![]() |
![]() |
|
|
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Nasol patriotism ala care nu-si gaseste alt model decat Vadim.
Vadim a fost un bufon al patriotismului si cum s-a mai spus, un servitor al celor care au ruinat Romania dupa '89. Rolul lui a fost acela de a oferi iluzia unei alternative, a unei opozitii. Ca sa nu mai vorbim ca datorita lui, a mai castigat Iliescu un mandat.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau. Last edited by AlinB; 16.09.2015 at 14:41:42. |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Citat:
altora. Citat:
pt ca toti au pus umarul la distrugerea acestei tzari, inclusiv poporul insusi. Citat:
Indiferent de Vadim, alternativa reala nu exista, toate partidele avand acelasi stapan si toate jucand dupa cum li se canta. Daca inainte canta Poarta Otomana in aceasta tzara, acum canta Poarta UE si Poarta Americana, dupa ce in prealabil a cantat Poarta Ruseasca. In contextul acestui popor, este exclus sa aducem aminte de insusi notiunea de alternativa, din moment ce singurul lucru pe care acest popor si-l permite este sa-si schimbe stapanul.Iar in contextul globalizarii, nici acest lux nu si-l mai permite, ci doar sa schimbe culoarea papucilor stapanului. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Decat patriotism dupa chipul si asemanarea lui CVT, mai bine lipsa.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau. |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Citat:
ai fi liber sa faci si acest lucru. |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Tot ce s-a intimplat, din momentul decesului si pana in prezent, poate fi incadrat simplu intr-un singur cuvant: grotesc.
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
acum se canta la Poarta Banului (Euro si Dolar)
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Patriotismul nu tine de foame.
Patriotismul are sens intr-o tara care iti poarta de grija, nu in una in care nu se mai intelege om cu om si rupe 7 piei de pe tine.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau. |
|
#8
|
|||
|
|||
|
Admirabil spus, Aline. Statul roman actual e un hot si ucigas nenorocit, inca beneficiind de impunitate.
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Citat:
Mă miră numărul mare de români care îl consideră un mare patriot, mare român, mare ortodox, etc. Era un om care și-a cucerit publicul prin calomnii, insulte și injurii. Un om ce va rămâne acolo unde îi este locul, la marginea istoriei. |
|
#10
|
|||
|
|||
|
O dezvoltare proasta a zicalei "despre morti numai de bine".
Daca n-ai nimic bun de spus, mai bine taci, decat sa inventezi. De obicei asta fac bocitoarele platite. Sau sacalii sociali care nu scapa un pretext de a aparea in fata, fie si la rubrica "condoleante din partea...".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau. |
|
|