=3][COLOR=purple]Rugaciune pentru cei bolnavi[/COLOR][/SIZE][/COLOR]

[COLOR=purple][COLOR=#711204][SIZE=3][COLOR=purple]Atotputernicule[/COLOR] [COLOR=purple]Doamne[/COLOR], [COLOR=purple]Tamaduitor[/COLOR] [COLOR=purple]al[/COLOR] [COLOR=purple]sufletelor[/COLOR] [COLOR=purple]si[/COLOR] [COLOR=purple]trupurilor[/COLOR], [COLOR=purple]care[/COLOR] [COLOR=purple]cobori[/COLOR] [COLOR=purple]pe[/COLOR] [COLOR=purple]oameni[/COLOR] [COLOR=purple]si tot Tu ii ridici, care pedepsesti si vindeci din nou, ai mila de VASI, pentru ca este bolnava . [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=purple][COLOR=purple][SIZE=3][COLOR=purple]Intinde-Ti bratul Tau tamaduitor, si vindeca pe ea, si ridica-o din patul de suferinta. Goneste duhul de slabiciune din ea si indeparteaza de la ea durerea, ranile, febra si slabiciunile. [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=purple]Daca are pacate si greseli, iarta-i-le, din[/COLOR] [COLOR=purple]dragostea Ta pentru oameni.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=purple]Dumnezeule ai mila de ceea ce a creat mana Ta, intru Iisus Hristos, impreuna cu care esti binecuvantat si cu bunul si de viata datatorul Sfantul Duh, acum si in vecii vecilor.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=purple]Amin.[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/COLOR]
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #14  
Vechi 23.06.2009, 11:02:06
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb însănătoȘire grabnică !

Însănătoșire grabnică vă doresc, răbdare, rezistență și putere să treceți cu bine această perioadă!

În rugăciunile către Sf. Nectarie pentru cei bolnavi sau aflați în suferință voi pomeni și numele dumneavoastră. Domnul cu noi, cu toți!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 23.06.2009, 12:43:31
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sfinților apostoli Petru și Pavel,rugați-vă lui Dumnezeu pentru Vaslilica
Sfinte și tămăduitorule Pantilimoane,sfântă Filoteia.rugați-vă lui Dumnezeu pentru Vasilica.
Sfinții Doctoci fără de arginți,rugați-vă lui Dumnezeu pentru Vasilica.
Să aducem mereu mulțumire lui Dumnezeu pentru că ne cercetează și ne pedepsește nu după păcatele noastre.
Încercările sunt(dacă le luăm ca pe daruri de la Dumnezeu)trepte de suire spre desăvârșire.Bucurați-vă când sunteți cercetați! (mai ales în post)
Încearcă să vezi mai ales partea bună a acestei situații.Doamne ajută.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 23.06.2009, 15:33:27
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Dragii mei va multumesc la toti pentru rugaciunile frumoase si pentru gindurile bune sint bucuroasa ca am prieteni aici pe forum sa va dea Domnul si Maica lui multa sanatate si pentruca sint in casa o sa fiu mai des pe aici.
Doamne ajuta
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 23.06.2009, 18:21:27
sophia sophia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.593
Implicit

Insanatosire grabnica si din partea mea!
Dumnezeu va avea grija de tine.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 23.06.2009, 18:35:47
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Insanatosire grabnica.Poate fi o incercare de la Dumnezeu.Poate trebuie sa mai fii si lejera,sa mai ai si liber,poate asta a vrut Dumnezeu ,oricum nu e de plans.SA FII SANATOASA,DUMNEZEU SA TE AJUTE SI SA TE AIBA IN PAZA!!!!!!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 23.06.2009, 19:07:44
Trandafir_Alb's Avatar
Trandafir_Alb Trandafir_Alb is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.04.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 153
Implicit

Vindecare grabnica si bine ca nu e si mai grav!
__________________
"Iubind, sa notezi jignirile pe apa si binefacerile pe arama"
Reply With Quote
  #20  
Vechi 23.06.2009, 19:17:23
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit Rugaciune la vreme de boala

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Am avut o zi grea astazi mi-am rupt piciorul, am cazut pe ultima scara la servici de la ora 1 si pina la sase seara am stat la spital. acum nu stiu cite saptamini o sa stau acasa, va rog sa cititi o rugaciune si pentru mine.
Doamne Iisuse Hristoase, cela ce odinioara la scaldatoarea Vitezda ai vindecat cu puterea Ta pe slabanogul care zacea de treizeci si optde ani, in boala fiind si intalnindu-l apoi in biserica, i-ai zis:"Iata, te-ai facut sanatos, de acum sa nu mai gresesti, ca sa nu-ti fie mai rau".Cel ce pe sluga sutasului si pe fiica Cananeencei, numai cu cuvantul ,pentru credinta lor, i-ai vindecat, Insusi intrutot milostivule Stapane, insufla-i si roabei Tale Vasilica, aceeasi putere de credinta, ca sa preamareasca puterea si Dumnezeirea Ta!Iarta-i ei, Bunule Doamne, pacatele ca faradelegile si le cunoaste si pacatele ei sunt pururea inaintea ei.Si nu se simte vrednica sa ridice ochii spre Tine si sa cerseasca indurarea Ta.Ci ca un bun si iubitor de oameni, milostiveste-Te de nevrednicia ei.Din patul durerii o ridica si vointa ei o intareste ca sa umble numai in poruncile Tale si de greseli sa se fereasca.
Ca Tu esti doctorul sufletelor si al trupurilor , Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam, impreuna si celui fara de inceput al Tau Parinte si Preasfantului si bunului si de viata facatorului Tau Duh, acum si pururea si in vecii vecilor.Amin.
Cu dragoste crestineasca, Georgeta
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune, va rog VelvetSky Rugaciuni 11 13.06.2012 19:33:24
O rugaciune emiliulia Umanitare 49 03.03.2010 05:33:21
Rugaciune anirod Umanitare 3 05.05.2009 14:25:12
La rugaciune Hartford Stiri, actualitati, anunturi 10 09.08.2008 20:31:49
o rugaciune alexa.oni Generalitati 9 07.07.2008 15:37:44