![]() |
![]() |
|
#11
|
||||
|
||||
![]()
E foarte important ca prin rugaciune sa ai un dialog sincer si constant cu Dumnezeu si nu sa vezi in Dumnezeu un fel de ghiseu la care depui cereri si reclamatii si apoi astepti raspunsul.
Cuvinte putine dar sincere cu recunoasterea pacatelor si neputintelor, venite dintr-o inima strapunsa, smerenie si recunostinta pentru ajutor, multumire pentru toate. Decat sa ceri sa te scape de ceva, mai bine cere puterea de-a le indura si rabda pe toate. Primele te usureaza dar numai ultimele te inalta, caci numai prin foc se lamureste aurul. Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele? Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11) Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie. |
|
![]() |
||||
Subiect | Subiect început de | Forum | Răspunsuri | Ultimele Postari |
Intrebare Importanta | ggmarius | Generalitati | 5 | 19.07.2011 10:26:09 |
puterea rugaciunii | mihaisepo | Rugaciuni | 5 | 24.02.2011 15:11:06 |
Puterea rugaciunii | Rodica50 | Generalitati | 20 | 02.02.2011 11:19:37 |
o nelamurire importanta | padrevicentiu | Generalitati | 5 | 12.09.2007 10:07:11 |
|