Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 22.06.2011, 21:19:41
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Guru inc. Vezi mesajul
cum ramane cu ceea ce ma framanta pe mine? nu consider ca am o vasta cultura crestineasca, dar in comparatie cu unii de pe forum, stiu mai multe, totusi la citit Biblia nu stiu care ma bate de aici.
Am vazut si alte mesaje ale dvs in care va laudati cu cititul Bibliei....
Pai chiar nu-mi dau seama ce va framanta? Sunteti student la Teologie?
Noi mirenii de pe aici, prea putini, va putem da explicatii asupra unor cuvinte precum sincretism. Sau o faceti doar pentru a ne arata noua celorlalti cat suntem de prosti in comparatie cu dvs?
Reply With Quote
  #22  
Vechi 22.06.2011, 21:31:40
Guru inc. Guru inc. is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2011
Mesaje: 187
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Am vazut si alte mesaje ale dvs in care va laudati cu cititul Bibliei....
Pai chiar nu-mi dau seama ce va framanta? Sunteti student la Teologie?
Noi mirenii de pe aici, prea putini, va putem da explicatii asupra unor cuvinte precum sincretism. Sau o faceti doar pentru a ne arata noua celorlalti cat suntem de prosti in comparatie cu dvs?
treburile astea ma framanta pe mine.. nu stiu daca ai observat dar eu 'combin' religii, adica fac 'sincretism' si ma intereseaza parerea bisericii cu privire la asta... topicurile pe care le deschid, reprezinta ce simt eu in momentul ala, ce framantari am.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 22.06.2011, 21:45:49
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Guru inc. Vezi mesajul
am spus sa-mi spui ce intelegi tu prin eclesiologie nu sa-mi dai adresa de articol care vorbeste despre eclesiologie... nu am nevoie de ea... eu stiu ce inseamna eclesiologie... daca nu stiam nu incepeam acest topic si nu foloseam acest cuvant... mie mi se pare ce tu nu stii ce inseamna, sau deh, nu stiai pana nu te-am tras eu de urechi..

am sa te rog daca habar nu ai despre un subiect sa nu te pui sa vorbesti despre el...

cat despre carti ortodoxe si biblii citite nu cred ca ai citit tu cat am citit eu... dar deh... eu nu m-am limitat la ele.
Asadar vrei sa ne verifici cunostintele? Sau vrei sa-ti lamuresti ceva, eu nu inteleg deloc ce vrei.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 23.06.2011, 20:30:45
Guru inc. Guru inc. is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2011
Mesaje: 187
Implicit

raspunde cineva pana la urma?are Biserica Ortodoxa dogmatizata o eclesiologie da sau ba... e harababura sa nu in BO?
Reply With Quote
  #25  
Vechi 23.06.2011, 20:33:39
Guru inc. Guru inc. is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2011
Mesaje: 187
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Asadar vrei sa ne verifici cunostintele? Sau vrei sa-ti lamuresti ceva, eu nu inteleg deloc ce vrei.
nu te pune nimeni sa postezi aici (pe subiectul asta) daca nu intelegi... eu nu am deschis subiectul acesta si nici un subiect ca sa lamuresc, ci sa fiu lamurit, dar am dat peste o mana de niste ignoranti mandrii care habar nu au... ca pe toate subiectele eu prezint cele mai bune contra argumente, ca sa iasa la iveala adevarul...
Reply With Quote
  #26  
Vechi 23.06.2011, 21:34:31
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Guru inc. Vezi mesajul
nu te pune nimeni sa postezi aici (pe subiectul asta) daca nu intelegi... eu nu am deschis subiectul acesta si nici un subiect ca sa lamuresc, ci sa fiu lamurit, dar am dat peste o mana de niste ignoranti mandrii care habar nu au... ca pe toate subiectele eu prezint cele mai bune contra argumente, ca sa iasa la iveala adevarul...
Iertare, inteleptule.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 25.06.2011, 18:34:53
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Guru inc. Vezi mesajul
nu te pune nimeni sa postezi aici (pe subiectul asta) daca nu intelegi... eu nu am deschis subiectul acesta si nici un subiect ca sa lamuresc, ci sa fiu lamurit, dar am dat peste o mana de niste ignoranti mandrii care habar nu au... ca pe toate subiectele eu prezint cele mai bune contra argumente, ca sa iasa la iveala adevarul...
Ce sa faci? Geniile sunt mai greu de inteles...
Reply With Quote
Răspunde