Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 28.06.2011, 10:44:17
B0gdana B0gdana is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lorely01 Vezi mesajul
xanixade, nu m-am speriat...insa eu consider ca am primit un mesaj...de altfel,mesaje divine sunt la orice pas,depinde de tine daca esti capabil sa le percepi :)
dragut, ceva de genul: "Fetito coboara cu capul pe pamant!" :))

Si eu cred ca-s povesti. Chiar daca n-ar fi, nu ne-ar ajuta la mantuire.
__________________
"Cerul si pamantul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece."
Reply With Quote
  #42  
Vechi 28.06.2011, 12:08:42
Mihai36 Mihai36 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.09.2008
Locație: Constanta
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.090
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mihai36
Implicit

Daca nu ma insel si Observatorul astronmic al Vaticanului a transmis informatia ca exista extrateresti insa eu nu cred ca sursa informatiei este Observatorul ci ca in realitate informatia provine din mai vechi revelatii tainuite intre care unele tainuite si de ortodoxie insa la Vatican pastrate textual mai pe dea-intregu.
Din cite am inteles de la oameni care au avut acces la aceste biblioteci revelatia spune ca intradevar exista extraterestri (de mai multe feluri) dar ca interventia si ajutorul celor buni deocamdata nu este permisa -cum spunea si cel intervievat.
Civilizatia noastra se situeaza undeva la mijloc (din punct de vedere spiritual) si este pe punctul de a face pasi importanti in ceea ce privete evolutia mai cu seama cea spirituala.
Se vorbeste si de Comunitata Civilizatiilor Superioare la care vom adera si noi dar nu mai devreme de anul 2072. Pina atunci va trebui sa avem o organizare unitara la scara intregii planete si un for unic de reprezentare.

Insa despre o eventuala civilizatie pe Marte nu scria -de pe care sa vina cosmonauti martieni la noi.
Probabil ca informatiile din interviu sa fie de mina doua -a treia reinterpretate si in fapt pe Marte sa fie un fel de baza extraterestra temporara- prezenta sau doar viitoare.
Mai cu seama ca pe Marte sint niste conditii neprielnice vietii -temperaturi f mari, lipsa apei curgatoare ,atmosera acida si fara protectie magnetica si ozonica impotriva razelor solare UV, etc.

Daca deja de vreo 20 de ani au inceput sa apara Iisusii mincinosi ca semne ale venirii Judecatii inseamna ca nu mai este mult pina la incheierea ei dupa care vor veni vremurule frumoaste promise pe pamint. Vremuri in care vor trai doar oameni curatiti, albiti si sfinti.
Asa incit va avea loc o reasezare a societatii -dupa cum se arata si in Zaharia cap 12 si nu numai.
Va dati seama ca este nevoie si de o pregatire psihologica gradata .
Deocamdata OZN urile si alte elemente inexplicabile (fulgere globulare, globuri aparute in fotografii, unele din desenele din lanurle de grau si alte obiecte spatiale cu viteze si traiectorii cel putin inexplicabile) au diferite naturi rezonabile.
Aici nu vreau sa includ comunicarea cu spiritele mai cu seama cele de oameni care se dau drept sfinti ,arhangheli sau extratersetrii buni (care nu aduc nimc nou fata de ceea ce deja se cunoaste in domeniu)-aceasta fiind o categorie separata..
Marea majoritate a OZN urilor au provenienta in cercetarea secreta a americanilor si a rusilor. Exista aceasta tehnologie exemplificata miniatural si in clupuri pe youtube.
Insa alte manifestari cum ar fi globurile inteligente sau alte obiecte spatiale din raza pamintului sint manifestari divine in scopul de a indrepta cautarea omului si in zonele considerate imposibile intre care si existenta divinitatii.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 28.06.2011, 12:18:35
lorely01 lorely01 is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 28
Implicit

Citat:
În prealabil postat de B0gdana Vezi mesajul
dragut, ceva de genul: "Fetito coboara cu capul pe pamant!" :))

Si eu cred ca-s povesti. Chiar daca n-ar fi, nu ne-ar ajuta la mantuire.
eu am inteles altceva,si anume ca nu ar trebu sa mi bat capul cu acest tip de informatii :)


Citat:
În prealabil postat de xanixade Vezi mesajul
Mesajele divine nu se primesc oricum si mai ales de oricine, nu crezi?
E mult mai bine sa nu bagi in seama astfel de mesaje, pentru ca si diavolul poate sa insele prin asa ceva.
daca nu as baga in seama acest gen de mesaj,ar trebui sa cred in ceea ce este chanelling-ul


si vreau sa amintesc aici ceva ce am citit mai demult: cica, cand omul vorbeste cu Dzeu se numeste rugaciune,insa cand Dzeu vorbeste oamenilor ..acest proces este numit paranoia..

din pacate cam asa se poarta..cu totii suntem pacatosi,nimeni nu e mai presus de celalalt
Reply With Quote
  #44  
Vechi 28.06.2011, 12:23:20
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit povesti si iar povesti !!!

copii dorm mai bine cand aud asemenea povesti !!!

nu s-a putut tine el,secretul bombei atomice,ca rapid s-a aflat reteta ,dapoi ,voi credeti,ca oamenii ,fiinte slabe si clevetitoatre, ar putea tine secret un asemenea adevar monstruos ?!
Daca ar fi foat adevarat contactul cu alienii, ar fi "transpirat" informatii clare,....sunt sigur !

povestile astea sunt mai degraba create si intretinute de serviciile secrete ,nu stiu inca scopul !!!
Reply With Quote
  #45  
Vechi 28.06.2011, 12:25:51
lorely01 lorely01 is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 28
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihai36 Vezi mesajul
Daca nu ma insel si Observatorul astronmic al Vaticanului a transmis informatia ca exista extrateresti insa eu nu cred ca sursa informatiei este Observatorul ci ca in realitate informatia provine din mai vechi revelatii tainuite intre care unele tainuite si de ortodoxie insa la Vatican pastrate textual mai pe dea-intregu.
Din cite am inteles de la oameni care au avut acces la aceste biblioteci revelatia spune ca intradevar exista extraterestri (de mai multe feluri) dar ca interventia si ajutorul celor buni deocamdata nu este permisa -cum spunea si cel intervievat.
Civilizatia noastra se situeaza undeva la mijloc (din punct de vedere spiritual) si este pe punctul de a face pasi importanti in ceea ce privete evolutia mai cu seama cea spirituala.
Se vorbeste si de Comunitata Civilizatiilor Superioare la care vom adera si noi dar nu mai devreme de anul 2072. Pina atunci va trebui sa avem o organizare unitara la scara intregii planete si un for unic de reprezentare.

Insa despre o eventuala civilizatie pe Marte nu scria -de pe care sa vina cosmonauti martieni la noi.
Probabil ca informatiile din interviu sa fie de mina doua -a treia reinterpretate si in fapt pe Marte sa fie un fel de baza extraterestra temporara- prezenta sau doar viitoare.
Mai cu seama ca pe Marte sint niste conditii neprielnice vietii -temperaturi f mari, lipsa apei curgatoare ,atmosera acida si fara protectie magnetica si ozonica impotriva razelor solare UV, etc.

Daca deja de vreo 20 de ani au inceput sa apara Iisusii mincinosi ca semne ale venirii Judecatii inseamna ca nu mai este mult pina la incheierea ei dupa care vor veni vremurule frumoaste promise pe pamint. Vremuri in care vor trai doar oameni curatiti, albiti si sfinti.
Asa incit va avea loc o reasezare a societatii -dupa cum se arata si in Zaharia cap 12 si nu numai.
Va dati seama ca este nevoie si de o pregatire psihologica gradata .
Deocamdata OZN urile si alte elemente inexplicabile (fulgere globulare, globuri aparute in fotografii, unele din desenele din lanurle de grau si alte obiecte spatiale cu viteze si traiectorii cel putin inexplicabile) au diferite naturi rezonabile.
Aici nu vreau sa includ comunicarea cu spiritele mai cu seama cele de oameni care se dau drept sfinti ,arhangheli sau extratersetrii buni (care nu aduc nimc nou fata de ceea ce deja se cunoaste in domeniu)-aceasta fiind o categorie separata..
Marea majoritate a OZN urilor au provenienta in cercetarea secreta a americanilor si a rusilor. Exista aceasta tehnologie exemplificata miniatural si in clupuri pe youtube.
Insa alte manifestari cum ar fi globurile inteligente sau alte obiecte spatiale din raza pamintului sint manifestari divine in scopul de a indrepta cautarea omului si in zonele considerate imposibile intre care si existenta divinitatii.
mihai,eu personal cred in Dzeu si in Sf Treime...nu in ET sau in nustiu ce globuri sau sfere nu stiu de care...am citit mult despre asta..ce am gasit interesant in toate lecturile mele sunt nume precum "Sursa" , Creator" "Fiinta Suprema" si niciunde nu am dat de Dumnezeu,Hristos sau ceva de genul asta :)
insa fiecare are credinta proprie si liber arbitru
Reply With Quote
  #46  
Vechi 28.06.2011, 12:30:27
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihai36 Vezi mesajul
Daca nu ma insel si Observatorul astronmic al Vaticanului a transmis informatia ca exista extrateresti insa eu nu cred ca sursa informatiei este Observatorul ci ca in realitate informatia provine din mai vechi revelatii tainuite intre care unele tainuite si de ortodoxie insa la Vatican pastrate textual mai pe dea-intregu.
Din cite am inteles de la oameni care au avut acces la aceste biblioteci revelatia spune ca intradevar exista extraterestri (de mai multe feluri) dar ca interventia si ajutorul celor buni deocamdata nu este permisa -cum spunea si cel intervievat.
Civilizatia noastra se situeaza undeva la mijloc (din punct de vedere spiritual) si este pe punctul de a face pasi importanti in ceea ce privete evolutia mai cu seama cea spirituala.
Se vorbeste si de Comunitata Civilizatiilor Superioare la care vom adera si noi dar nu mai devreme de anul 2072. Pina atunci va trebui sa avem o organizare unitara la scara intregii planete si un for unic de reprezentare.
Chiar ieri am vazut un interviu cu reprezentatul sectei raelienilor in Romania. Acestia spun ca sunt atei si ca oamenii au fost creati in laborator de extraterestrii. Vor sa construiasca o ambasada ca sa-i primeasca pe extraterestrii cand vor veni.
Se pare ca nu i-a dus capul mai departe, sa se gandeasca si de unde au aparut extraterestrii aia, poate i-a creat cineva si atunci nu mai sunt atei.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 28.06.2011, 12:50:03
Mihai36 Mihai36 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.09.2008
Locație: Constanta
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.090
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mihai36
Implicit

Cum ati tras voi concluzia ca existenta altor civilizatii create de acelasi mare si incomensurabil Dumnezeu ar afecta credinta in Dumnezeu si in Iisus?
Oare pentru Dumnezeu ar fi ceva peste puterile lui?
E ca si cum ar mai exista inca citeva popoare pe care noi nu le cunosteam si care in plus nu ne deranjeaza in nici un fel.
Eu nu am vb de secte ci de revelatii ale unor calugari sporiti pastrate in scris la Vatican si in alte carti vechi in bibliotecile ortodoxe, iar eu am dat exemplu de o revelatie care se afla si la catolici si la noi. Problema e ca nu pot dovedi existenta ei si nici nu tin neaparat. Eu am remarcat doar ca in ea nu se vb de planeta Marte in nici un fel.
Pentru mine este credibila fiindca informatia despre revelatie mi-a venit din doua surse diferite -doua persoane-care nu au legatura intre ele. Ambele de crezare fiindca stiu ca sint oameni deosebiti.
Reply With Quote
  #48  
Vechi 28.06.2011, 12:55:05
lorely01 lorely01 is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 28
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihai36 Vezi mesajul
Cum ati tras voi concluzia ca existenta altor civilizatii create de acelasi mare si incomensurabil Dumnezeu ar afecta credinta in Dumnezeu si in Iisus?
Oare pentru Dumnezeu ar fi ceva peste puterile lui?
E ca si cum ar mai exista inca citeva popoare pe care noi nu le cunosteam si care in plus nu ne deranjeaza in nici un fel.
Eu nu am vb de secte ci de revelatii ale unor calugari sporiti pastrate in scris la Vatican si in alte carti vechi in bibliotecile ortodoxe, iar eu am dat exemplu de o revelatie care se afla si la catolici si la noi. Problema e ca nu pot dovedi existenta ei si nici nu tin neaparat. Eu am remarcat doar ca in ea nu se vb de planeta Marte in nici un fel.
Pentru mine este credibila fiindca informatia despre revelatie mi-a venit din doua surse diferite -doua persoane-care nu au legatura intre ele. Ambele de crezare fiindca stiu ca sint oameni deosebiti.
Dzeu ne a lasat pe Pamant,nu pe Marte sau in alta constelatie..eu ca simpla creatie trebuie sa ma ocup de viata pamanteana si de cea spirituala. viata spirituala nu se afla in alta galaxie sau pe alta planete.
nu te contrazic in ceea ce spui,asta e simpla mea parere

oameni buni ,Dumnezeu este simplu...de ce il complicam asa de mult?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre viata...intrebare tigerAvalo9 Generalitati 18 04.07.2011 12:05:05
Declaratii socante ale franmasonilor evrei sunsray Secte si culte 6 06.04.2011 21:16:04
despre viata vesnica iordan Din Noul Testament 22 05.05.2010 17:23:01
Despre cei ce isi iau viata... malmo Slujba inmormantarii 25 07.02.2010 19:26:21
Despre viata ingereasca! alecsandru Calugarul 65 22.03.2007 12:04:36