Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 13.11.2012, 13:59:47
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.112
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Mi se pare, totuși, că glykys, dorind un forum mai curat, mai puțin lumesc, n-a dorit să se pună pumnul în gură cuiva, să se limiteze libertatea de exprimare. A făcut un apel la revigorarea unor topice specifice credinței ortodoxe, o chemare la implicare în temele de care și Cezar vorbea, și mai multă abținere de la discuțiile lumești. Fără, însă, a apela la o cenzură a admin-ului, mi se pare mie.
Cred că asta a înțeles prin primenire: nu eliminarea unora, ci o chemare la pocăință (metanoia - înnoirea minții, a gândirii, a purtării) pentru toți forumiștii.
Abia astazi am citit acest topic si am fost surprinsa de modul interpretarii mesajului. Mi se pare cea mai corecta interpretare si Subscriu!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Folosirea optima a functiilor forumului tabitha Reguli generale de utilizare a forumului 48 15.11.2024 22:28:24
Viteza forumului sophia Reguli generale de utilizare a forumului 4 02.08.2012 14:03:02
Reguli de folosire a forumului. admin Reguli generale de utilizare a forumului 1 14.01.2011 18:08:27