Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #271  
Vechi 20.09.2013, 20:58:29
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Măi n-auzi... Tu când te-a imetamorfozat în ortodox?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #272  
Vechi 20.09.2013, 21:06:36
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Măi n-auzi... Tu când te-a imetamorfozat în ortodox?
Domnul știe...
Slavă Lui !

și bravo umilinței lui Barsaumas.
Dumnezeu să îl țină în arena grea, foarte, în care a îndrăznit (prin harul lui Dumnezeu) să pășească.

P.S. Frate Barsaumas, roagă-te și pentru mine, sărmanul tău frate...
Reply With Quote
  #273  
Vechi 20.09.2013, 21:10:45
Lady Brightside Lady Brightside is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2013
Mesaje: 113
Implicit

antiecumenism, ti-am cere oare prea mult daca te-am ruga sa incetezi sa postezi astfel de poze? nu sunt toate pentru... omul de rand cu "inima" slaba. :P

Ia da un click aici si aici.
Cum iti pica?

Eu sunt de acord cu luarea lor de pe strazi si eventuala eutanasiere daca nu sunt doriti de nimeni. Statul pur si simplu pe strada e rau si pentru ei si pentru noi. Imi pare rau doar de cei care nu mor eutanasiati, ci calcati cu masina, spanzurati, etc.

Astazi mi s-a facut rau cand am vazut pe Facebook ca doi fosti colegi de-ai mei au postat o poza in care aveau capul taiat al unui caine, inca sangerand, cu descrierea "moarte cruda tuturor jigodiilor! daca ai nevoie sa exterminam cainii de langa blocul tau suna la 0732 xxx xxx."

Last edited by Lady Brightside; 20.09.2013 at 21:16:47.
Reply With Quote
  #274  
Vechi 20.09.2013, 21:25:55
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cezar_ioan Vezi mesajul
Domnul știe...
Chiar, Domnul știe?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #275  
Vechi 20.09.2013, 21:41:49
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Măi n-auzi... Tu când te-a imetamorfozat în ortodox?
"Nu-tel, tu". :P
Reply With Quote
  #276  
Vechi 20.09.2013, 21:54:22
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Dacă poți traduce...
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #277  
Vechi 20.09.2013, 22:41:54
Raziel Raziel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-trebuie eutanasiati toti cainii de pe strazi din romania,fara discutii,sa nu mai vedem unul fara stapan.
Fara suparare, dar esti o persoana tare bizara(eufemism), am observat ca esti si contra vaccinarii si cine stie ce alte idei bizare mai ai. Sa ne fereasca zamolxe[ironie] de astfel de crestini.

Eutanasierea unor vietuitoare fara aparare care sunt "fara stapan", culmea, tot din cauza omului este o metoda barbara. Se pot gasi alte solutii.


Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
De unde aceasta pasiune,suspecta, a femeilor pentru caini ???
O aluzie cat se poate de ticaloasa. Desigur ca oamenii(nu doar femeile) sunt in stare de tot felul de abjectii, dar sa generalizezi in felul asta mi se pare o josnicie. Sunt convins ca asta se trage din indoctrinarea ta religioasa unde stim cu totii foarte bine cum sunt considerate femeile.

Pace!
Reply With Quote
  #278  
Vechi 20.09.2013, 22:59:14
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lady Brightside Vezi mesajul
antiecumenism, ti-am cere oare prea mult daca te-am ruga sa incetezi sa postezi astfel de poze? nu sunt toate pentru... omul de rand cu "inima" slaba. :P


Eu sunt de acord cu luarea lor de pe strazi si eventuala eutanasiere daca nu sunt doriti de nimeni. Statul pur si simplu pe strada e rau si pentru ei si pentru noi. Imi pare rau doar de cei care nu mor eutanasiati, ci calcati cu masina, spanzurati, etc.

Astazi mi s-a facut rau cand am vazut pe Facebook ca doi fosti colegi de-ai mei au postat o poza in care aveau capul taiat al unui caine, inca sangerand, cu descrierea "moarte cruda tuturor jigodiilor! daca ai nevoie sa exterminam cainii de langa blocul tau suna la 0732 xxx xxx."
-foarte bine ca esti de acord cu eutanasierea lor
-postez poze cu copii muscati de caini ca poate poate vor accepta toti oamenii -si "iubaretii" de animale -ca nu au ce sa caute pe strazi cainii pt ca fac ravagii (oameni si copii muscatii si omorati) si nu cred ca exista alta solutie decat eutanasierea lor pt ca decat sa dai o gramada de bani pt ingrijirea lor mai bine dai banii respectivi pt copii orfani,spitale...
-si eu am fost amenintat/atacat de caini maidanezi in cartier dar nu am fost muscat ca o spun drept ca-i omoram pe toti daca cumva ma musca vreunul,dar oricum au fost muscati o gramada de oameni si eu sunt de parere ca de acum 7 ani de cand a fost omorat acel japonez trebuiau omoratio toti cainii din tara,fara discutii,nu exista comparatie intre viata unui om si toate animalele de pe pamant -cu sau fara stapan-cand vine vorba de om,de oameni,de copii nu mai stam pe ganduri:omoram toti cainii,toate javrele,,sau oricare alt animal.

Last edited by antiecumenism; 20.09.2013 at 23:02:35.
Reply With Quote
  #279  
Vechi 20.09.2013, 23:07:48
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raziel Vezi mesajul

Eutanasierea unor vietuitoare fara aparare care sunt "fara stapan", culmea, tot din cauza omului este o metoda barbara. Se pot gasi alte solutii.



Pace!
este barbara dar omorarea copiilor sau oamenilopr de catre caini ce metoda e nebarbara?
-chestia e ca daca ar fi doar cateva sute de caini poate s-ar mai gasi niste solutii dar fiind zeci si sute de mii nu vad alta solutie decat eutanasierea pt ca repet obsesiv decat sa aruncam bani pe javre mai bine ii dam copiilor orfani,spitalelor...
-ca sa nu credeti ca sunt un criminal de caini sau mai stiu eu ce: saptamana trecuta parca am mangaiat un caine gunoier care avea si un pui,am mangaiat puiul si dupa acea si pe maica-sa ...si nu a latrat la mine..
-mie imi plac animalele (pisici,gaini,lei ,tigrii,leoparzi,caprioare...) dar asta nu inseamna ca sunt obsedat de ele cum sunt destui care ii cresc la bloc,se culca cu ele,cheltuie o gramada de bani pe ele ,le duc la frizer...si alte tampenii

Last edited by antiecumenism; 20.09.2013 at 23:10:27.
Reply With Quote
  #280  
Vechi 21.09.2013, 08:17:49
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 3.027
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
...
batrani, copiii orfani, familii sarace, etc...
Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
... Isi lasa copiii flamanzi doar ca sa hraneasca niste caini? Ce crestin mai e acela?...
... aceia ii vor eutanasiaza, ca asta fac cu cainii de la ei. Astfel nu ii eutanasiem noi,...
5. Fățarnice, scoate întâi bârna din ochiul tău și atunci vei vedea să scoți paiul din ochiul fratelui tău.(Mt7,5)

Te îndoiești de altul, dar cu tine ești ”băiat fin”; Când militezi pentru uciderea câinilor te ascunzi după neologismul eutanasiere că-i mai "soft", nu așa de dur ca ucidere și nu te expui solitar, ci te diluezi în plural.

Cine-i... creștin? Ăla care dă de mâncare la câini, sau ăla care vorbește de
bătrâni, copii orfani, și familii sărace, dar omoară câini?
Reply With Quote
Răspunde