![]() |
![]() |
|
|
|
#11
|
|||||
|
|||||
|
Citat:
Cu Paisie Aghioratul ti-am spus deja. Cu par. Iustin lucrurile probabil vor fi mai limpezi dupa cativa ani, ce stim e ca pe patul de moarte s-a contrazis singur. Citat:
Sa inteleg ca din lipsa de argumente, doar vrei sa pari simpatic(a). Citat:
Fara cipuri si alte prostii conexe care au fost RESPINSE de Biserica Ortodoxa. Daca nu crezi, cauta pe Internet, ca e un pdf redactat chiar de "maestrii" luptei anticip. Un material care se pare ca nici ei nu s-au obosit sa-l citeasca. Toate fanteziile apocaliptice legate de cod fiscal, cipuri, 666, etc. au fost respinse in termeni mai mult sau mai putin categorici, incercand sa nu sminteasca pe cel supersitios si sarac cu duhul. Probleme de natura civica, sociala, da sunt ridicate. Singurele obiectii de ordin religios sunt ridicate de Biserica Greciei, dar daca le citesti te pufneste rasul. "Așadar, cu tristețe remarcăm că progresul civilizației în domeniul aplicațiilor electronice este legat, din păcate, de nu*mă*rul 666, care este utilizat drept cod numeric principal în tehno*logia respectivă. " Te invit la tradus :)) Citat:
Citat:
Acelasi tipar sectar: darul profetic care il au doar cativa, doar ei stiu sa interpreteze corect Scriptura, iar restul Bisericii daca nu asculta de ei, se afla intr-o mare eroare pe cand cei care il urmeaza sunt adevaratii crestini profund induhovniciti. Apelul la instincte de baza: prostia (lenea intelectuala) & fudulia.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau. Last edited by AlinB; 11.02.2016 at 00:34:57. |
|
|