Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #8  
Vechi 23.04.2014, 16:48:03
Carine Carine is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.04.2008
Mesaje: 99
Implicit

Daca vreti va spun si de ce am mancat... nu ma indreptatesc, stiu ca am facut ceva rau, dar pentru asta avem duhovnici.

Dupa o perioada in care i-am spus sotului (necredincios) ca asta nu pot sa fac, nici ailalta... si avand in vedere ca saptamana aceasta sunt Sarbatori aproape in fiecare zi, afara de joi si sambata, m-am gandint sa-i propun sa luam un mic dejun, ca sa petrec putin timp cu el inainte de a pleca la slujba.

Stiti, pentru oamenii care nu cunosc ortodoxia, si faptul ca ma duc la biserica la fiecare sarbatoare li se va parea prea mult. Nu am vrut sa-i las impresia ca ortodoxia este doar un sir de reguli si restrictii. Atata tot, nu zic ca am facut bine, nu zic ca trebuie sa faca cineva ca mine, zic ca asta a fost o decizie la un moment dat, intr-o anumita circumstanta.

In fine, dupa ce m-am mai gandit, cred ca doamna despre care vorbesc a zis din pura intamplare fraza "noi daca nu mancam dimineata ne e foame dupa slujba", e posibil sa fi interpretat eu stiindu-ma cu musca pe caciula. Ca doar nu mi-a zis nimic explicit... Acum imi pare rau ca am interpretat asa.

Last edited by Carine; 24.04.2014 at 18:26:41.
Reply With Quote