Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 16.02.2008, 23:37:16
olivian olivian is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.01.2008
Mesaje: 71
Implicit

presupun ca tu cand esti ispita-ta, cand esti seminarist. esti multifunctional... Ointrebare am: TU ESTI PE STIL VECHI SI STAI PE UN FORUM NU PE STILVECHI, SI MAI SI FACETI PROZELITISN STIL-VECHI. TU STII CINE ESTI SI CE RELIGIE ESTI?
Reply With Quote
  #52  
Vechi 17.02.2008, 00:33:59
seminaristul seminaristul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Locație: buricu' pamantului ARAD
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

eu sunt crestin ortodox nu schismatic si cu impresii de Cerber al Ortodoxiei.

Reply With Quote
  #53  
Vechi 17.02.2008, 01:01:44
olivian olivian is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.01.2008
Mesaje: 71
Implicit

DA, SE VEDE CA ESTI ORTODOX...NUMAI ACCENTUL CUVINTELOR TALE TE CATALOGHEAZA... Oi fi dumneata nrice, numai ortodox nu. nu zic eu asta, ci tu te definesti prin felul tau de a fi... Dar, te rog să ne lasi in pace sa discutam civilizat despre ceea ce am si inceput, si am fi continuat daca nu interveneai tu si ispita.
Reply With Quote
  #54  
Vechi 17.02.2008, 01:16:34
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ispita_ta
sincer, n-aveti decat sa-i faceti pe plac in continuare [...]
si nu sunt vorbe in vant de vreme ce-l cunosc.
ii cunosc stilul de a vorbi, de a scrie si de a gandi.. poate nega cat o vrea.. daca pe altii reuseste sa-i pacaleasca, pe mine nu... si nu spun ca sa ma laud, ci ca sa afle si el; pe unde ma duc eu, hop si el. pe ce forumuri m-am inregistrat, a venit si el repede. de atata vreme m-am obisnuit cu el... nici nu mai e nevoie sa ma uit la nickname ca-l si recunosc.

uitati-va pe topicul Bisericii Ortodoxe de Rasarit (de la pag 13-14, nu mai stiu sigur), sa vedeti ca toti userii blocati de admin au acelasi stil de a aborda un subiect: pravoslavia, hristofor etc.
nici cand l-am recunoscut pe Pravoslavia nu mi-a dat dreptate... pana la un moment dat.
nu e vorba de a face pe plac nimanui si, sincer, mie una mi-e si cam lehamite sa mai intru pe sectiunea asta a forumului, de frumos ce se scrie pe-aici... dar totusi, ma mai abat din cand in cand.

astea nu-s dovezi, ispita_ta, sunt doar niste banuieli personale si f. subiective. cine ti-a dat dreptate, admin?! poate ar fi cazul sa ne lumineze si pe noi.
Reply With Quote
  #55  
Vechi 17.02.2008, 01:18:20
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Reply With Quote
  #56  
Vechi 17.02.2008, 01:21:05
seminaristul seminaristul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Locație: buricu' pamantului ARAD
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

Citat:
În prealabil postat de olivian
DA, SE VEDE CA ESTI ORTODOX...NUMAI ACCENTUL CUVINTELOR TALE TE CATALOGHEAZA... Oi fi dumneata nrice, numai ortodox nu. nu zic eu asta, ci tu te definesti prin felul tau de a fi... Dar, te rog să ne lasi in pace sa discutam civilizat despre ceea ce am si inceput, si am fi continuat daca nu interveneai tu si ispita.
mai omule poate nu stii cine a fost cerber si te deranjaza si apoi cine a venit aici sa faca propaganda?
Reply With Quote
  #57  
Vechi 17.02.2008, 01:23:17
olivian olivian is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.01.2008
Mesaje: 71
Implicit

APOI, MARE DREPTATE AI, CA ATHOSUL ARE MULTE BIJUTERII ALE ORTODOXISMULUI, SI ARE SI CEA MAI ADANCA TRAIRE DUHOVNICEASCA, CHIAR DACA SI ACOLO S-AU DUS LTPII... TOTUSI, ATHOSUL A RAMAS MULTORA EXEMPLU DE MANTUIRE. DAR, IN GENERAL MONAHISMUL ORTODOX A AVUT, INCA DE LA INCEPUT, PE HRISTOS IN DANSUL, PRIN TRAIRE SI ADEVARATUL GRAI INDUMNEZEITOR.
Reply With Quote
  #58  
Vechi 17.02.2008, 01:24:07
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

http://www.geocities.com/sarahbrightman2004/minuni[/link]-PRODROMITA2.jpg]
Reply With Quote
  #59  
Vechi 17.02.2008, 01:26:33
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de olivian
APOI, MARE DREPTATE AI, CA ATHOSUL ARE MULTE BIJUTERII ALE ORTODOXISMULUI, SI ARE SI CEA MAI ADANCA TRAIRE DUHOVNICEASCA, CHIAR DACA SI ACOLO S-AU DUS LTPII... TOTUSI, ATHOSUL A RAMAS MULTORA EXEMPLU DE MANTUIRE. DAR, IN GENERAL MONAHISMUL ORTODOX A AVUT, INCA DE LA INCEPUT, PE HRISTOS IN DANSUL, PRIN TRAIRE SI ADEVARATUL GRAI INDUMNEZEITOR.
Aici sa stii ca n-ai mintit:)
Reply With Quote
  #60  
Vechi 17.02.2008, 01:30:12
olivian olivian is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.01.2008
Mesaje: 71
Implicit

DAR, ATHOSUL ROMANIEI CARE ESTE? STII UNDE ESTE TRAIREA ATHONITA IN ROMANIA?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Patriarhul Daniel implineste 23 de ani de calugarie costel Stiri, actualitati, anunturi 1 08.08.2010 23:48:39
Patriarhul Daniel accidentat lucia_anghelina Stiri, actualitati, anunturi 4 12.04.2008 01:29:05