Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #181  
Vechi 31.01.2012, 18:29:39
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Corect. Pierdut simțul umorului. Îl declar nul, mort, înghețat, bocnă, boc.
:)) Dragos, mai da pe Lost&Found.
Reply With Quote
  #182  
Vechi 31.01.2012, 20:11:02
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de moldoveanu Vezi mesajul
Ar fi o casatorie clasica :))
hahahaha,cat de adevarat :))
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #183  
Vechi 31.01.2012, 20:38:13
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Un exemplu de exagerare este minimizarea pericolului reprezentat de haitele de câini sălbăticiți aflate în libertate pe străzile patriei pe care ați abandonat-o.
N-am abandonat domnule nimic,am ales sa ma autoexilez intr-o zona mai civilizata;oamenii de aici pot fi oricum,insa nu INDIFERENTI!Adica exact ca mine :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #184  
Vechi 31.01.2012, 20:54:56
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Da sunt!Nu toti oamenii au nevoie de consum de carne,de pilda pt stilul meu de viata destul de usor,poate chiar inactiv uneori,consumul de carne nu-si gaseste rostul!Nu lucrez in mina,pe camp,in constructii ,nu locuiesc intr-o zona rece...si aceste aspecte conteaza!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #185  
Vechi 01.02.2012, 00:26:01
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.752
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Da sunt!Nu toti oamenii au nevoie de consum de carne,de pilda pt stilul meu de viata destul de usor,poate chiar inactiv uneori,consumul de carne nu-si gaseste rostul!Nu lucrez in mina,pe camp,in constructii ,nu locuiesc intr-o zona rece...si aceste aspecte conteaza!
Evitați consumul de carne, de fapt, pentru a nu face rău animalelor, nu ? Înțeleg că nu ați omorî niciun păianjen.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #186  
Vechi 01.02.2012, 01:12:00
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Evitați consumul de carne, de fapt, pentru a nu face rău animalelor, nu ? Înțeleg că nu ați omorî niciun păianjen.
Cu riscul de a ma ridiculiza toti stimatii membrii ai acestui forum,trebuie sa declar ca aveti dreptate si da,obisnuiesc sa nu omor nici macar insectele care accidental intra in spatiul meu.Am mai recunoscut asta o data,pe un topic despre uciderea altor fiinte.

Si avem paianjeni in California,de parca este crescatorie!Anul trecut,am gasit in garaj un paianjen mare,negru,deja mort...cand m-am uitat pe net sa vad carei specii ii apartinea,am intrat in fibrilatii,era o vaduva neagra,brrrr.
In Arizona aveam scorpioni...adica existau,dar multumesc,nu m-am intersectat cu ei!


Am un paharel special pe care il folosesc in caz de urgenta,pun paharelul sub insecta apoi usurel bag sub pahar o foaie de hartie,astfel insecta este usor de transportat afara,de unde apartine ea.
Este foarte simplu.

Am renuntat la carne din mai multe motive care s-au intersectat la un moment dat,nu neaparat din dragostea fata de fiintele vii.Totusi consum vietati marine...
Exact cum am spus,stilul meu de viata nu foarte activ nu necesita arderea atator calorii si metabolizeaza greu proteinele de origine animala.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #187  
Vechi 01.02.2012, 06:52:20
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Aha, deci sunteți supraponderala, adică grasă.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #188  
Vechi 01.02.2012, 06:56:47
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Aha, deci sunteți supraponderala, adică grasă.
Crezi?
Eu nu cred ca este grasa, dar precis are noduri in papura. Trebuie sa le gasim.
Reply With Quote
  #189  
Vechi 01.02.2012, 08:25:04
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Aha, deci sunteți supraponderala, adică grasă.
Cred ca in acelasi buzunar in care era simtul umorului se aflau si logica si bunul'simt. Cred ca era gaurit rau, ca le'ai cam pierdut pe toate.
Reply With Quote
  #190  
Vechi 01.02.2012, 09:30:13
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.869
Implicit

nu inteleg ce aveti cu doamna?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
sotul vs familia de origine irinelu Nunta 68 30.08.2013 23:52:59
Conducatorul ideal... mihai.radulescu2003 Generalitati 226 13.12.2012 10:48:28
sotul cel neideal VLCMirela Nunta 138 12.05.2012 12:10:57
Parintele Galeriu - duhovnicul ideal sophia Mari Duhovnici si predicile lor 13 12.05.2010 17:30:51
Destin si Ideal OmuBun Generalitati 4 28.08.2009 16:44:33