Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 06.04.2010, 03:43:11
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
:)))) hai ca m-ai facut sa ma tavalesc pe jos de ris!

Occidentalii " nu au inteles niciodata necesitatea alierii cu noi" :)))

Cei care construiau la anul 1000 catedrale si la 1100 au avut universitati, "nu intelegeau" si nu pricepeau nimic, :))))
Hai ca esti haios(oasa)!
in care se preda, vezi poza...poate de asta nu prea intelegeau.
Attached Images
File Type: jpg universitate.jpg (25,9 KB, 14 views)
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #142  
Vechi 06.04.2010, 03:58:40
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
in care se preda, vezi poza...poate de asta nu prea intelegeau.
Ce este timpenia asta?
Cum sa fie asta o ipostaza din viata academica a unei universitati.
Vezi omule ca ai dat de o poza aiurea!
Du-te la Galileo, la Copernicus, nu la nu stiu ce sedinte de tortura
Reply With Quote
  #143  
Vechi 06.04.2010, 05:06:15
ben_gal
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit dar ei nu au inteles niciodata sa se alieze cu noi

Citat:
În prealabil postat de NTatiana Vezi mesajul
@andreicozia: nu, e adevarat vestul Europei nu ne-a cerut niciodata sa le aparam granitele sau valorile in fata navalirilor tatare sau turcesti ...dar daca ai fi invatat istorie cat de cat ai fi auzit profa de istorie spunand in clasa : Noi, Romanii le-am cerut ajutorul in nenumarate randuri celor din vest sa ne dea o mana de ajutor sa ne aparam si le-am aratat primejdia care ne pastea pe noi dar era o amenintare si ptr. ei daca invaziile turcesti ar fi trecut de ''bariera'' Carpati !!! dar ei nu au inteles niciodata sa se alieze cu noi , sa ne trimita intariri si sa isi aduca si ei cu ceva contributia la apararea Crestinismului si a teritoriilor Europene locuite de Crestini ...dar pun pariu ca Romano-Catolicii in infumurarea lor nici nu ne considerau pe noi Ortodocsii Crestini !!! asa ca ...sa ne fie invatatura de minte : ''Pe cine nu lasi sa moara NU TE LASA SA TRAIESTI !!!'' ......daca ar fi stiut stramosii nostri acum cateva sute de ani ca o sa ajungem in sec. 21 sa cersim pe la ''usile'' vesticilor ne-ar fi scuipat si si-ar fi avortat pruncii de rusine ca urmasii lor vor fi ajuns asa amarati si nenorociti si ar fi ales sa vanda ei Romania turcilor din capul locului ca sa fie siguri ca nu o vor vinde urmasii lor celor care le-au refuzat orice alianta si orice ajutor armat pentru a-i ajuta in aparare !!! daca ne vad acum din Ceruri in ce hal suntem si cum ne vindem tara cred ca se rasucesc in morminte si ne blesteama !!!
dar ei nu au inteles niciodata sa se alieze cu noi

"Dialog" intre o furnica si un tigru bengalez:
Furnica:
- Mai tigrule bengalez! Daca nu te aliezi cu mine ti-oi rupe coada.
Tigrul Bengalez:
- Cine e acolo? Cineva a spus ceva?
@
Reply With Quote
  #144  
Vechi 06.04.2010, 06:42:41
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ben_gal Vezi mesajul
dar ei nu au inteles niciodata sa se alieze cu noi

"Dialog" intre o furnica si un tigru bengalez:
Furnica:
- Mai tigrule bengalez! Daca nu te aliezi cu mine ti-oi rupe coada.
Tigrul Bengalez:
- Cine e acolo? Cineva a spus ceva?
@
Tigrul bengalez(care parase este pe cale de disparitie) fiind ...cine? Iar furnica(care parase prolifereza ca si numar) fiind...cine?
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #145  
Vechi 06.04.2010, 09:52:36
ben_gal
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Tigrul bengalez(care parase este pe cale de disparitie) fiind ...cine? Iar furnica(care parase prolifereza ca si numar) fiind...cine?
Tigrul bengalez nu este pe cale de disparitie caci il cresc la mine acasa si-l hranesc cu furnici :D
Reply With Quote
  #146  
Vechi 06.04.2010, 15:10:37
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ben_gal Vezi mesajul
Tigrul bengalez nu este pe cale de disparitie caci il cresc la mine acasa si-l hranesc cu furnici :D
O maxima : "Gura pacatosului adevar graieste."
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #147  
Vechi 06.04.2010, 16:01:49
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de NTatiana Vezi mesajul
daca nu au mai produs papica sigur ca platesc mai sump sa o aduca din import !!! asa , bravo ! cumparati faina ungureasca din supermarket Billa !!! ca ii tineti pe bani pe unguri in loc sa ii tineti pe bani pe fermierii Romani !!! good job !!! keep it on !!! daca va place sa va hraneasca turcii, spaniolii si altii din Europa si alti straini care va incarca nota de plata in supermarket ( ca sa nu credeti ca platiti doar produsul alimentar venit din import ! ii tineti pe bani si pe cei care manipuleaza alimentele : vi le transporta din Spania, va deschide un supermarket ...care e subventionat de companii vestice ...) asa ca mamma mia !!! daca aveti bani sa cheltuiti si sa-i faceti pe astia de aici mai bogati decat sunt adaugand zerouri la contul lor din banci atunci nu incurajati agricultura in Romania , dati cu pietre in toti taranii si eventual dati-le foc si la case ...ca sa duceti distrugerea Romaniei pana la capat !!! nenorocitilor , sunteti orbi, surzi si muti si talambi pe deasupra !!! de aia va meritati soarta , stick that into your thick heads !!!
Sa stiti ca si alte popoare au fost si sunt inca invadate de produse de import; si atunci ce fac oamenii? Preferea produsele lor, atunci cand au de ales intre un produs indigen si unul de import. Astfel, in Germania se cumpara "oua germane" (am ras in hohote cand am citit o astfel de reclama cu multi ani in urma in Germania, pentru ca nu-i intelegeam rostul), in Danemarca se prefera "rosiile daneze", mici si verzi; etc. Oare cand se va trezi si românul si va prefera produsele indigene? Nu ar trebui sa se lase amagit de spiritul intreprinzator al altor popoare, care practic, odata cu importul de produse, exporta bunastarea din Romania, prin banii castigati aici, spre alte meleaguri.
Reply With Quote
  #148  
Vechi 06.04.2010, 22:31:55
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ben_gal Vezi mesajul
Eu NU am tabarat la fiecare votare caci eram ocupat cu doamnele.
De stanga sau de dreapta?

Last edited by Langu; 06.04.2010 at 22:37:45.
Reply With Quote
  #149  
Vechi 06.04.2010, 23:53:36
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ben_gal Vezi mesajul
Tigrul bengalez nu este pe cale de disparitie caci il cresc la mine acasa si-l hranesc cu furnici :D
Bun, am lamurit cine este Tigru' Bengalez, totusi furnica...este...cine ?
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #150  
Vechi 07.04.2010, 04:08:10
NTatiana NTatiana is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.02.2010
Locație: Irlanda
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit @eodor nastasa

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Care fiermieri romani ? Poate vrei sa spui serbii romani...In numele surzilor, orbilor, mutilor si talimbitilor iti uram : Paste Fericit !

Satulul nu-l crede pe flamand.
E mai lesne sa arunci cu pietre decat sa stai in calea lor.
@eodor nastasa : despre ce serbi vorbesti ? cand cereau bietii tarani imprumuturi de la banca agricola ...ca nu meria sa ii scriu numele cu majuscule, a fost vreun taran cultivator sa obtina banii necesari investitiilor ? ia intreaba-i pe cei din Voinesti Dambovita ...ce s-a intamplat cu pomii lor fructiferi dupa revolutie ? ( ce s-a ales de perii care faceau pere mari cat pepenele galben ...si zemoase si dulci si parfumate ...ce s-a ales de perii aia ??? cat costa litrul de solutie ca s-i stropeasc de nu stiu cate ori pe vara ca daduse boala in ei ..ceva parca ii ziceau ''psila'' de curgea un semilichid de culoare neagra din crengile lor si fructele erau si ele patate ...au dat bolile in culturile noastre ptr. ca nimeni din conducere nu le-a pasat nici cat negru sub unghie ce o sa mancati in 10 -20 de ani de cand s-a intamplat nenorocirea ...da! sa credeti cu adevarat ...razboiul modern se duce cu arme biologice ...i-ai dat vecinului o bacterie sa-i ''termine'' plantatia de grau ...l-ai nenorocit ...daca ii mai dai si una pentru ''cartofi '' e apropae muritor de foame ...da-i una ''dupa ceafa'' si cu ceva pentru gaini ....sau porci ...sau vaci ...si chiar e muritor -cersetor de foame ....si nimanui din cei de sus nu le pasa ...ori au prea multi bani ...dar asta nu o sa-i salveze sa ia si ei ''o scatoalca dupa ceafa'' = o gripa porcina , ceva ...ori sunt atat de inculti si ''facuti gramada'' ca nici nu realizeaza bine pe ce lume traiesc ...ca sa faca ceva la timpul potrivit ...si nu se pune problema ca satulul nu ii crede flamandului ...cand lucram in invatamant ca suplinitor de limba Engleza si ma plateau cu 500 000 lei vechi /luna ...numai eu si fii-mea am stiut ce e aia ''foame'' ...dar cui ce-i pasa!!!poate atunci tu aveai de 4-10 ori mai multi bani decat mine ...tu imi credeai ??? tocmai ca eu le cred flamanzilor ...dar nu am cum sa-i ajut ...mai mult decat sa va deschid ochii aia liptiti care-i aveti si sa va destup urechile alea blege pe care le tineti astupate ...nu am cu altceva cu ce sa va ajut ...am muncit aproape gratis pentru tara si poporul meu , am muncit pamantul, am facut foamea alaturi de voi , am inghetat de frig ca sa platim impreuna datoriile la FMI, am trecut prin somaj , prin umilinte de nedescris, ce mai vreti ? sufletul sa mi-l luati ?!? sorry ...pe asta nu vi-l dau ...asta e al lui Dumnezeu si asa va ramane !!! nu ati facut nimic sa ne ridicam deasupra celorlalti ...de ce nu-i acuzati pe cei care NU V-AU DESCHIS OCHII SI URECHILE LA TIMP ... ca aveam si inca avem un serviciu chiar foarte bine platit de Stat care sa asigure protectia si siguranta poporului Roman ..de ce nu ii intrebati pe ei unde au fost si unde sunt si de ce nu si-au facut datoria de toti banii pe care i-au incasat lunar timp de 20 de ani ...??? si slava Domnului ...ca au incasat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Miscarea Legionara anonim97 Generalitati 366 26.08.2013 13:58:23
Spovedanie neterminata a poporului meu C.tin Pocainta 20 08.01.2009 02:52:26
Dreapta credinta a poporului roman phradmon Biserica Ortodoxa Romana 33 26.10.2008 10:57:00
Miscarea Sfantului Graal alexandra28again Generalitati 4 16.07.2008 19:40:13